ТОП-3 онлайн сервісів для сканування портів

447

Перевірка безпеки мережі або окремих хостів, як правило, починається зі сканування відкритих портів.

Зміст:

Для цієї мети можна скористатися сканером портів, але якщо такого додатка під рукою не виявилося, можна скористатися одним з численних онлайн-сервісів, мова про яких піде нижче.

Сканер портів. Загальні відомості

Сканер портів — програмне забезпечення, розроблене з метою пошуку хостів локальної мережі, що мають відкриті порти.

Даний тип утиліт, як правило, використовується системними адміністраторами (а також зловмисниками) для перевірки безпеки мереж (а також їх вразливостей).

В залежності від поставлених завдань, сканування на предмет всіх відкритих портів виробляють як для одного (сканування портів), так і для безлічі хостів (сканування мережі).

Також можливий варіант пошуку лише одного відкритого порту (або певної групи) для безлічі хостів мережі.

Зверніть увагу! Якщо ваш комп’ютер підключений безпосередньо до мережі Інтернет, онлайн сканер портів покаже список відкритих портів вашого хоста. У разі виходу в Інтернет за допомогою маршрутизатора сканер портів показує порти маршрутизатора, але не комп’ютера.

Сканування портів це перший крок у процесі попередження злому (або злому, в залежності від цілей), мета якого допомогти визначити можливі вектори атаки.

Крім, власне, відкритих портів сканери дозволяють визначити встановлену на хості операційну систему і працюють служби (Web-сервер, FTP-сервер, Mail-сервер), включаючи номери їх версії.

Рада! Для визначення відкритих портів комп’ютера під управлінням операційної системи:

  • Windows, слід зайти в командний рядок (Пуск, «cmd», запустити від імені адміністратора) і ввести команду «netstat -bn», без лапок.
  • Linux, слід зайти в термінал і виконати команду «ss -tln», також без лапок.

PortScan.Ru

Перше, на що звертаєш увагу відвідавши даний ресурс, — докладний опис всіх можливостей, що надаються ресурсом. Всі розділи представлені виключно російською мовою.

Звернувшись в розділ «Перевірка порту», крім перевірки заданого порту, можна також ознайомитися, що означає результат перевірки, а також з FAQ, дає загальну інформацію по темі.

В даному розділі, як видно з назви, можна перевірити доступність лише одного, конкретного порту. Для цього вводимо його номер у відповідне поле і натискаємо кнопку «Перевірити».

ТОП-3 онлайн сервісів для сканування портів

Для того, щоб просканувати всі найбільш поширені порти слід перейти в розділ «Сканер портів». Для запуску скористайтесь кнопкою «Запустити сканер портів».

Список портів, які будуть просканированы і їх відповідність сервісів вказані на цій же сторінці у відповідному розділі.

Якщо ви вважаєте, що розробники вказали не всі порти, можете звернутися з запитом, скориставшись спеціально розробленою формою зворотнього зв’язку.

ТОП-3 онлайн сервісів для сканування портів

Крім сканування портів сервіс дозволяє виміряти пінг, дізнатися WHOIS-інформацію про домен, отримати інформацію на основі HTTP-запиту від віддаленого веб-сервера.

Ресурс надає 2 безкоштовні утиліти «Відкриті порти» і «PortCheker» для використання на ПК та в якості розширення для браузера Google Chrome відповідно.

З недоліків ресурсу зазначимо неможливість сканування всіх портів (а лише зазначених розробниками), а також віддалених ресурсів.

HideMe.Ru

Онлайн сканер відкритих портів HideMe.Ru, більш універсальний порівняно з PortScan.Ru, дозволяючи сканувати не тільки комп’ютер, але і будь-який інший хост Інтернет-мережі.

Також може вибирати тип сканованих портів: популярні порти, індивідуальні (тобто задані користувачем) та порти, які зустрічаються у проксі-серверів.

ТОП-3 онлайн сервісів для сканування портів

Інтерфейс HideMe.Ru онлайн сканери портів має російську, англійську та іспанську локалізацію, досить простий, а його використання не викликає зайвих питань.

У поле введення користувач вводить IP-адресу або доменне ім’я сканованого хоста, вибирає тип сканування і чекає результатів перевірки.

Сканування досить довгий, у разі, якщо ви хочете перевірити найбільш популярні порти, час очікування складе близько 3 хвилин (на PortScan.Ru на це йшло близько 30 секунд).

Судячи з усього, сервіс сканує першу 1000 портів, на відміну від PortScan.Ru, де в загальному випадку сканується лише 5-6 десятків.

Ресурс HideMe.Ru судячи з назви все ж більше орієнтований на надання послуг для обходу обмежень сегментів локальної або глобальної мережі, шляхом використання анонімайзерів, проксі – або VPN-серверів.

З додаткових опцій є функція вимірювання швидкості Інтернет-з’єднання і визначення IP-адреси.

Так само як і у PortScan.Ru, є каталог статей, присвячених безпечної роботи в Інтернет-мережі.

TestIP

Даний сервіс мабуть самий аскетичний з усіх, представлених в нашому невеликому огляді.

Аскетичність стосується не тільки інтерфейсу, але функцій, що надаються користувачу.

Сканер портів на ресурсі має назву «Сканер безпеки». Надається можливість сканування як одиночних портів або їх груп.

Є можливість запуску одного з трьох доступних тестів: експрес (проводиться сканування найбільш часто використовуваних сервсисов), звичайний (здійснюється сканування портів в діапазоні від 0 до 1024 + порти додаткових служб), повний (скануються порти згідно IANA-списку).

Звичайний тест зайняв близько 5-7 хвилин.

Є можливість сканувати порти віддалених ресурсів (принаймні, є пункт меню), однак на момент написання статті дана опція була доступна, так само як і функція «Моніторинг сервера».

ТОП-3 онлайн сервісів для сканування портів

Серед додаткових сервісів, розміщених на сайті є функція визначення IP-адреси, інформація про використовуваному або сторонньому IP-адреси, а також IP-калькулятор, який може знадобитися для розрахунку адрес підмереж локальної мережі.

Сканер портів онлайн & Отримання доступу до модем Dlink

ТОП-3 онлайн сервісів для сканування портів