FAT32 і низькорівневе форматування флешки

361

FAT32 (від англ. File Allocation Table – таблиця розміщення файлів) – файлова система, представлена компанією Microsoft у серпні 1996р., була розроблена з метою поліпшення попередньої версії FAT 16.

Зміст:

Концептуальні поліпшення стосуються збільшення розміру тома до 8 Тб проти 2 Гб в FAT16 і збільшення максимального розміру файлу, який підтримує файлова система з 2 Гб до 4 Гб.

FAT32 і низькорівневе форматування флешки

Хоча операційні системи Windows 2000/XP/Vista/7 дозволяють працювати з томами, розмір яких перевищує 32 Гб.

Створити диск вбудованими засобами більш вказаного значення не вийде.

На думку експертів Microsoft, при збільшенні розміру диска більше 32 Гб, продуктивність файлової системи різко знижується і більш підходящої файловою системою для створення томів більше 32 Гб, є NTFS.

Зазначимо, що твердження щодо вибору файлової системи NTFS для дисків розміром більше 32 Гб справедливо лише для жорстких дисків (HDD), але не для портативних флеш-накопичувачів.

Як відомо, «термін життя» флешки обмежений числом перезаписів, яке залежить від виробника і моделі і орієнтовно становить від 10 до 100 тисяч циклів перезапису.

На відміну від FAT32, NTFS веде так званий журнал, в який система записує всі зміни на рівні файлової системи, що дозволяє більш ефективно виконувати відновлення даних у разі збою.

Журнал, який веде система, виконує велику кількість циклів перезапису, тим самим скорочуючи термін служби флеш-накопичувача.

Тому не рекомендується використовувати файлову систему NTFS для флеш-накопичувачів.

Що ж робити користувачам, яким необхідно переносити файли на флешці, обсяг яких перевищує 4 Гб?

Відповідь проста, форматування флеш-накопичувач у файлову систему exFAT.

Ця файлова система була анонсована компанією Microsoft в 2006 році і позиціонується як файлова система, розроблена спеціально для флеш-накопичувачів.

Слід зауважити, що підтримка exFAT сімейством операційних систем Windows реалізована тільки у другому і третьому sp) (SP) для Windows XP, першому SP для Windows Vista, а також «з коробки» для 7-ї і 8-ї версії.

Форматуємо флешку в FAT32

За замовчуванням більшість флеш-накопичувачів створено FAT32.

Повторне форматування може знадобиться при некоректній роботі флеш-накопичувача або для стирання даних без можливості їх відновлення.

Форматування флешки:

 • Вставте флеш-накопичувач у відповідний роз’єм комп’ютера.

 • Зайдіть в «Мій Комп’ютер», виберіть необхідний флеш-накопичувач. Звертаємо вашу увагу, що жорсткі диски відображаються в однойменному меню, а флеш-накопичувачі у меню «Пристрої зі знімними носіями».
  Будьте уважні при виборі диска для форматування, щоб випадково не відформатувати диск.

 • Натисніть правою кнопкою миші на вибраному диску і в контекстному меню виберіть пункт «Форматувати».FAT32 і низькорівневе форматування флешки

 • В меню можна вибрати додаткові параметри форматування. Наприклад, файлову систему (в нашому випадку FAT32), мітку томи (дозволяє присвоїти флешці унікальне ім’я).
  У полі способи форматування відзначаємо галочкою «Швидке (очищення змісту)» і натискаємо «Почати».

 • Ще раз переконуємося, що вибрано правильний диск і натискаємо «ОК» у вікні попередження. Процес форматування буде відображатися зеленою лінією в нижній частині вікна налаштувань.

 • Після завершення операції, побачимо відповідне інформаційне вікно.

 • FAT32 і низькорівневе форматування флешки

  Низькорівневе форматування флешки

  Низькорівневе форматування застосовується для стирання інформації без можливості її відновлення.

  Такий підхід важливий якщо на флешці були і є конфіденційні дані і потрібно запобігти можливість доступу до них третіх осіб.

  Увага! Важливо пам’ятати, що без особливої необхідності не слід зловживати цією процедурою.

  Стандартними засобами Windows виконати низькорівневе форматування не вийде, тому скачаємо і встановимо умовно-безкоштовну утиліту HDD Low Level Format.

  Для виконання низькорівневого форматування необхідно:

 • Вставити флеш-накопичувач у відповідний роз’єм комп’ютера.

 • Запустити програму. При запуску вибираємо «Continue for free», що дозволить використовувати програму безкоштовно.FAT32 і низькорівневе форматування флешки

 • Вибираємо необхідний флеш-накопичувач і двічі клацаємо на ньому або тиснемо «Continue».FAT32 і низькорівневе форматування флешки

 • Перейшовши в наступне вікно, відкриваємо вкладку низькорівневого форматування — «Low-Level Format» і натискаємо кнопку «Format this device» (Форматувати цей пристрій).
  Аналогічно високорівневому форматування, підтверджуємо серйозність своїх дій натисканням клавіші «Yes».FAT32 і низькорівневе форматування флешки

 • Процес форматування буде відображатися прогрес-лінією в нижній частині вікна. Про завершення форматування можна дізнатися з напису під прогрес-лінією форматування — «100% complete» (100% завершення).

 • FAT32 і низькорівневе форматування флешки

  Зверніть увагу! На відміну від форматування високого рівня, розглянутої в попередньому пункті статті, при виконанні низькорівневого форматування, крім даних стирається також і сама файлову систему флешки, ось чому ви не зможете зайти на флешку. Для усунення цієї проблеми слід скористатися нашими рекомендаціями ,наведеними вище і відформатувати флешку, вибравши потрібну файлову систему.

  Як відформатувати флешку в FAT32

  Отож, сьогодні говоримо про те, як відформатувати флешку в FAT32. Завдання дуже проста.