Глобальна прошивка що це, і які особливості існують. Детально пояснюємо

471

Багато любителі новинок у сфері смартфонів вже давно звернули увагу на китайського виробника Xiaomi.

Однак розібратися з усіма ноу хау самостійно не так вже й просто, звідки і виникає питання для чого потрібна глобальна прошивка і що це таке.

Зміст:

Визначення глобальної прошивці

Технічною мовою, прошивка означає операційна система, яка використовується в якості основного матеріалу для роботи будь-якого смартфона.

Оскільки виробники постійно працюють над її вдосконаленням, періодично телефон пропонує оновити версія прошивки, щоб користувач зміг оцінити по достоїнству нові можливості свого гаджета.

Як відомо, найбільш поширеними операційними системами донедавна були IOS, Windows, Android.

Продукт, розроблений компанією Apple, став лідером у сфері безпечного зберігання даних.

Однак з розвитком китайського ринку, ряд технічних пристроїв разом з усією «начинкою» поповнився. На існуючій базі Androind, такі виробники, як Meizu, Flyme, MIUI (Xiaomi) прийняли рішення створити власні версії глобальних прошивок.

Первісний вигляд нового винаходу планувалося використовувати виключно на китайській мові, оскільки не було такого прогнозу, який міг би прорахувати настільки велику популярність на конкурентному ринку.

У першому варіанті було тільки дві мови: національний та англійська, використовувалися тільки актуальні програми для китайського населення, не був доступний Chrome.

У народі такий варіант прошивки назвали «Chine ROM».

Глобальна прошивка що це, і які особливості існують. Детально пояснюємо

Оскільки попит на китайські смартфони злетів до небес, головним завданням виробників стало розширення наявних характеристик. Таким чином, прошивка з’явилася на багатьох мовах, звідки і пішла назва глобальна прошивка (Global ROM).

Читайте також:

Чому висне телефон? Рішення основних проблем

Перетворюємо свій телефон в [супергаджет] за допомогою інженерного меню Андроїд

AnTuTu рейтинг 2017: 10 кращих смартфонів і планшетів червня

ТОП-12 захищених смартфонів IP68. Докладний огляд характеристик

Види прошивок, враховуючи походження

Первісна прошивка має два варіанти: стандартна (China ROM, доступні дві мови: китайська і англійська) і глобальна (Global ROM, доступна для використання на багатьох мовах світу).

1China ROM як зрозуміло з назви, актуальна для місцевого населення на території Китаю, оскільки має ряд своїх особливостей. У ній встановлені додатки, функціональні можливості з урахуванням культурних інтересів. Крім того, існують мовні обмеження, оскільки в прошивці закладені тільки дві мови: китайська і англійська

2Global ROM означає мультиспектр, орієнтований на інші культури. У даному випадку відсутні додатки, актуальні для першого варіанту. Більшість сервісів присутній зі звичного Google, що особливо звично для США і Європи.

Класифікація за видом

1Щотижнева (Developer ROM). Самий затребуваний вид прошивки, оскільки всі останні зміни можливо отримати за рахунок її використання. Вона є офіційним спадщиною від розробника Xiaomi. Як правило, оновлення відбувається кожного тижня по п’ятницю, за винятком державних китайських свят. Найчастіше, якщо в новій прошивці зустрічаються помилки, то не варто переживати, оскільки вже в наступному тижневому оновленні вони будуть усунені

2Стабільна (Stable ROM). Як і в першому варіанті, є офіційним творінням китайського розробника MIUI (протеже Xiaomi). Однак існує відмінність: дана прошивка містить виключно виміряні параметри і функції, робота яких максимально налагоджена. Оптимальний варіант для тих, хто не знаходиться в гонитві за новими багами і не займається тестуванням технічних новинок. Важлива відмінність від інших версій глобальних прошивок – непостійні оновлення, оскільки вона використовує виключно налагоджені механізми

3Неофіційна, кастомний (Ported ROM). Побудована на множині функцій і програм, які були створені сторонніми фахівцями. В якості основи використовується стандартна, перевірена прошивка. В даному випадку оновлення відбуваються не постійно, тому вирахувати певну дату неможливо. Часом інтервал складає до декількох місяців

4Самопал. Не є самостійною категорією глобальної мікропрограми. Як правило, дані прошивки представлені по максимально низькій вартості, оскільки збираються любителями з численними помилками, незручним інтерфейсом, неякісним перекладом. Оскільки якість даного виду залишає бажати кращого, найрозумніше використовувати один з трьох вище представлених варіантів

Розміри глобальних прошивок

Прийнято виділяти лише два розмірних ряду існуючих прошивок:

 • Повний (Full ROM). Повний адаптований пакет, який найчастіше встановлюється при першому користуванні гаджета. Він містить всі необхідні програми, які знадобляться для роботи з пристроєм. Як правило, вага такого пакет становить не більше 2 ГБ
 • Обнова (Incremental ROM). Як зрозуміло з назви, подібна прошивка орієнтована виключно на нові сервіси, програми та усунення помилок попередніх версій. Важливо відзначити, що завдяки невеликій вазі (до 200Мб), практично кожен смартфон має технічну підтримку такого пакета.

Відмінності китайської прошивки від глобальної

Багато користувачі впевнені в тому, що крім відсутності підтримки російської мови на англокитайской версії, інша робота програми нічим не відрізняється від глобальної.

Однак подібне твердження не варто вважати за правду. Існує кілька аспектів, що відрізняють одну версію від іншої:

 • China ROM дійсно характеризується відсутністю підтримки російської мови. Але існують також моделі з базовою прошивкою, які цей недолік повністю викорінили. Однак важливо розуміти, що при використанні таких патчів, яка-небудь безпека повністю відсутня. Тому довіряти персональну інформацію, означає йти дійсно на серйозний ризик
 • Всіма улюблений Google Play також відсутня, а перетворити власний гаджет можливо тільки за допомогою неофіційних версій
 • China ROM містить виключно сервіси, призначені для користування китайським населенням, тому питання про те, наскільки вони актуальні для мешканців інших країн залишається відкритим. Так само варто відзначити, що робота такого гаджета характеризується меншою продуктивністю. Часто виникають помилки
 • Трапляються ситуації, коли вручну встановлений Google Play відмовляється продовжувати роботу, в силу того, що система розпізнає його як шкідливе ПЗ, тому експлуатувати його повною мірою навряд чи вийде.

Оновлення

Всі види офіційних прошивок підлягають оновленню з «повітря». Винятком може стати тільки той момент, коли в процесі закачування сталися неполадки або помилки.

Якщо автоматичне оновлення не відбувається, то існує альтернативний варіант – закачування в ручному режимі.

Щоб не допустити ризику зараження вірусом або скачування небажаних програм, рекомендується використовувати тільки достовірні джерела.

Найбільш затребуваним є офіційний сайт виробника MIUI. Що стосується кастомних варіантах, то їх можливо знайти тільки в неофіційних джерелах.

Глобальна прошивка що це, і які особливості існують. Детально пояснюємо

Якщо говорити про кастомний прошивці, то використовувати її таким же методом, як і офіційну неможливо. В обов’язковому порядку потрібно стрибка з ресурсу.

Ситуація, коли операційна система стає застарілою і не здатна якісно завантажити нові ігри або програми, типова за своєю природою.

Якщо телефон починає працювати некоректно, або зависає, то це перший знак того, що пора міняти прошивку. В такому випадку, щоб розширити можливості гаджета, не варто вдаватися до закачування офіційної глобальної прошивці, оскільки в кінцевому підсумку буде отриманий той же результат. Вони сприяють збільшенню продуктивності телефону.

Однак така прошивка все ж має свої переваги і недоліки.

Переваги і недоліки

Переваги:
 • Основним гідності кастомних прошивки є регулярне оновлення, яке передбачає використання абсолютно нових можливостей, або вдосконалення старих функцій. Варто зазначити, що сторонні розробники часто відвідують форуми з обговореннями та вчитуються в побажання клієнтів, які ретельно стежать за новими софтами або оновленнями. Це вкрай важливо, оскільки відгуки допомагають зробити наступну версію на порядок вище, змінивши параметри або вдосконалити їх. Так, наприклад, користувач може вказати, що показники заряду батареї відображаються некоректно. У такому разі неофіційний розробник докладе максимум зусиль, щоб виправити такий недолік.
 • Однак користувачі, що йдуть в ногу з часом, відзначають ще одне достоїнство кастомних прошивки – відсутність додаткового сміття, що засмічує пам’ять телефону непотрібними програмами. Продуктивність телефону збільшується зі зміною прошивки, оскільки початково наявною код вважається оптимізованим, а значить закачати upgrade можна в будь-який час. Оскільки прошивка не передбачає збереження даних сторонніх додатків, то зарядка гаджета буде служити набагато довше.
 • За рахунок використання кастомних прошивки можна встановити останню версію операційної системи Android. Варто відзначити, що ні один виробник, що випускає смартфони або гаджети не займається оновленням операційної системи, тому поставити саму нову версію можливе тільки за підтримки неофіційною прошивки.
Недоліки:
 • В першу чергу, самий головний недолік пов’язаний з тим, що кожен користувач повинен мати розширеними можливостями правовласника, що не завжди може привести до бажаних наслідків. В якості протилежного ефекту, завжди існує ймовірність роздобути разом суперфункционального телефону звичайний пластиковий цеглинка, яка не буде реагувати навіть на самі тривіальні команди. Тому, перед тим як займатися заливкою, необхідно прочитати і досконально вивчити всю інформацію про прошивці.
 • Якщо сталася поломка телефону, то важливо розуміти, що після перепрошивки, гарантійне обслуговування вже неможливо, тому ремонт може обійтися в досить велику суму. Деколи виявляється, що ризикувати і встановлювати неофіційну версію прошивки не настільки актуально, оскільки користувача може вистачити вже наявних функцій, тому здійснювати подібні вчинки без потреби немає ніякого сенсу.
 • Перед тим, як завантажувати прошивку, варто дізнатися якомога більше інформації про неї. В інтернеті існує безліч форумів, де просунуті користувачі обговорюють ту чи версію, які в неї недоліки, що не працює після закачування, є віруси. Не бажано ризикувати і закачувати прошивку з нікому невідомого джерела, оскільки це можуть бути шахраї.

Читайте також:

Телефони Meizu: всі моделі і ціни

Кращі смартфони 2017 року вартістю до 20000 рублів

Смартфони з екраном 6 і більше: огляди 13 кращих моделей

ТОП-10 кращих смартфонів з процесором Snapdragon 835

Інструкція по установці

Сучасні користувачі смартфонів китайського виробництва давно звикли замовляти товар безпосередньо від компаній.

І хоча вартість гаджета на порядок нижче, все ж існує один нюанс – наявність China ROM, що не підтримує російську мову.

Щоб розібратися в питанні, яким чином встановити глобальну прошивку, в якості прикладу візьмемо Meizu MX6:

1Отримує Root. Для цього необхідно підключити до бездротової мережі або включити мобільну передачу даних. Реєструємося або проходимо авторизацію Flyme аккаунт. Якщо логін вже є, то відразу переходимо до п’ятого пункту

Глобальна прошивка що це, і які особливості існують. Детально пояснюємо

2Встановлюємо Play Market. Оскільки оформлення незвичне, в місцевому магазині потрібно вбити в пошук Google і викачати файл installer. Далі необхідно ввести всі дані від звичного гуголовского облікового запису. Завантажуємо програму SuperSu. APK файл повинен зберегтися в пам’яті телефону. Переміщаємо у внутрішню пам’ять

Глобальна прошивка що це, і які особливості існують. Детально пояснюємо

3Встановлюємо нову прошивку. Для початку необхідно встановити SuperSu. Скрізь натискаємо слідувати, однак перезавантажувати телефон відмовляємося. Таким же чином качаємо ще два додатки і запускаємо: BusyBox, Flash Fire

Глобальна прошивка що це, і які особливості існують. Детально пояснюємо

4Відкриваємо останню завантажену програму Flash Fire і відмічаємо галочками наступні пункти: 1-3, пропускаємо 4, 5-6. Далі натискаємо Flash після чого повинна початися завантаження нової прошивки.

Глобальна прошивка що це, і які особливості існують. Детально пояснюємо

Якщо інструкція виконана правильно, то телефон повинен перезавантажитися і почати роботу в адаптованому режимі під Android.

Далі можна здійснити першу налаштування нового вигляду смартфона.