Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

277

Якісні і відносно недорогі смартфони (переважно азіатського виробництва) стали вже звичним явищем на російському ринку.

Однак, досить багато серед такої цінової категорії і пристроїв низької якості, які мають погані експлуатаційні характеристики.

Тому важливо ретельно вибирати пристрій, і для цього в даній статті описано zuk z2 pro, наведено його огляд і технічні характеристики.

Зміст:

Особливості

Можливо, що багатьом користувачам не відомий такий бренд. Пов’язано це з тим, що таке торгова назва з’явилося відносно недавно, і бренд має коротку історію.

Але хвилюватися про його якість не варто, так як ZUK – це торгова назва однієї з лінійок продукції бренду Lenovo, тобто, фактично, цей изве6стный бренд просто випускає частину своєї продукції під іншим ім’ям.

Які ж висновки можна зробити про смартфоні, грунтуючись на цьому факті?

В першу чергу, варто згадати те, що Ленів – досить старий бренд, який добре зарекомендував себе серед російських користувачів, як виробник пристроїв хорошої якості за прийнятною ціною, але також випускає досить дорогі флагмани.

Ціни на пристрій варіюються в досить широких межах. При покупці його в російських рітейлерів він обійдеться вам приблизно в 21000-24000 рублів.

Однак, при доставці з Китаю він може обійтися і значно дешевше – 14000-17000 рублів, так як саме там цей пристрій збирається.

Важливо! Пристрій є не тільки логічним продовженням лінійки Lenovo Z2 PRO, але і володіє низкою нових, унікальних для цього бренду, особливостей, які будуть розглянуті в даному матеріалі.
Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Зовнішній вигляд

Пристрій випускається в чорному і білому кольорі, хоча в Російській Федерації набув найбільшого поширення саме світлий дизайн.

Пристрій має стандартний вигляд моноблока, оснащеного дисплеєм і однією кнопкою під ним, а також декількома кнопками на ребрах пристрою.

Всього має три кнопки – Додому, Включення/вимикання живлення і Збільшення/Зменшення звуку.

Найбільш поширений в Росії, білий телефон доповнено золотистими елементами.

Вузькі золотисті смуги оточують кнопку Додому, також ними декорована камера на задній панелі пристрою. Крім цього, телефон має золоті бокові сторони або ребра.

Розташування їх стандартно – включення/вимикання знаходиться на правій грані. Кнопки регулювання звуку розміщені над нею, у верхній частині правої межі, а кнопка Додому, як уже говорилося вище, прямо під дисплеєм.
Габарити пристрою: довжина – трохи більше 14,5 см, ширина – 7,5 см, товщина – трохи більше 0,7 см. Вага досить великий, але при обліку габаритів пристрою, не надмірний – близько 140 грамів. Діагональ екрану складає трохи більше 5 дюймів.

Порт для підключення зарядного пристрою і порт для підключення навушників розташовуються на нижній грані пристрою.

Там же є мікрофон і динамік, динамік для розмови розташовується над дисплеєм, в центрі вільного простору, поруч з ним, в правому кутку, розташована камера.

Основна камера розташована в верхній частині задньої сторони телефону, за його центральної осі, поруч з нею знаходиться спалах, а з цієї ж осі, але на нижній частині пристрою – логотип бренду.

Порт для установки карти нано-СІМ розміщений у верхній частині лівої грані пристрою.

Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Читайте також:

Телефони Meizu: всі моделі і ціни

Кращі смартфони 2017 року вартістю до 20000 рублів

Смартфони з екраном 6 і більше: огляди 13 кращих моделей

ТОП-10 кращих смартфонів з процесором Snapdragon 835

Комплектація

Що ж входить в комплекс з цим пристроєм? Важливо розуміти, що комплектація смартфона для реалізації в тій чи іншій країні може відрізнятися.

Ліцензовані для продажу в РФ смартфони такої моделі мають наступну комплектацію:

1Смартфон;

2Зарядний пристрій, що складається як з кабелю, так і з отсоединяющегося зарядного блоку;

3Голка для відкриття порту під карту нано-СІМ;

4Повна технічна документація пристрою.

Все це упаковано в квадратну плоску коробку білого кольору, на лицьовій частині якої ліворуч нанесено зображення телефону, а на дні є дані про виробника.

Коробка з щільного картону з вологозахисним напилення, але не водостійка, має знімну кришку.

Всередині встановлено пластиковий подіум для фіксації пристрою і його комплектуючих частин у коробці.

Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Програмне забезпечення і залізо

Пристрій працює із застосуванням програмного забезпечення Андроїд 6.

При цьому, так як пристрій досить нове і потужне, воно розраховане на установку оновлень і додаткові програмні компоненти не впливають на продуктивність.

До речі, продуктивність у цього смартфона досить висока, що особливо помітно в умовах запуску одночасно декількох додатків.

Хоча обсяг оперативної пам’яті і продуктивність даного пристрою високі, тести показали, що при значних навантаженнях частота процесора падає до 729 Мегагерц, що є практично стандартним показником для всіх сучасних смартфонів.

Таким чином, за цим показником даний пристрій ніяк не виділяється. До зависань, збоїв і помітним зниженням продуктивності таке явище не веде.

Незважаючи на те, що телефон працює на операційній системі Андроїд, звичного меню ви тут не побачите, так як воно замінено на фірмову оболонку даної лінійки смартфонів.

Втім проблем з використанням пристрою це не викличе, так як таке меню досить просте і інтуїтивно зрозуміле. Оформлено у біло-блакитних відтінках, приємних для очей.

Управління пристроєм в цілому досить незвичне і цікаве. Це не просто редизайн меню, це повне переосмислення концепції управління смартфоном. Побудована вона за принципом окремого меню додатків з можливістю розділення їх по папках.

При верхньому свайпе відкривається, так званий, статус бар, в якому відсутня можливість будь-яких налаштувань, а є тільки відображення (часу, заряду батареї і іншої стандартної інформації).

Для того, щоб перейти до налаштувань пристрою, необхідно свайпнуть вгору від нижнього краю екрану.

На панелі буде представлено деяку кількість параметрів і можливість їх налаштування.

Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Дисплей

Дисплей достатньо великий, але все ж не настільки, щоб це позначилося на зручність експлуатації. Дозвіл, що називається, стандартне – 1080 на 1920 точок.

Показник не позамежний, тим не менш, оптимальний і дозволяє не надмірно підвищувати ціну на пристрій.

Детальність зображення хороша, якісна кольоропередача.

При цьому використовується матриця AMOLED, яка не дуже типова для пристроїв китайського виробництва, і яка має цілий ряд плюсів.

В першу чергу це реалістична передача кольору і ідеальний чорний колір, а крім того, дуже низьке енергоспоживання .

Важливо! Втім, мають такі матриці і істотний недолік – це не зовсім точне відображення білого кольору. Але саме в цьому пристрої такого недоліку в більшій чи меншій мірі вдалося уникнути.

Сенсор підтримує режим мультитач (до 10 одночасних торкань).

Кути огляду екрану максимально великі, при цьому втрати якості зображення або спотворення по мірі наближення до сторін дисплея майже не спостерігається.

Але в цілому, це нормальна практика для флагманських пристроїв навіть в цій ціновій категорії.

Дисплей має високу контрастність.

Референси квітів майже повністю збігаються – кольорові лінії з трьох відтінків максимально близькі до ідеальних показників – в цьому сенсі флагманам інших брендів є чому повчитися.

Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Інше

Досить цікавим і нестандартним рішенням здивували виробники щодо клавіші Додому.

Ця кнопка не тільки реагує на дотики, тони також реагує на дотики і свайпи в ті чи інші сторони, має сканер відбитків пальців.

Причому, що особливо цікаво те, що будь-який рух по кнопці можна налаштувати і поставити йому бажану відповідну команду.

Ємність акумулятора – не найсильніша сторона даного пристрою. Вона становить всього 3100 маг. Однак з урахуванням більш або менш збалансованих енерговитрат і малій енергоємності, така ємність акумулятора дозволяє підтримувати час роботи пристроїв на середньому рівні порівняно з іншими найближчими конкурентами.
Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Мультимедіа

Пристрій оснащений двома камерами – основною і фронтальним. Основна має дозвіл 13 Мегапікселів, автофокус F/1.8.

Дає досить непогана якість навіть при зйомки в умовах поганої освітленості. Підтримує запис відео у різних форматах.

В цілому, мультиформатність пристрою досить велика, тим не менш, якщо мова йде про відео, то як і раніше залишається чимало форматів, які не відтворюються при відсутності додаткових додатків.

Тому рекомендується відразу завантажувати додаток-відеоплеєр, що підтримує програмне декодиродирование даних файлу.

Такі ж рекомендації щодо програвача для музики – розбиратися в ієрогліфах немає сенсу, простіше встановити звичний плеєр російською або англійською мовою.

Якість відтворення звуку в навушниках непогане, хоча знижується при максимальній гучності. Тим не менш, смартфон має в цьому сенсі середні показники і тримається на рівні інших пристроїв даної цінової категорії. При максимальній гучності рівень сигналу при калібруванні склав менш ніж 9 Децибел.
Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Технічні характеристики

Хоча багато технічні характеристики пристрою були розглянуті вище, тим не менше, залишилися ті дані, щодо апаратного забезпечення, які не увійшли в ці описи.

Ознайомитися з ними ви зможете в таблиці, наведеної нижче.

Таблиця 1. Технічні характеристики пристрою

Показник Значення
Тип центрального процесора Qualcomm Snapdragon 820
Кількість ядер процесора чотири
Частота роботи ядер (перша пара) До 2,15 Гігагерц
Частота роботи ядер (друга пара) До 1,59 Гігагерц
Об’єм оперативної пам’яті До 6 Гігабайт
Русифікація Немає
Установка оновлень Так
Можливість перепрошивки Так
Сервіси Google Немає
Сканер відбитку пальця Так
Об’єм вбудованої пам’яті 128 Гігабайт (або 64 Гігабайти)
Wi-Fi Так
Bluetooth Так, інтерфейс 4,1
Кількість СІМ-карт Дві
Формат СІМ-карт Наносимо в обох

З наведених в таблиці характеристики видно, що пристрій має відмінні параметри у порівнянні з іншими пристроями в своєму ціновому сегменті (та й не тільки).

Але спиратися лише на них при придбанні пристрою не можна. Краще попередньо порівняти суб’єктивні переваги і недоліки пристрою, виявлені користувачами.

Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Читайте також:

ТОП-10 кращих смартфонів з процесором Snapdragon 835

Чому висне телефон? Рішення основних проблем

Перетворюємо свій телефон в [супергаджет] за допомогою інженерного меню Андроїд

AnTuTu рейтинг 2017: 10 кращих смартфонів і планшетів червня

ТОП-12 захищених смартфонів IP68. Докладний огляд характеристик

Переваги

Пристрій має ряд переваг, які роблять його купівлю бажаною для багатьох користувачів. Що ж це за переваги (крім тих, що вже були описані вище)?

1Діагональ дисплея 5,2 дюйма є однією з найбільш зручних у зв’язку з тим, що екран виходить досить великим і здатний відображати безліч інформації, але більшість дій при цьому можна виконати однією рукою;

2Пристрій має спеціальний датчик, який здатний відстежувати частоту пульсу і вміст в крові кисню, датчик розташований під камерою і його дані заносяться в фірмовий додаток (який, втім, повністю виконано на китайській мові);

3В цілому, якщо орієнтуватися на апаратні характеристики пристрою, то воно є непоганим рішенням з точки зору співвідношення ціна-якість;

4Великий об’єм вбудованої оперативної пам’яті не вимагає підключення сторонніх носіїв, втім, така можливість у пристрої відсутній зовсім;

5Супутникова навігація працює з більшістю відомих систем, а сама несподівана особливість в тому, що пристрій здатний запускати систему визначення програми по супутнику прямо в приміщенні.

Ці та інші переваги смартфона роблять його непоганим вибором, однак важливо не ігнорувати суттєві недоліки, перелічені в наступній частині статті.

Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

Недоліки

Незважаючи на всі переваги пристрої, описані в даному матеріалі, воно має і ряд недоліків, багато з яких, при цьому, досить суттєві.

Ознайомитися з ними можна в списку нижче.

1Округлені бічні грані роблять установку пристрою в деякі типи моноподів незручною;

2Багато користувачів вважають, що яскравість підсвічування даного пристрою недостатня для комфортної роботи в умовах значної освітленості (наприклад, сонце);

3Мається невелике завищення колірної температури, характерне для виробів Ленів, втім, судячи з відгуків користувачів, більшість власників цих пристроїв такий недолік не помічають зовсім;

4смартфон має тенденцію до нагрівання при значних навантаженнях, хоча в цілому це дискомфорту у користувачів не викликає, так як гріється він не сильно;

5Серйозний, і, мабуть, основний недолік пристрою – відсутність його русифікації, так як він випускався орієнтованим на китайський ринок і китайського користувача, таким чином, для нормальної роботи пристрою вам буде потрібно його перепрошивати;

6З попереднього пункту автоматично випливає і другий – повна відсутність сервісів Гугл, звичних російському користувачеві Андроїд;

7Велика частина меню налаштувань і управління пристроєм не є інтуїтивно зрозумілою російськомовному користувачеві, так як зав’язана на тексті, який, зважаючи на відсутність русифікації, абсолютно не зрозумілий користувачу;

8Ще один мінус, також пов’язаний з тим, що пристрій для російського ринку не призначено, це нераспознование російських номерів телефону при реєстрації у фірмових додатків пристрою (наприклад, в тому, яка записує й аналізує показники датчика пульсу);

Zuk z2 pro: переваги та недоліки [міцного бюджетника]

9При об’ємі вбудованої пам’яті 128 гігабайт, об’єм оперативної пам’яті складає 6 Гігабайт, але в іншій модифікації, коли об’єм вбудованої пам’яті становить 65 Гігабайти, обсяг оперативної знижується до 4 Гігабайт;

10Найбільш вимогливих користувачів може не задовольнити якість звуку в навушниках на максимальних гучностях, але більшість користувачів нестачі це суб’єктивно не помічають.

Як би там не було, пристрій не найдешевше при своїх характеристиках, тому перед його придбанням необхідно зважити всі «за» і «проти», оцінити переваги і недоліки пристрою, і тільки після цього зробити висновок про доцільність його придбання.