Alibaba вклала понад $300 млн у стартап deeproute.ai, що створює системи автопілота

5

Інтерес гігантів світової інтернет-торгівлі до компаній, що розробляють системи автопілота для транспорту, цілком зрозумілий — коли роботи витіснять людей зі сфери логістики, то доставка товарів буде здійснюватися дешевше і швидше. Компанія alibaba теж тримає руку на пульсі галузі, а тому нещодавно вклала $300 млн у китайського розробника deeproute.ai.

Джерело зображення: deeproute.ai

Заснована в шеньчжені компанія спеціалізується як на апаратних, так і на програмних рішеннях для систем автопілота. Вона вже експлуатує парк прототипів роботизованих таксі, деякі з них працюють під маркою caocao, а dongfeng motors поставляє автомобілі для переоснащення в автоматичні таксі. Зараз deeproute.ai має парк з 70 таксомоторів, але планує розширити його до 150 або 160 машин. Частина отриманих від alibaba коштів буде витрачена на ці потреби, решта буде спрямована на розробку технологій і компонентів для автопілота.

Логістичний підрозділ cainiao китайського холдингу alibaba не приховує амбіцій з випуску автоматичних вантажівок. Не можна виключати, що і співпраця з deeproute.ai буде розвиватися в цьому руслі. Принаймні, в довгостроковій перспективі alibaba розраховує створити середньотоннажні автоматичні вантажівки для доставки товарів в межах міста.

Цей зароджується сегмент ринку вже характеризується високою конкуренцією. Пошуковий гігант baidu і агрегатор таксі didi теж ведуть роботи по створенню автоматичного транспорту, pony.ai і weride цікавляться сегментом автоматизованих вантажоперевезень. Остання з компаній має намір створити автоматичний фургон robovan для логістичних операцій в межах міста.