Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

413

На презентації 2016 року компанія Apple представила не тільки сьоме покоління культових смартфонів, але і бездротові навушники для iPhone 7.

В Купертіно вирішили повністю змінити концепт підключення гарнітури до телефону. В iPhone 7 немає роз’єму 3.5 мм

Для альтернативи було запропоновано використовувати оригінальні дротові навушники, які підключаються до порту Lightning, або ж Bluetooth-гарнітуру AirPods.

Розглянемо детальніше, як працюють бездротові навушники і чому їх варто використовувати замість звичайної гарнітури.

Зміст:

Комплектація

У комплектацію навушників входить мінімальну кількість елементів. На перший погляд вміст коробки здасться мізерною для такої чималої вартості виробу, однак, є все необхідне для комфортної роботи.

Сам бокс виготовлений з міцного картону, який багато користувачів воліють використовувати як додаткове місце для зберігання гарнітури.

У комплектацію входять:

 • Чохол. Він же є зарядним пристроєм;
 • Кабель Lightning;
 • Інструкція з експлуатації.
Для підзарядки навушників досить помістити їх у пластиковий чохол. Зауважте, щоб попередньо зарядити акумулятор чохла, необхідно скористатися кабелем Lightning.
Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.2 – комплектація AirPods

Зовнішній вигляд

Зовні нова гарнітура дуже схожа на звичні для всіх дротові навушники EarPods.

Що стосується форми, бездротовий пристрій трохи товщі і краще «сидить» у вухах. Інженери в першу чергу подбали про те, щоб шанс втратити гаджет прямо під час його шкарпетки звівся до мінімуму.

Більш об’ємний вигляд навушників пояснюється не тільки прагненням зробити надійними, але також і наявністю вбудованого акумулятора, мікрофона і великої кількості інших деталей, які відповідають за взаємодію гаджета з мобільними пристроями.

Один з основних компонентів навушників — чіп W1, який повністю керує роботою гарнітури – від контролю рівня заряду до підключення з будь-якими девайсами.

Також, в навушниках встановлений датчик наближення. Його завдання – визначити, вставлені чи навушники у вуха користувача.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.3 – зовнішній вигляд гарнітури

Зовнішній вигляд пластикового боксу користувачі інтернету вже охрестили як «подобу коробочки для зубної нитки». Насправді, форма такого чохла дуже практична і зручна.

Всередині боксу для кожного з навушників є спеціальний відсік, який міцно фіксує їх і в той же час заряджає.

Як тільки ви ставите гарнітуру пластиковий чохол, відбувається її автоматична підзарядка. Пліч працює за принципом звичайного Power Bank, тому спочатку потрібно зарядити його, а потім поміщати всередину навушники.

Слід зауважити, що навушники фіксуються в пластиковій коробочці з допомогою магніту, який вбудований в нижню частину боксу.

Таким чином, вони ніколи не випадуть з місця зберігання, хіба що при сильному ударі об тверду поверхню.

Люфт кришки корпусу практично відсутня, а сам шарнір виготовлений з металу для ще більшої надійності. Також, кришка закривається за допомогою вбудованого в неї магніту.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Читайте також:

Айфон (iPhone) не включається на зарядці що робити: докладна інструкція

Як створити Айклауд на айфон – покрокова інструкція

Як розблоковувати iPhone (Айфон): 4 простих способів

Як відв’язати від iphone apple id: повна інструкція

Вартість

AirPods не відноситься до категорії демократичних гаджетів. В іншому, це нормальна річ для товарів Apple. У Росії придбати навушники в офіційних точках продажу можна за 13 000 рублів.

На американських сайтах сцена становить 159 доларів.

Вартість дійсно значна, проте, за свої гроші ви отримаєте дійсно якісні навушники, які не йдуть ні в яке порівняння з відомими моделями Bluetooth-гарнітури з Aliexpress, Amazon або eBay.

У разі втрати одного з навушників, його можна придбати окремо за 69 доларів. В цю вартість входить тільки один навушник, без пластикового боксу і кабелю для зарядки.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Підтримка пристроїв

Представлені бездротові навушники працюють як з новими, так і з попередніми поколіннями смартфонів і планшетів від Apple.

Офіційний список підтримуваних пристроїв виглядає наступним чином:

 • Комп’ютери з встановленою Mac OS Sierra і більш новими версіями прошивки;
 • iPhone 5 (з встановленою версією IOS 10 і новіше);
 • Всі покоління Apple Watch;
 • Планшети iPad Air і iPad mini 2 (і новітні покоління). Також, AirPods підтримуються всіма планшети від Apple Pro-сегмента;
 • iPhone 7,8 поколінь;
 • iPhone X;
 • iPod Touch 6 або новіше.

Випускаючи AirPods, Apple вирішила не обмежуватися лише підтримкою своїх пристроїв. Навушники можна без проблем підключити до будь-якого іншого смартфона на Android, Windows Phone. Єдина відмінність – урізання функціоналу.

AirPods взаємодіють з офіційно підтримуваними пристроями за допомогою Bluetooth-з’єднання, але і на програмному рівні ОС.

«Рідними» гаджетами відсутні функція підключення через меню або миттєвої зупинки треку після вимкнення гарнітури.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Як працюють?

Принцип роботи AirPods досить простий. Ви включаєте на телефоні Bluetooth і пристрої автоматично підключатися один до одного. З допомогою бездротової гарнітури можна прослуховувати музику, записувати звук, здійснювати дзвінки.

Ніяких додаткових перехідників використовувати не потрібно. Єдине, слід звертати увагу на рівень зарядки навушників.

Вони відключаються відразу після вичерпання ресурсу батареї. Для підзарядки досить помістити гарнітуру пластиковий чохол.

Вбудовані датчики і діоди

На краях кожного з навушників видно по два датчики, за допомогою яких пристрій «розуміє», коли користувач вставляє його у вухо або ставить на підзарядку.

Для зупинки відтворення досить відкласти в сторону один з навушників. Щоб «обдурити» гаджет, можна заховати його в долоні.

Акселерометр і мікрофон відмінно взаємодіють один з одним при вхідних і вихідних дзвінків. Звук вхідного дзвінка автоматично перенаправляється в гарнітуру.

Всередині зарядного чохла розташований діод, за допомогою якого можна відстежувати стан гарнітури без її підключення до смартфону. Якщо світлодіод почав блимати червоним кольором – необхідно поставити навушники для підзарядки. Про активацію процесу зарядки свідчить зелене світло діода.
Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.7 – підзарядка навушників

Підключення до iPhone

Розглянемо, як же налаштувати перше підключення бездротових навушників до вашого iPhone.

Для початку переконайтеся, що на мобільному пристрої встановлена IOS 10 або більш нова версія прошивки. Старі версії операційної системи не підтримують взаємодію з навушниками.

Apple організувала максимально зручне і швидке взаємодія телефону і гарнітури. Користувачеві потрібно лише зарядити пластиковий бокс для навушників, покласти в нього гарнітуру і зарядити її.

Дотримуйтесь інструкції:

 • Коли навушники будуть хоч трохи заряджені, розблокувати смартфон, розташуйте його біля док-станції і увімкніть Bluetooth;
 • На екрані iPhone відразу з’явиться діалогове вікно з даними виявлених AirPods;
 • Натисніть на «Підключити»;
Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.8 – підключення AirPods

 • З’єднання займе менше секунди. В результаті, на екрані з’явитися детальна інформація про гарнітурі. У цьому вікні ви можете контролювати залишковий ресурс батареї як самого пластикового бакса, так і навушників. Щоб почати використовувати AirPods натисніть на кнопку «Готово».
Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.9 – перевірка заряду AirPods

Тепер ви можете запускати будь-яку музику або відео на телефоні. Звук буде відтворюється в навушниках. Якщо вам подзвонять, гаджет автоматично відключить музику і включить вбудований мікрофон.

Також, користувачі відзначили цікаву особливість роботи бездротових навушників. AirPods здатні синхронізуватися з будильником. Коли сигнал спрацьовує, від відіграє як з динаміків телефону, так і в навушниках.

Особливості управління

Якщо користувач витягне один навушник з вуха, відтворення музики буде автоматично припинено. Відмінне рішення від компанії Apple, адже часто ми дістаємо з вуха один з дротяних навушників, щоб почути співрозмовника. З AirPods пісня, відео, аудіокнига будуть припинені, і ви зможете почути співрозмовника, не пропускаючи трек і не дістаючи смартфон з кишені.

Витягання всіх навушників з вух завершує відтворення файлу.

Щоб автоматично включити голосовий помічник Siri, двічі грюкніть за будь навушника. На екрані смартфона відкриється потрібна програма. Потім промовте команду, її вважають вбудовані в гарнітуру мікрофони.
Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.10 – запуск Siri

Щоб вибрати бездротові навушники в якості джерела звуку в додатку Siri, клацніть на значку мікрофона і в списку натисніть на AirPods. Тепер промовте будь-яку команду і дочекайтеся її виконання.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.11 – вибір джерела звуку в Siri

Звук всіх вхідних викликів автоматично передається на AirPods. Для вихідних дзвінків користувач може вибрати режим розмови. На етапі набору номера є кнопка перемикання між динаміками iPhone і бездротовою гарнітурою.

Вам це може бути цікаво:

Як розблоковувати iPhone (Айфон): 4 простих способів

Що краще iPhone (Айфон) або Ѕамѕипд (Самсунг): огляд двох моделей різних поколінь

Айфон (iPhone) не включається на зарядці що робити: докладна інструкція

8 популярних бездротових зарядок для айфона

Підключення до Apple Watch

AirPods працюють не тільки зі смартфонами і планшетами, але і з розумними годинами від Apple. Підключити бездротову гарнітуру можна до будь-якої моделі годин, незалежно від їх покоління. Необхідно лише оновити прошивку IOS до версії 10 або 11.

Багато користувачів вважають за краще використовувати AirPods саме з Apple Watch, так як в комбінації ці два пристрої працюють як повноцінний музичний плеєр, який зручно взяти з собою в спортзал або в поїздку.

Перед підключенням навушників рекомендуємо завантажити музику і додати її в пам’ять годин. Для цього додайте улюблені треки в розділ «Музика» на своєму iPhone/iPad і синхронізувати годинник з телефоном. У вікні «Мої годинник» виберіть поле «Музика» і налаштуйте зв’язок зі смартфоном.

Пам’ятаєте! Дані телефону і смарт-годин будуть синхронізовані тільки в тому випадку, якщо годинник підключені до зарядного пристрою.
Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.12 – синхронізація музики на Apple Watch

Дотримуйтесь інструкції:

1Переконайтеся в тому, що навушники заряджені;

2У вікні налаштувань годин клікніть на полі «Bluetooth» і в розділі доступних пристроїв виберіть AirPods;

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.13 – підключення AirPods до Apple Watch

3На годиннику зайдіть в головне меню натисніть на значок програми «Музика»;

4В полі вибору джерела відтворення натисніть на значок навушників;

5Запускайте будь-музичний трек і насолоджуйтеся роботою бездротової гарнітури.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.14 – вибір джерела звуку

З’єднання з Android-пристроями

Одним з переваг бездротової гарнітури від Apple є її взаємодія з пристроями, які працюють на базі ОС Андроїд. Для з’єднання гаджета з навушниками досить відкрити налаштування телефону, зайти у вікно параметрів Bluetooth і в списку доступних пристроїв вибрати AirPods.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.15 – підключення до Андроїд-пристрою

Варто зауважити, що робота гарнітури зі сторонніми ОС може супроводжуватися невеликими фоновими шумами відразу після підключення гарнітури.

Звучання

Звучання у AirPods на порядок краще, ніж у EarPods. Апаратна складова бездротової гарнітури істотно відрізняється від проводового аналога.

Незважаючи на те, що все Bluetooth-навушники відрізняються наявністю шумів, Apple вдалося створити модель, яка позбавлена цих недоліків (якщо використовувати гарнітуру з сумісною технікою Apple).

Користувачі AirPods відзначають більш «матовий» і чіткий звук, якщо порівнювати з дротяними навушниками. Тестування звучання музики різних жанрів і напрямків показало, що баси чути добре, вокал виконавця чистий, а акустичні треки і класичні мелодії відтворюються об’ємно і приємно для слухача.

Якість відтворення однаково як для музики з медіатеки, так і для файлів з стриминговых сервісів і сторонніх сайтів.

Час роботи і досвід використання

В Apple заявляють, що час роботи навушників в режимі активності досягає 5-ти годин. Як відомо, представники компанії ніколи не намагалися перебільшувати можливості роботи своїх пристроїв.

Користувачі AirPods дійсно відзначають, що навушники розряджаються саме після 5-ти годин безперервного прослуховування музики.

За 5 годин можна прослухати в середньому 5 музичних альбомів, що є відмінним показником для автономності бездротової гарнітури.

Функція «Швидкої зарядки» дозволяє повністю зарядити гарнітуру за 15-20 хвилин. Подивитися індикатор стану батареї і док-станції можна, підключивши навушники до телефону.

Слід зауважити, що AirPods не захищені від вологи. Тестування показало, що вона не ламається під час прогулянки під дощем або після відвідування спортзалу. А ось купатися з навушниками не потрібно – це приведе їх у неподлежащее ремонту стан.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Деякі користувачі відзначають, що з-за сильного магніту навушники досить складно витягнути назовні. Зробити це однією рукою не вдасться, адже спочатку необхідно перевернути пластиковий тримач вниз і сильно потягнути за навушники.

В цілому, тонкощі використання AirPods не викликають дискомфорту і забезпечують надійне кріплення для гаджета.

Конструкція гаджета не передбачає сильну звукоізоляцію, тому очікувати від навушників ефекту вакууму не варто. Навіть при сильній гучності поточної пісні ви будете досить добре чути голоси в людному місці.

Слід відзначити і незручність використання Siri в людному місці. Якщо ви керуєте помічником через гарнітуру і перебуваєте в місці скупчення людей, команди будуть погано розпізнаватися, адже AirPods паралельно будуть записувати голоси інших людей і сторонні шуми.

Багато користувачів також відзначають зручність повністю автоматичної роботи навушників. Їх не потрібно постійно включати або відключати. Гаджет сам зрозуміє, коли слід припинити відтворення або поставити трек на паузу.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Функція «Знайти AirPods»

Якщо не поміщати навушники пластиковий бокс, втратити їх можна в перший же день після покупки. Кожен з навушників ніяк не пов’язаний фізично, тому і шукати їх складніше.

Спеціально для мети пошуку гарнітури в Apple розробили функцію «Знайти AirPods» (за аналогією з «Знайти iPhone»). Онлайн-сервіс у режимі реального часу відстежує становище вашої гарнітури на карті.

Зауважте, позначки про місцезнаходження гаджета проставляються тільки в той момент, коли воно зафіксовано як підключений до Айфону, Айпаду або смарт-годинах. Якщо ж ви впустили гарнітуру десь на вулиці, знайти її точне положення ви не зможете.

Якщо гарнітура все ще підключена до смартфону і знаходиться від нього на відстані не більше 15-ти метрів, ви можете відтворити будь-який трек і поставити його на максимальну гучність. Так гарнітуру можна буде легко знайти.

Виконуйте інструкції, щоб подивитися відмітку в останньому зафіксованому положенні AirPods на карті:

 • З допомогою iPhone або будь-якого десктопного браузера зайдіть в свій аккаунт хмарного сховища iCloud;
 • Перейдіть у вкладку Find My Phone;
 • У вікні, ви побачите карту і список всіх гаджетів Apple, які прив’язані до вашого облікового запису Apple ID. Клацніть на значку гарнітури і подивіться її знаходження на карті.
Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.18 – функція Find My AirPods

Пам’ятаєте! Для синхронізації даних з хмарою смартфон повинен бути підключений до інтернету. В противному випадку сервер не зможе отримати інформацію про те, де ви в останній раз використовували гарнітуру.

Часті питання

Входять AirPods в комплектацію iPhone 7?

Ні, в боксі iPhone 7 бездротової гарнітури немає. Є звичайні EarPods і перехідник для підключення штекера 3.5 мм роз’ємом Lightning.

Незважаючи на те, що компанія Apple представила бездротову гарнітуру як одне з переваг нових Айфонів, купувати AirPods потрібно окремо.

Огляд AirPods – інноваційні бездротові навушники для Apple iPhone 7,8,10

Рис.19 – перехідник 3.5 мм-Lightning

Можна підключити гарнітуру через Wi—Fi?

Ні, навушники працюють тільки зі з’єднанням Bluetooth.

Що за чіп W1 використовується в навушниках і для чого він потрібен?

Головною особливістю бездротової гарнітури є вбудований мікропроцесор W1. Він потрібний для спрощення підключення AirPods з iPhone і інших пристроїв від Apple. Також, W1 дозволяє економити ресурси акумуляторів гарнітури і підключеного пристрою.

Завдяки взаємодії мікропроцесора і датчика наближення, навушники включаються відразу. Як тільки користувач надягає їх. Також, вбудовані датчики під управлінням W1 дозволяють визначати, потрібно зменшити або автоматично збільшити гучність звуку.

Які датчики є в AirPods?

У кожен навушник вбудовані:

 • Інфрачервоний сенсор. Він дозволяє визначити, коли гаджет знаходиться у вухах;
 • Акселерометр.

Чи можна використовувати тільки один навушник?

Так, якщо ви візьмете тільки один навушник, він все одно синхронізується зі смартфоном і почне роботу. При цьому, другий буде відключений і заряджений.

AirPods працюють з пристроями не від Apple?

Так, навушники можна підключити до будь-якого гаджета, який працює з бездротовою гарнітурою.

Єдиний мінус – чіп W1 зі сторонніми пристроями синхронізуватися не буде, адже його робота заточена виключно під гаджети Apple. Це означає, що всі налаштування доведеться виставляти вручну, а автоматичне перемикання буде відсутній.

Вам це може бути цікаво:

Як створити Айклауд на айфон – покрокова інструкція

4 простих способи перенести фото з iphone на комп’ютер

Як відв’язати від iphone apple id: повна інструкція

ТОП-3 способи: Як перенести фото з iPhone на iPhone

Підсумок

AirPods – це ще один успішний проект Apple, за допомогою якого користувачі зможуть полегшити процес прослуховування музики і використання гарнітури.
Позитив:
 • Миттєве підключення до смартфону, планшету або Apple Watch;
 • Хороша автономність;
 • Підтримка функції «Швидка зарядка»;
 • Простота використання;
 • Приємний зовнішній вигляд і спеціальний бокс для зберігання і підзарядки;
 • Розпізнавання жестів користувача;
 • Якість звуку;
 • Можливість управління голосовим помічником Siri.
Негатив:
 • Відсутня повна сумісність з усіма ОС;
 • Необхідність оновлення старих моделей смартфонів до IOS Якщо ви використовуєте iPhone 4/5 поколінь, при завантаженні нових версій прошивок користувачі нерідко стикаються з багами.
До переваг бездротової гарнітури також слід віднести її вартість. Незважаючи на численні нарікання на дорожнечу продукції Apple, AirPods коштують набагато дешевше, ніж аналогічні навушники конкурентних моделей (Bragi The Dash – 299$, Motorola VerveOnes – 200$, Samsung Gear IconX – 199$).

Тематичні відеоролики: