Що таке гіроскоп в телефоні і навіщо він потрібен

436

Гіроскопи в телефонах застосовуються протягом останніх п’яти років. Сьогодні без них не обходиться ні один пристрій. Але до цих пір багато хто не знають, що це таке.

Якщо при створенні телефону первісна задумка полягала в можливості вести спілкування на відстані, зважаючи на розвиток сучасних технологій це повноцінний багатофункціональний пристрій.

Оскільки на світовому ринку завжди утримується велика конкуренція між брендами, компанії прагнуть показати своєї цільової аудиторії нові рішення, вигідно відрізняються від інших виробників. Саме конкуренція стала причиною появи в смартфонах гіроскопа.

Саме завдяки йому пристрої стали більш функціональними, завоювали хороші відгуки від власників. Якщо зовсім недавно гіроскопи вважалися дивовижним елементом девайса, сьогодні цільову аудиторію складно здивувати їх наявністю. І незважаючи на те, що деякі вважають гіроскоп корисним елементом системи телефону, інші вважають за краще відключати.

Зміст:

Що це таке?

Гіроскопом є спеціальний чіп (в смартфоні), який аналізує положення об’єкта в просторі і визначає кути його розміщення. Найпростішим прикладом стандартного гіроскопа є юла – гра, розроблена спеціально для дітей. Вперше гіроскоп був представлений громадськості німецьким астрономом і математиком В. Боненбергером.

У деяких наукових працях також є інформація про те, що насправді винайшли пристрій на три роки раніше. Гиродатчики активно застосовуються у великій кількості сфер, наук і техніки, включаючи авіацію, судноплавство, космонавтику. Їх встановлюють у побутовій техніці, і, природно, сучасних смартфонах.

Що таке гіроскоп в телефоні і навіщо він потрібен

Читайте також:

10 найпопулярніших ігор на Андроїд без інтернету — огляд

ТОП-30+ кращих додатків для Android на всі випадки життя

Перетворюємо свій телефон в [супергаджет] за допомогою інженерного меню Андроїд

10 кращих протиударних і водонепроникних смартфонів

Гіроскоп і акселерометр – принципово різні речі

У суспільстві чомусь сформувалася думка про те, що акселерометр і гіроскоп є ідентичними пристроями, які, відповідно, призначені для виконання аналогічних функцій. Насправді, це далеко не так. Акселерометр монтується в смартфон для того, щоб відслідковувати його поворот в просторі. Гиродатчики відповідають за куди більший перелік завдань:

  • переміщення пристрою в просторі;
  • визначення сторони світу;
  • швидкість переміщення в просторі;
  • інші функції.

У загальній складності, функціонал дуже сильно схожий, тому гіродатчик сам по собі є значно модернізованим акселерометром, що випускається у вигляді окремого пристрою. Якщо акселерометр реєструє поворот дисплея, гіроскопи дають можливість визначити пересування в трьох площинах. Деякі програми активно використовують інтегрований мікрочіп для вирішення внутрішніх завдань.

Що таке гіроскоп в телефоні і навіщо він потрібен

Основні функції гіроскопа в сучасних смартфонах

Завдяки використанню гиродатчиков в смартфонах виробники дозволили скористатися рядом нових можливостей. Незалежно від того, в якому саме апараті встановлений мікрочіп, власник неодмінно відзначить функціонал.

Наприклад, раніше для того, щоб відповісти на важливий дзвінок, необхідно було натискати на кнопку або торкнутися екрана. Тепер, лише струсивши телефон, ви можете почати розмову. Крім того, гіроскоп дає можливість дивитися фотографії, цікаві зображення, перевернути сторінку в електронній книзі. У аудиоплеерах перед вами з’являється можливість вибрати іншу пісню, не торкаючись при цьому ніяких кнопок.

Гиродатчики неймовірно зручні в калькуляторах. При портретному використанні з’являється можливість впоратися з мінімальною кількістю функцій – помножити, поділити, відняти або додати.

Якщо власник переверне телефон на 90 градусів, вбудований в телефоні калькулятор отримає ряд додаткових можливостей. По суті, перед ним постане справжній інженерний калькулятор. І що найголовніше – не потрібно щораз витрачати час на пошук і вибір потрібної функції в меню налаштувань – система самостійно визначає, коли необхідно переключитися на інженерну версію, а коли – повернутися назад на звичайну.

Що таке гіроскоп в телефоні і навіщо він потрібен

Може здатися, що гіроскоп відповідає тільки за виконання звичайних функцій. Насправді, це далеко не так. Розробники програмного забезпечення також звернули увагу на можливості гиродатчиков.

Деякі операційні системи передбачають можливість повторного пошуку пристроїв, у яких включений Bluetooth. Мікрочіпи дають користувачеві можливість користуватися специфічними програмами, за допомогою яких визначається рівень і кут нахилу об’єкта. Тому якщо ви побачите будівельника, який вимірює кут розміщення тих чи інших предметів будинки з допомогою айфона, не варто дивуватися.

Гіроскопи дуже зручні, якщо власникові смартфона необхідно визначити місцевість, в якій знаходиться людина. Вам може здатися, що за таку функцію відповідає тільки GPS-датчик, але насправді, це не так.

Зараз GPS-навігатор самостійно підраховує поточні координати місцезнаходження, а гіроскоп визначає напрямок, в яку повернуть людина в режимі реального часу. Наприклад, якщо ви перебуваєте на відкритій місцевості, де немає доріг, але вам треба дістатися до найближчого населеного пункту, досить повернутися обличчям до нього – і на екрані ви зможете побачити, куди зможете прийти, якщо постійно крокувати прямо. Навпаки, відвернувшись спиною до потрібного населеного пункту, ви помітите і це.

Наявність подібних помічників робить орієнтування на незнайомій місцевості куди більш простим. Таким чином, гіродатчик є незамінним елементом смартфона, що використовується людьми, яким подобаються активні види відпочинку.

Що таке гіроскоп в телефоні і навіщо він потрібен

Природно, справа не обходиться без мінусів. Деякі власники телефонів, де присутня гіроскоп, краще відключати. Так, наприклад, деякі програми можуть повільно реагувати на зміни в поточному положенні в просторі. Крім того, якщо ви лежачи читаєте книгу, перевернувшись на бік, гіродатчик відразу ж вкаже програмі на необхідність зміни орієнтації сторінки. Як результат, ви можете зіткнутися з низкою незручностей.

Як і хто використовує гіроскоп найчастіше?

Практика показує, що найбільш часто гіроскоп задіють геймери. Присутність такого мікрочіпа в смартфоні істотно змінює принцип гри. Картинка виходить більш якісною. Так, наприклад, в гоночних симуляторах раніше потрібно було натискати на кнопку екрані, щоб вказати напрямок повороту транспортного засобу.

Зараз же достатньо повернути смартфон в сторону, щоб машина поїхала у вказану сторону. Причому інтенсивність повороту залежить від кута розташування телефону. Для крутого входження в поворот, доведеться перевернути пристрій на 60-70 градусів.

Що таке гіроскоп в телефоні і навіщо він потрібен

У шутерах ж застосування гиродатчиков сприяє швидкому наведення на ворожу ціль. Не обійшли стороною задіяння гіроскопа і розробники симуляторів.

Другою категорією користувачів по популярності є представники складних професій, в яких потрібна гранична точність. Так, наприклад, деякі автослюсарі можуть визначати правильність установки деталей, лише прикладаючи телефон до них. Будівельники перевіряють рівність несучих конструкцій – інформація про градусі розташування виводиться безпосередньо на екран.

Вам це може бути цікаво:

Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

WAN – це глобальна мережа. Особливості та налаштування

Що це таке оптоволокно? — Як підключити оптоволоконний інтернет

Як змінити ip-адресу комп’ютера в локальній мережі і в інтернеті?

Таємнича кнопка WPS на роутері: що це?

Висновки

Гіроскоп – це складний пристрій, без якого не обходиться жоден сучасний смартфон. Його винахід і впровадження в мобільні апарати дозволило значно розширити функціональні можливості. Телефон, де є власний гіродатчик, можна використовувати не тільки для здійснення дзвінків, але і визначення кутів об’єктів, поточного напрями об’єкта в просторі і так далі. Навіть для прийняття вхідного виклику досить легко струсити свій телефон і почати діалог, не натискаючи ніяких кнопок, не торкаючись екрана.

Виробники постійно вдосконалюють конструкцію гіроскопів. Тому сучасні моделі не вимагають так багато енергії, як раніше. Навіть якщо ви не користуєтеся гіроскопом в одному з додатків, не вимикайте його, але за умови, що він не заважає.

В іншому випадку (наприклад, при читанні електронної книги лежачи на дивані) його все-таки доведеться вимкнути. Без гіроскопа ми не могли б повноцінно орієнтуватися в умовах перебування на незнайомій території. Гіродатчик по праву можна вважати одним з найбільш важливих елементів сучасних телефонів і планшетів, збільшує кількість корисних функцій.