Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

409

«Швидкістю з’єднання» називають обсяг інформації, скачуваний за секунду.

В якості одиниць виміру цієї величини використовуються біти в секунду. Біт це двійкове значення (1 або 0).

Використання одиничних бітів для вимірювання швидкості з’єднання давало б занадто громіздкі значення.

Тому для позначення великої кількості бітів використовують метричні приставки: кіло-, мега-, гіга-, тера-.

Зміст:

Тобто, швидкість в 1 Кб/с (Fps) означає, що за секунду пристрій отримує 1000 біт інформації. Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Сучасні комунікаційні технології дозволяють використовувати мегабіт в якості стандартної одиниці, на рівні користувача.

Середня швидкість інтернет-з’єднання в світі за 2014 рік склала 3.9 Мбіт/сек.

Сучасні провайдери надають тарифні плани аж до 100 Мбіт/сек. Це максимальна межа більшості домашніх портів, принаймні на сьогоднішній день.

Найбільш поширена технологія підключення – широкосмугове кабельне підключення. Це тип підключення прийшов на зміну комутованих підключення по модему.

Використання власних оптоволоконних ліній, замість телефонної мережі дозволив значно збільшити обсяги трафіку.

Так модемне з’єднання забезпечувало не більше 56 Кбіт/сек.

Зверніть увагу! Стандартною для домашнього широкосмугового з’єднання вважається швидкість у 10 Мб/сек. Тобто для більшої частини користувачів, у яких немає особливих вимог до швидкості підключення, цього достатньо. Такого значення вистачить, щоб дивитися фільми, завантажувати файли, працювати з хмарними сервісами і комфортно відчувати себе в мережі.

З комерційними мережами справи йдуть трохи складніше. Кожне підприємство має свої потреби і, найчастіше, формується індивідуальний договір на визначених умовах.

Невеликим компаніям і офісів достатньо і побутового підключення.Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Важливо: Провайдери вважають за краще умовчувати про те, що швидкість вихідного трафіку на порядок нижче, ніж швидкість вхідного. Для обивателів це не так критично, але якщо потрібно відправляти великі обсяги даних, то подібна обставина краще враховувати.

У всякому разі, заявлена в тарифі швидкість з’єднання, на практиці дещо менше. Якість зв’язку в кожен момент часу залежить від безлічі факторів.

Завантаженість вузлів провайдера і якість налаштування домашніх пристроїв впливають на швидкість з’єднання.

На підключення по Wi-Fi впливає ще більшу кількість обставин:

 • Відстань до точки доступу;
 • Фізичні перешкоди на шляху сигналу і їх матеріал;
 • Наявність перешкод у радіоефірі;
 • Якість налаштування роутера і приймаючого пристрою.

І це на додачу до особливостей проводового з’єднання. У підсумку виходить, що фактична швидкість підключення завжди буде трохи нижче заявленої в тарифі.

Завмер фактичної швидкості інтернету

Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Як виміряти швидкість інтернет-з’єднання? У мережі є безліч сервісів для перевірки швидкості з’єднання, але найбільш популярним є Ookla Speedtest.net.

На його рахунку вже більше семи мільярдів перевірок.

Сервіс дозволяє не тільки вимірювати швидкість, але і зберігати результати перевірки в профілі, публікувати їх в соціальних мережах і в публічному порівнянні.

До речі, середнє значення за результатами всіх перевірок складає 22.7 Мбіт/сек.

Перейдемо безпосередньо до процесу виміру швидкості.

У прикладі фігурує ADSL підключення через Wi-Fi роутер з ще одним активним користувачем. Тарифна швидкість 5 Мбіт/сек.

Для початку потрібно перейти на сайт speedtest.

Після завантаження він буде виглядати так (на фото нижче).

Визначення регіону і найбільш відповідного сервера відбувається автоматично, але кожен користувач може самостійно вибрати будь-один з доступних по всьому світу серверів (1 вибір на світовій карті, 2 – навігація по ділянці).

Білими крапками на карті позначені доступні сервера.Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Крім цього, відображається лічильник кількості перевірок (4), а також поточний IP-адресу з найменуванням провайдера (5). Перевірку можна починати (3) відразу ж після завантаження інтерфейсу, або після визначення необхідного сервера.

Першим ділом служба заміряє пінг (1). Пінг – це час, за який пакет даних долає шлях від ПК користувача до сервера і назад.

Вимірюється ця величина в мілісекундах.

Чим більше показник, тим повільніше зв’язок, довше вантажаться сайти і гірше працюють гри.

Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Далі вимірюється швидкість отримання даних (завантаження) (2), як згадувалося раніше, в Мбіт/сек.

Цей показник відображає кількість даних, отриманих від сервера за секунду. Ось тут добре видно, як відрізняється тарифна швидкість (5 Мбіт/с) від фактичної.

Далі заміряється швидкість вихідного потоку даних (3). Цей показник відображає кількість повідомлень, що відправляються пристроєм на сервер.

У прикладі використовувалося ADSL підключення, тому і розліт в значеннях настільки великий.

У широкосмугових підключення дротових він буде на порядок менше.

Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Тестування швидкості інтернету завершено.

Отримані дані можна публікувати в соціальних мережах і на форумах (1). Відповідна кнопка надає можливість швидко поділитися результатом в Twitter або Facebook.

Крім цього, доступні посилання і форми для вставки на форумах.

Крім цього, можна відправити результати в публічний рейтинг (2). Там збираються і порівнюються результати всіх перевірок.

Подяка творцям ресурсу за надавані послуги можна виразити не тільки хорошою кармою, але і цілком матеріальними засобами (3).

Найбільш об’єктивні результати зазвичай виходять після кількох перевірок. Д

для оптимізації процесу передбачена кнопка нової перевірки (4). Є можливість ініціювати перевірку з іншим сервером (5).

Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Цікаво! Існує міні-версія служби, яку можна вбудовувати в сайти. Розповсюджується безкоштовно. Можна використовувати як для особистих потреб, так і з реєстрацією в сервісі Ookla, тоді навантаження на канал проросте, що потім за допомогою зареєстрованого сервера будуть відбуватися виміри зі всього світу.

Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

Є версія і для мобільних платформ. Скачується безкоштовно в AppStore або GogglePlay. Доступна мобільна версія для смартфонів і планшетів, що підтримують вихід в інтернет.

Визначивши швидкість з’єднання, можна зробити деякі заходи для її поліпшення. Звичайно, якщо значення влаштовують, то і турбуватися нема чого.

Можливості прискорення з’єднання будуть розглянуті далі.

Збільшення швидкості інтернету

Перше що приходить на розум – зміна тарифного плану або провайдера. Але це кардинальні кроки, покликані істотно збільшити швидкість.

Деяке збільшення швидкості можна отримати і внаслідок невеликих маніпуляцій з власним комп’ютером.

Ось кілька способів, які допоможуть збільшити швидкість інтернету.

Фактично кількість завантажуваних мегабіт залишиться тим же, але за рахунок оптимізації роботи з трафіком, можна домогтися більшої продуктивності браузера:

Як виміряти швидкість інтернету самостійно?

 • Дозування навантаження на мережу. Під час серфінгу не потрібно відкривати відразу багато вкладок з різними сайтами. Навантаження на мережу призводить до уповільнення роботи. У системах з невеликою оперативною пам’яттю падіння швидкості викликано ще й тим, що її обсягу не вистачає;
 • Вимкнення автоматичного оновлення. Найбільш справедливий цей пункт для автоматичного оновлення Windows. Інші програми теж можуть займати трафік пошуками і скачуванням оновлень. Відключення оновлень допоможе розвантажити мережу;
 • Відключення торрент-менеджерів. Робота таких програм і взагалі різні закачування «їдять» багато трафіку. Своєчасне відключення непотрібних завантажень здатне заощадити багато трафіку;
 • Відключення реклами. Багато сторінки перевантажені рекламними банерами та іншими маркетинговими хитрощами, а їх завантаження так само впливає на швидкість. За допомогою спеціальних розширень браузера можна скоротити кількість завантажуваного контенту рекламного характеру;
 • Турбо-режим браузера. В більшості браузерів він є. Його включення зменшує якість зображень, а то зовсім відключає їх. Такий хід дозволяє зменшити час завантаження сторінки;
 • Скорочення відстані між точкою доступу і пристроєм. Сигнал буде долати меншу відстань, отже, швидкість інтернету дещо зросте. Скорочення кількості перешкод на шляху сигналу теж призведе до збільшення швидкості;
 • Швидкість Wi-Fi з’єднань падає, коли до одного роутера підключається багато користувачів. Зміна пароля доступу допоможе виключити можливість несанкціонованих підключень.

З інформацією, наведеною в матеріалі, управління швидкістю підключення, її замір і оптимізація роботи з інтернетом не складуть праці.

Як перевірити швидкість інтернету

Як виміряти швидкість інтернету самостійно?