Як стати майнер в 2021 році-інструкція по створенню домашньої ферми від рбк

16

З кожним місяцем кількість людей, бажаючих стати майнер, зростає. Хтось тут же подумає, що це погано, і з подібним неподобством потрібно боротися. Сьогодні це світовий тренд, а значить любителі битв з вітряками можуть сміливо відправитися в свій віртуальний бій, поки ми поговоримо про те, як взагалі увійти в справу, і скільки це коштує. Матеріал складений слідами аналогічної новини на сайті рбк, тому всі претензії до цифр направляйте безпосередньо в редакцію зазначеного вище ресурсу.

Перш за все хлопці ошелешили нас несподіваною новиною: потрібно не тільки купити обладнання для майнінг, але і зробити це правильно. Якщо ви вирішили копати біткоіни, то дуже багато залежить від ефективності пристрою asic. Якщо ви взяли старий мотлох 2016 року випуску з високою собівартістю видобутку, то витрати на отримання 1 монети складуть чималі 25 000 доларів. Це означає, що в разі ціни 40 000 доларів за монету, ви отримаєте 15 000 доларів чистими. Непогано. Але це найгірший сценарій, адже більш солідне залізо з показником ефективності в 60 j/th принесе вам 1 біткоіни при витратах в 13 000 доларів. При покупці сучасного обладнання з показниками 40-45 j/th варто розраховувати на витрату не вище 7000 доларів на 1 біткоіни, але є і більш дорогі іграшки, які доступні тільки промисловим майнер. Так ось, якщо ви чекаєте, коли ж видобуток біткоіни обрушиться, то у нас для вас дуже погані вісті. Так, окремі групи майнер продовжать йти в плюс, навіть якщо ціна біткоіни впаде до 3000 доларів, що здається майже неможливим.

Перші спроби увійти в бізнес виявляться для вас дорогими, адже потрібно витратити від 10 000 доларів і вище на asic-майнер (наприклад, antminer s19 pro з показником 100 th/s). Теоретично, подібний пристрій окупить себе через рік, а далі почне приносити прибуток. Очевидно, що краще взяти відразу кілька, поставивши їх в підвалі свого будинку, де нікого не буде бентежити гучний шум високопродуктивного пристрою.

Ну а найбільш простим способом буде покупка однієї або декількох відеокарт. Фахівці вважають, що краще зібрати ферму на 8 одиниць, що дозволить почати роботу на напівпрофесійному рівні. Монети краще не продавати, оскільки в даний час ефір знаходиться на низьких позначках. Алькоіни не в кращому вигляді, а в перспективі маячить відмова від майнінг з переходом на закритий алгоритм proof of stake.

А взагалі експерти констатують, що поки немає причин сумніватися в майбутньому зростанні ціни на криптовалюта. Є питання до термінів, але багато інвесторів вважають за краще вкладати сотні тисяч і мільйони доларів, чекаючи прибуток через 3-5 і більше років.