Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

533

Сучасні телевізори, як СМАРТ, так і прості ЖК, є складними механізмами, тому користувачеві мати все більше і більше знань для налаштування нових моделей.

Неполадки в таких пристроях можуть бути різними, не тільки апаратними, але і програмними. Типовим прикладом такої поломки є ситуація, коли біля телевізора (РК або СМАРТ) пропало зображення, при цьому звук йде і є можливість його регулювання з допомогою пульта.

Зміст:

Види неполадок

Варто зазначити, що відсутність зображення в цьому випадку може проявлятися по-різному, в залежності від причини/, яка викликала таке порушення або зміна.

У рамках даного матеріалу будуть розглянуті наступні ситуації:

1На екрані немає взагалі нічого, він не світиться, телевізор виглядає як вимкнений;

2 Картинка змінена, спотворена, найбільш часта ситуація – вона звужена до смуги (при цьому, відбувається таке може постійно, періодично, з самого початку роботи або лише через деякий час після включення;

3 В деяких випадках з’являється кольоровий екран (зазвичай, зеленого, білого або червоного кольору), він однотонний, зображення і будь-яких змін на ньому в ході роботи не проявляється;

4 Картинка є, але яскравість настільки впала, що його майже неможливо розрізнити, при цьому якісь інші проблеми відсутні;

5 Є сильна брижі або інші перешкоди, які роблять неможливим перегляд контенту;

6Зображення миготить, мерехтить, змінюється яскравість і сила світіння, що може відбуватися як періодично, так і протягом всього часу роботи, як відразу після включення, так і через деякий час після нього.

Деякі інші порушення зображення також зустрічаються. Але вони можуть бути викликані змінами в сигналі і т. п.

Проблеми ж, які перелічені у списку вище, найбільш часто мають апаратні причини, а значить, володіючи достатніми знаннями і навичками, і слідуючи інструкції, їх можна усунути самостійно.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Важливо! Відключати її потрібно вкрай акуратно, так як вона може бути приклеєна до інших компонентів системи, а з-за високих робочих температур іноді «прикипає» до сусідніх компонентів.

Причини

Чому ж виникає така поломка? Причин може бути досить багато, але, як було сказано вище, більшість з них апаратні.

Найчастішим явищем в даному випадку є повна відсутність зображення, чорний згаслий екран (той самий випадок, коли телевізор виглядає вимкненим).

Таку поломку викликають, зазвичай, несправні системи підсвічування дисплея, які можуть бути такими як з моменту покупки, так і зношуватися і ламатися з часом.

Найчастіше в таких ситуаціях ламаються або самі лампи – діоди підсвічування, або інвертор, який перетворює електрика і подає енергію на ці лампи.

Але іноді проблема може виникати і з інших причин.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Неполадки рідкокристалічної матриці – досить неприємна проблема, досить неприємна проблема, так як вирішити її можна лише шляхом повної заміни, що досить складно і витратно. Проявлятися її неполадки можуть як істотне зниження яскравості зображення, поява великої кількості битих пікселів, присутність яких заважає розпізнавання зображення і т. д.

При такій поломці в більшості випадків доцільніше купити новий телевізор.

При цьому варто враховувати, що якість зображення, схильність до поломок і особливості ремонту практично не відрізняються для матриць різних типів.

Тому знизити ймовірність такої поломки в майбутньому неможливо.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Читайте також:

Як дивитися фільми на Смарт ТВ абсолютно безкоштовно — Найкращі поради

Як налаштувати Смарт телебачення на телевізорі LG — Інструкція

Віджети для Смарт ТВ — Особливості роботи і установки

Характер поломки

Залежно від типу зміни/порушення зображення, можна визначити, хоч приблизно, що його викликало.

Зазвичай, якщо мова йде про не повністю погаслому екрані, а порушення зображення, то причини можуть бути такими:

  • Про проблеми в антені і сигналі варто говорити у разі, коли на екрані є перешкоди. Якщо ж сигнал стабільний, і з антеною все в порядку, то поломка криється в радіоканалі або тюнері;
  • Якщо пропало як зображення, так і звук, то справа, швидше за все, також в радіоканалі і тюнері, а крім того, відеопроцесорі;
  • Зникнення або послаблення насиченості зображення до невиразного може говорити (крім несправності підсвічування) про поломки в блоці кольоровості і видеоусилителе;
  • Якщо на екрані є смуга, зображення не збігається з розміром дисплея, то проблема в кадровій розгортці і скачках напруги в мережі електроживлення;
  • Схожа проблема – поломка трансформатора рядкової розгортки, яка проявляється наявність вертикальної (тоді як у минулому разі – горизонтальної) смуги. Іноді зображення звужується зверху вниз;
  • Повна одноколірна заливка екрану або зникнення будь-якого кольору говорить про поломку в видеоусилителе або відеопроцесорі.
Самостійний ремонт можна проводити лише тоді, коли причина поломки повністю і достовірно встановлена. Зробити ж таке іноді буває досить складно в даних умовах і без належного обладнання.

Таблиця 1. Види неполадок

Тип

Можлива поломка

Картинки немає (ТБ виглядає вимкненим)

Блок живлення/лампи підсвічування/інвертор

Вертикальна смуга на екрані

Трансформатор

Горизонтальна смуга

Кадрова розгортка/електроживлення

Втрата яскравості

Пошкодження РК-матриці

Биті пікселі

Пошкодження РК-матриці

«Кольоровий» екран

Блок кольоровості/видеоусилитель

Розбіжність розмірів картинки і екрану

Кадрова розгортка/електроживлення

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Читайте також:

Як дивитися фільми на Смарт ТВ абсолютно безкоштовно — Найкращі поради

Віджети для Смарт ТВ — Особливості роботи і установки

Смарт ТВ Філіпс — Огляд корисних функцій

Діагностика

Як визначити, що саме зламалося? Зазвичай, перевіряти починають з самого ймовірного – з блоку живлення.

Якщо він функціонує нормально, то необхідно перевірити інвертор і лампи підсвічування, оновлення контактів.

Якщо всі ці системи працюють нормально, то потрібно перевірити на справність блок кадрової або рядкової розгортки.

Хоча при неполадках в цих системах екран, звичайно, все ж подає деякі «ознаки життя», тим не менш, деякі неполадки в цих системах можуть характеризуватися і повним його згасанням.

Якщо справні і ці системи, то проблема в видеотракте.

У випадку, коли все обладнання, описане вище, працює справно, збій у функціонуванні, майже напевно, з’явився в системі рідкокристалічної матриці.

З’явитися він може в результаті зносу, вичерпання ресурсу або зовнішніх факторів.

Перевірте функціональність телевізора в цілому – працює пульт, кнопки на самому ТБ (якщо є), чи впливають ці маніпуляції якимось чином на зображення або звук.
Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Починка

 Перед початком втручання переконайтеся, що маєте необхідні навички, інструменти, обладнання і можливості для втручання у «залізо» вашого ТБ. Якщо щось викликає сумнів, то краще викликати майстрів з сервісу.

Інвертор

Це пристрій для подачі енергії на лампи, запуску і включення підсвічування. Він може бути виконаний у вигляді одного або двох складних блоків мікросхем. знайти його можна на тій же платі, що і блок живлення.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Перед початком ремонту переконайтеся, що надходить напруга стабільно і пульсації відсутні.

Після цього подивіться, як проходить команда до початку роботи (запуску ламп) з материнської плати. Часто проблема криється саме в цьому етапі.

Якщо вона не виявлена, то спробуйте замінити самі лампи підсвічування чимось еквівалентним. Якщо з іншими лампами система працює справно, то необхідна лише їх заміна.

Якщо ж і з іншими лампами проблема не зникає, то проблема більш складна.

Вкрай важливі стандартні діагностичні процеси – вимірювання напруги, опору, ємності з допомогою спеціальних приладів.

Важливий і уважний візуальний огляд плати, так як згорілі ланки можуть бути помітні візуально.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Дуже часто виходять з ладу польові транзисторні ключі, однак їх заміна може не принести результату або поліпшити ситуацію ненадовго, після чого зображення знову зникне.

Це пов’язано з тим, що заміна усуває наслідок, а не причину, а тому поломка ключів може статися знову.

«Слабким місцем» інверторів вважаються трансформатори високовольтного напруги, так як на ці частини пристрою виявляється велике навантаження, тому вони швидко зношуються.

Їх заміна часто допомагає вирішити проблему.

Вам це буде цікаво:

Що краще PLS або IPS? Як вибрати хороший екран: керівництво

Топ-10 телевізорів: рейтинг 2017 року

Що таке смарт ТВ в телевізорі — Можливості технології

Лампи

Якщо в ході огляду інвертора було встановлено, що поломка полягає лампах (так як з іншими все працює нормально), то найпростішим способом буде їх заміна.

Проблема може виникнути при зовнішньому впливі на телевізор, вигорянні катода і т. п. Провести заміну відносно легко при наявності навичок.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Вході цього процесу необов’язково навіть розкривати саму матрицю – майстра сервісів працюють зі спеціальними пристосуваннями, які дозволяють відключати їх, уникаючи навіть потрапляння пилу всередину.

Якщо ви такого иструмента не маєте, то доведеться від’єднувати матрицю, що потрібно робити дуже обережно.

Варто відзначити, що виробники заявляють, що лампа підлягає заміні тільки разом з матрицею. Знайти лампу ви можете в блоці світлоповертального контейнера.

Втім, найчастіше, при розбиранні пристрої вона помітна візуально.

Відключати її потрібно вкрай акуратно, так як вона може бути приклеєна до інших компонентів системи, а з-за високих робочих температур іноді «прикипає» до сусідніх компонентів.

Знайдіть провід, який йде від лампи до плати. Вимкніть її, вийміть і встановіть нову. Обов’язково закріпіть нову лампу тими ж способами і в тих же місцях, що і стара.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Плата живлення

У невеликих телевізорів вона, зазвичай, виконана у формі окремого блоку, у великих – вбудована в телевізійне шасі. Відігніть плату і від’єднайте блок.

Ретельно огляньте його, так як деякі неполадки помітні візуально, і проведіть необхідні заміри.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Найчастіше проблема полягає в конденсаторах фільтрів, так як саме вони – «слабке місце» цих блоків. Після заміни блоку живлення або його частин, підключіть до нього лампи та інвертор.

Біля телевізора пропало зображення, а звук є: вирішення проблеми

Навіть при мінімальних навичках можливо від’єднати інвертор, лампи і блок живлення. Крім того, у разі помилок в ремонті їх можна замінити. Про інших же компонентах такого не скажеш, бо їх ремонт краще довірити професіоналам.