Астрономи виявили величезну сферичну порожнину в нашій галактиці

16

Астрономи виявили величезну сферичну порожнину в галактиці чумацький шлях, яка, як передбачається, утворилася після вибуху наднової, що стався близько 10 млн років тому. Порожнеча у формі сфери або міхура має ширину близько 500 світлових років і розташовується між сузір’ями персея і тельця. Вчені вважають, що це відкриття може пролити світло на те, як наднові забезпечують зіркоутворення.

Зображення: алісса гудман / гарвард-смітсонівський центр астрофізики

” сотні зірок формуються або вже існують на поверхні цього гігантського міхура. У нас є дві теорії: або одна наднова вибухнула в ядрі цього міхура і виштовхнула газ назовні, утворивши те, що ми називаємо “сверхоболонкой персея-тельця”, або кілька наднових, що виникли протягом мільйонів років, створили її з плином часу», — вважає автор дослідження шмуель біалі (shmuel bialy), науковий співробітник інституту теорії та обчислень гарвард-смітсонівського центру астрофізики.

Виявити величезну порожнечу вдалося в процесі складання тривимірної карти цієї частини галактики на основі даних, отриманих від космічного телескопа global astrometric interferometer for astrophysics (gaia) європейського космічного агентства. Раніше ця область ховалася від очей астрофізиків, які створювали двовимірні карти даної частини галактики.

” ми могли бачити ці хмари протягом десятиліть, але ми ніколи не знали їх справжню форму, глибину і товщину. Ми також не були впевнені, наскільки далеко ці хмари. Тепер ми знаємо, де вони знаходяться, з похибкою всього 1%, що дозволяє нам розрізнити порожнечу між ними», — прокоментувала відкриття кетрін цукер (catherine zucker), науковий співробітник гарвард-смітсонівського центру астрофізики.