Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

298

Бувають ситуації, коли користувач натискає «Завершення роботи» (через Пуск в Windows 7, через Вимкнення Windows 8 і т. д.), але його комп’ютер чи ноутбук не вимикається.

Причому після завершення роботи можуть відбуватися різні явища – чорний екран, синій екран, простий інтерфейс Windows з написом «Завершення роботи…» (або «Shutting down…», як це показано на малюнку №1, якщо встановлена система англійською мовою), що ніяк не припиняється.

Складно сказати, чому таке може відбуватися. Цілком можливо, що якісь нові налаштування системи чи встановлені драйвера не дають їй працювати так, як вона повинна це робити.

№1. Напис «Shutting down…» завершення роботи Windows

У той же час деякі програми можуть не давати операційній системі вимикатися.

Але незалежно від того, що є причиною проблеми з вимиканням, необхідно спробувати всі способи, які будуть перераховані далі.

Отже, способи вирішення проблеми з не выключающимся комп’ютером виглядають наступним чином.

Сопособ 1. Через вікно керування електроживленням

Цілком можливо, що якісь пристрої не дають системі завершити свою роботу. Тоді необхідно зробити наступне:

 • Натиснути на клавіатурі клавіші Win+R, тим самим викликавши вікно виконання програм. На фото №2 показано, де розташовані ці клавіші на клавіатурі.
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№2. Клавіатура з клавіш «Win» і «R»

 • В полі вводу вікна, що з’явилося увести «msc» (показано в червоній рамці на малюнку №3) і натиснути на клавіатурі кнопку Enter чи кнопку «ОК» в тому ж вікні (виділена синім кольором). Цю команду можна копіювати прямо звідси.
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№3. Вікно виконання програм і введена команда «devmgmt.msc»

 • У вікні диспетчера пристроїв необхідно вибрати пункт «Контролери USB». Для цього достатньо всього лише натиснути на нього, після чого відкриється список всіх доступних контролерів так, як це показано на фото №4.
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№4. Пункт «Контролери USB» в диспетчері пристроїв

 • Тепер для кожного пункту «Generic USB Hub» (приклад такого виділений на малюнку №5 червоним кольором) і «Кореневої USB-концентратор» необхідно зробити наступне:

1. Натиснути на такому пункті правою кнопкою миші і в випадаючому меню вибрати «Властивості» (виділено синім кольором на малюнку №5);

Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№5. Випадаюче меню пункту «Generic USB Hub» у диспетчері пристроїв

2. У вікні, вибрати розділ «Керування живленням» (виділений червоним кольором на малюнку №6) і поставити галочку на пункті «Дозволити вимкнення цього пристрою…» (виділено зеленим кольором);

Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№6. Розділ «Керування живленням» в меню властивостей «Generic USB Hub»

Примітка: Цілком можливо, що галочка там вже буде стояти, але її необхідно спочатку зняти, а потім поставити заново. Це потрібно зробити, щоб виключити можливість того, що з-за неполадок система просто не реагує на можливість виключення цього пристрою. Таким чином, користувач фактично «нагадає» системі, що «Generic USB Hub» можна вимикати.

Після цього слід спробувати знову вимкнути комп’ютер. Якщо не допомагає, переходимо до наступного способу.

Відзначаємо ще статті, які можуть Вам знадобитися:

 • Як почистити комп’ютер, щоб не гальмував? Варіанти з безкоштовними програмами і вручну
 • Клавіатура ноутбука не працює: що робити?
 • Чому не запускається Windows 10: Ефективні способи вирішення

Спосіб 2. Через журнал роботи системи

Цей спосіб допомагає зрозуміти, які програми можуть заважати нормальному завершення роботи системи. Для його виконання необхідно зробити наступне:

 • Зайти в «Панель управління» (на малюнку №7 виділена червоним кольором). Потім в рядку пошуку ввести «Центр підтримки» (виділено зеленим кольором), натиснути Enter та запустити знайдену службу (виділено синім кольором).
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№7. «Панель управління» і пошук служби «Центр підтримки»

 • Відкрити меню «Обслуговування» натиснувши на значок відкриття, показаний на малюнку №8 стрілками.
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№8. Значок відкриття меню «Обслуговування» в «Центрі підтримки»

 • Натиснути на пункт «Показати журнал стабільності роботи» (він підкреслять на малюнку №9).
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№9. Меню «Обслуговування» в «Центрі підтримки»

 • Тут можемо бачити графік роботи системи. Особливу увагу слід звернути на ті стовпці, де є критичні події. Їх можна дізнатися з відповідних піктограм, показаним на малюнку №10 стрілками.
  Наприклад, виберемо з них той, який на малюнку виділено червоною рамкою. Для цього потрібно просто натиснути на цей стовпець. Відкривається меню, виділене синьою рамкою. Там серед критичних подій можемо бачити, що програма kompas.exe зависала.
  Цілком можливо, система не вимикається саме із-за неї.
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№10. Вікно журналу проблем і стабільності роботи комп’ютера

Важливо: Проблеми можуть виникати не тільки з процесом kompas.exe. Він приведений лише як приклад. Критичні зауваження можуть бути й іншими. На всі з них слід звертати увагу!
 • Перед вимиканням варто подивитися, чи є цей процес серед запущених.
  Для цього запускаємо «Диспетчер завдань» за допомогою натискання комбінації клавіш CTRL+ALD+DELETE або ж натискання правою кнопкою миші на нижній панелі системи та вибору там пункту «Запустити диспетчер завдань», як це показано на малюнку №11.
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№11. Запуск диспетчера завдань через нижню панель системи

 • В диспетчері завдань переходимо на вкладку «Процеси» (виділена синім кольором на малюнку №12) і шукаємо там процес, який викликав підозру. У нашому прикладі це kompas.exe. Як бачимо, він є серед запущених процесів, хоча і не був запущений користувачем (!).
  Можливо, такий глюк системи і не дає їй нормально працювати. В такому випадку необхідно вибрати цей процес, натиснувши на його лівою кнопкою миші і натиснути на кнопку «Завершити процес», виділений зеленим кольором.
Компютер або ноутбук не вимикається — Що робити?

№12. Диспетчер завдань

Тепер треба знову спробувати завершити роботу. Таким же чином слід вчинити і з іншими процесами, які фігурують серед критичних зауважень в Центрі підтримки.

Є спосіб примусово призначити час закриття всіх програм рівним 5 секундам.

Для цього потрібно завантажити ось цей файл і просто відкрити його. Файл являє собою так званий твік реєстру, тобто інструкцію для системи, як їй варто поступати.

Ще один цікавий спосіб вирішення проблеми показаний у відео нижче. Крім того, там же можна побачити всі вищеописані способи наочно.

Що робити, якщо комп’ютер не вимикається?

Комп’ютер або ноутбук не вимикається — Що робити?