Як збільшити продуктивність компютера?

276

Мабуть, всі користувачі ПК рано чи пізно стикаються з ситуацією, коли комп’ютер починає «гальмувати».

Більше того, згідно із законами Мерфі, це трапляється в самий невідповідний момент.

Зміст:

У цій статті ми розглянемо можливі причини, через які комп’ютер може «гальмувати», а також способи їх вирішення, у порядку зростання грошових інвестицій необхідних для вирішення питання.

Які дії зробити, щоб збільшити продуктивність комп’ютера.

Крок 1. Встановлюємо нові драйвера

Установка нових драйверів, може допомогти у збільшенні продуктивності ПК, особливо у випадках, коли встановлені або стандартні драйвера від Windows, або відверто старі драйвера.

Найбільший вплив має драйвер материнської плати.

Знайти драйвера можна на сайтах виробників відповідного апаратного забезпечення або скористатися однією з програм для автоматичного оновлення драйверів.

Однією з кращих програм для автоматичного оновлення, є Carambis Driver Updater.

Як збільшити продуктивність компютера?

Якщо ви є користувачем будь-якої з версій операційної системи Windows, необхідно пам’ятати про те, що для коректної роботи необхідно забезпечити зв’язок апаратних і програмних компонентів системи.

Налаштувати таке взаємодія можуть драйвери – окремий тип програмного забезпечення, який є «сполучною ланкою» між материнською платою і операційною системою.

Драйвери можна встановлювати вручну, однак, часто можна зіткнутися з проблемою конфлікту версій ОС і драйверного.

Щоб уникнути подібних несправностей слід використовувати спеціальні програми, які допоможуть максимально швидко підібрати і встановити драйвер для підключеного пристрою.

Carambis Driver Updater – одна з таких програм. Вона дозволяє швидко завантажити необхідні драйвера, а також оновити версії встановлених драйверів.

Особливості утиліти:

  • Можливість пошуку драйверного для всіх типів підключених пристроїв;
  • Робота у фоновому режимі. Таким чином відбувається мінімальне споживання ресурсів ОС;
  • Наявність актуальної на сьогоднішній день бази драйверів для всіх версій ОС «Віндовс»;
  • Повна підтримка користувачів розробниками. Власники програм можуть отримати персональну консультацію з будь-якого питання.

Крок 2. Чистимо список автозавантаження

Мабуть, першим пунктом, з якого необхідно починати збільшення продуктивності комп’ютера – це чистка автозавантаження від непотрібних програм і служб.

Деякі програми (наприклад, Skype) в процесі установки додають себе в автозавантаження.

Робиться це для того, щоб програма запускалася сама, без участі користувача відразу після включення комп’ютера.

Проблема в тому, що, по-перше, комп’ютер починає гальмувати на етапі завантаження операційної системи, виконуючи запуск всіх програм автозавантаження, а по-друге, програми, які були запущені при включенні комп’ютера, як правило, так і залишаються працювати протягом всього робочого сеансу, витрачаючи оперативну пам’ять.

Слід зазначити, що якщо уважно стежити за процесом установки або виконувати установку програми в ручному режимі така проблема, як правило, не виникає.

Отже, необхідно зайти в Пуск – Всі програми – Автозавантаження і видалити всі непотрібні програми. Дуже часто, в папці автозавантаження немає програм, але, тим не менш, вони продовжують запускатися.

Для цього рекомендуємо запам’ятати ці програми, після чого зайти в меню настройки кожної з них і прибрати прапорець автозапуску.

Також можна скористатися вбудованою утилітою Windows, для її запуску необхідно натиснути клавіш «Win + R», після чого у вікні, що відкрилося, ввести команду «msconfig», у вікні конфігурації системи переходимо у вкладку «Автозавантаження» і знімаємо прапорці з програм, в автоматичному запуску яких немає необхідності.

Слід відзначити, що ви повинні розуміти, які програми ви забираєте з автозавантаження.

Крок 3. Оптимізуємо роботу комп’ютера

У процесі роботи операційної системи, програм і додатків на комп’ютері з’являється значна кількість непотрібних файлів, записів в реєстрі, тощо, які впливають на швидкодію системи.

Особливо це явище характерне для комп’ютера, на якому часто змінюються програми – встановлюються нові, видаляються старі.

Справа в тому, що більшість сучасних програм не коректно видаляються з комп’ютера, тобто після видалення деякі файли все ж залишаються на системному диску, так само як і записи в реєстрі.

Для боротьби з комп’ютерним сміттям служать спеціальні програми-чистильники (Auslogics BootSpeed, CCleaner, Glary Utilities, тощо), які оптимізують роботу системи, видаляючи непотрібні файли і записи в реєстрі.

У нашому випадку необхідно завантажити одну з таких програм і виконати очищення системи.

Як збільшити продуктивність компютера?

Важливо! Оскільки більшість програм-чистильників працює з реєстром, у випадку некоректного видалення одного з ключів реєстру, ви можете зіткнутися з проблемою, якої операційна система не буде завантажуватися. Щоб уникнути подібних випадків, при роботі з реєстром, у т. ч. через спец.програми, необхідно створювати точки відновлення системи.

Іншим обов’язковим дією при роботі з програмами-оптимізаторами, є перевірка файлів, які програма буде видаляти.

Може статися так, що в список файлів, які будуть видалені, програма внесла ваші персональні дані.

Будьте уважні при роботі з програмами-оптимізаторами, оскільки без належної перевірки замість користі вони можуть спричинити шкоду.

Рекомендуємо одну з кращих програм для оптимізації роботи комп’ютера — Carambis Cleaner. Вартість програми невелика. Підписка обійдеться користувачеві лише в 130 рублів/місяць.

Як збільшити продуктивність компютера?

Зовнішній вигляд програми досить приємний і інтуїтивно зрозумілий. Якщо ви хочете поліпшити швидкодію комп’ютера, спочатку необхідно провести сканування.

Для цього натисніть на відповідну клавішу в головному вікні програми.

Далі все просто: у випадаючому списку потрібно відзначити компоненти системи, швидкодія яких необхідно проаналізувати (система, браузер, реєстр).

Процес сканування проводиться максимально швидко (не більше 5-ти хвилин).

За цей час програма знайде всі непотрібні файли і папки, а також процеси, які вимагають негайного видалення.

Після сканування ви зможете очистити кожен з компонентів з допомогою одного кліка мишкою. Також можна переглянути, які файли і звіти про помилки будуть видалені.

За допомогою клавіші «Знайти дублікати» ви можете швидко просканувати ОС на наявність повторюваних файлів і папок і видалити їх.

В цілому програма Carambis Cleaner показує дуже гарні результати. Після сканування і очищення системи робота стає в рази швидше і продуктивніше.

Виконуйте оптимізацію регулярно, щоб підтримувати свій ПК або ноутбук в належному стані.

Крок 4. Перевіряємо комп’ютер на відсутність вірусів

Наявність вірусів на комп’ютері вкрай негативно позначається на його швидкодії.

Рекомендуємо перевірити антивірусом ПК на наявність вірусів, троянських програм та іншого шкідливого програмного забезпечення.

Як збільшити продуктивність компютера?

Крок 5. Переустанавливаем ОС

Якщо всі попередні пункти не допомогли, рекомендуємо виконати переустановлення операційної системи (ОС).

Як правило, перевстановлення ОС вирішує всі попередні пункти, за винятком хіба що вірусів, які можуть перебувати крім системного на інших локальних дисках.

Тому відразу після перевстановлення ОС рекомендуємо встановити антивірус і виконати перевірку всього комп’ютера.

Важливо! Рекомендуємо не користуватися різними зборках і ставити чисту ОС, не напхану непотрібними програмами, т. к. зниження причинами зависань можуть бути саме вони.

Крок 6. Чистка комп’ютера

Після того, як були випробувані програмні методи збільшення продуктивності ПК, перейдемо до апаратних.

Як правило, процедуру очищення ПК від пилу необхідно проводити один раз у півроку.

Відкрийте кришку системного блоку і подивіться на рівень пилу на платах. Виконайте очищення комп’ютера пензликом. Перевірте систему охолодження комп’ютера.

Як збільшити продуктивність компютера?

Крок 7. Модернізація комп’ютера

Останнім кроком, який можна зробити для підвищення продуктивності комп’ютера є його модернізація — апгрейд. (від англ. upgrade — модернізація).

Для підвищення продуктивності ПК рекомендується виконати заміну оперативної пам’яті (ОЗП), жорсткого диска, процесора, а для любителів ігор і відеокарти.

У більшості випадків, збільшення оперативної пам’яті дає непоганий приріст продуктивності, а ціна апргрейда порівняно з заміною інших комплектуючих буде меншою.

Перед покупкою необхідно дізнатися, який тип пам’яті вже встановлено (швидше за все, це DDRII або DDRIIII), а також частоту і здобувати додаткові модулі ОЗП лише більшого обсягу, орієнтуючись на ці показники.

Загальний обсяг ОЗУ 2 ГБ є цілком достатнім для вирішення більшості завдань, з якими стикається середньостатистичний користувач.

ЯК Збільшити Продуктивність Комп’ютера

Як збільшити продуктивність комп’ютера?