Помилка автентифікації при підключенні до Wi-Fi на Андроїд: Рішення

333

«Помилка аутентифікації при підключенні до wi-fi» або повідомлення «Збережено, захист WPA\WPA2» іногда виникає у користувачів при підключенні до безпроводової мережі на пристроях Андроїд.

«Аутентифікація» – це засіб захисту мережі, яке не дає підключатися до неї стороннім пристроям і перевіряє справжність підключення.

Перевірка звіряє два фактори: правильний тип шифрування і правильний пароль. Помилка зазвичай означає проблему в одному з них.

Для аутентифікації використовуються різні типи шифрування, але самим надійним вважається WPA/WPA2.

Як виконується аутентифікація:

 • Виконується підключення до WiFi, користувач вказує пароль;
 • Мобільний пристрій на Android шифрує зазначені дані і направляє на маршрутизатор;
 • Той виконує розшифрування, перевіряє їх достовірність і відкриває доступ (якщо пароль і тип шифрування вірні) або забороняє (якщо значення не вірні) – і з’являється помилка аутентифікації.
 • Прості причини помилки

  Важливо! При помилку аутентифікації насамперед перевірте мову вводу (помилка може виникати з-за кириличних символів), регістр і рівень сигналу роутера. Якщо сигнал слабкий – спробуйте переміститися ближче до джерела сигналу і повторити введення.

  Ще перевірте, чи пароль ви вводите: 4 способу дізнатися пароль від свого wifi

  Перевіривши основні причини проблем з аутентифікацією, спробуємо інші методи усунення проблеми:

 • Включення-виключення. По черзі включіть і вимкніть телефон: точку доступу, bluetooth, режим польоту. Нез’ясовно, але це дуже часто допомагає.
 • Зміна режиму Wi-Fi мережі. На старих моделях мобільних пристроїв і планшетів може бути включений режим 802.11 b/g. Увімкніть режим n або Auto і спробуйте підключитися знову.
 • Перевірте, чи не прихована ваша мережа. Натисніть на значок мережі в треї, потім виберіть свою мережу – «Властивості» – в отрывшемся вікні навпроти параметра «SSID» буде значення «Hidden». Вкажіть у ньому назву своєї мережі.
 • Видалення мережі. Просто видаліть мережу, до якої не можете приєднатися. Щоб видалити профілю бездротової мережі і підключити його повторно: зайдіть в «Панель управління» – «Центр управління мережами» – «Управління бездротовими мережами». Натисніть на потрібну мережу і виберіть «Видалити». Потім виконайте новий пошук мережі (натисніть на значок вай-фай в треї) і знову підключіться до неї.
 • Зміна регіону Wi-Fi мережі. У налаштуваннях потрібно змінити регіон на США (якщо стоїть Росія) або на Росію, якщо стоїть інший регіон.
 • Метод шифрування. Якщо в налаштуваннях вай-фай мережі маршрутизатора варто WPA2-Personal, поставте на телефоні WPA, і шифрування — AES.
 • Використання програм. Додаток для лагодження бездротових мереж WiFi Fixer аналізує стан бездротової мережі і виправляє помилки. Грубо кажучи, працює так само, як і помічник Windows, який шукає помилки (але який зазвичай їх не знаходить).
 • Читайте більше у нашому матеріалі про головні причини, чому не працює інтернет на телефоні

  Причина в роутер (маршрутизатор)

  Якщо всі попередні способи не допомогли, і при цьому у вас є доступ до роутера, можна спробувати ще кілька методів. Для початку – просто спробуйте перезавантажити роутер.

  Читайте в нашому матеріалі: як увійти в налаштування роутера

  Наступний відносно нескладний спосіб настроїти автоматичний бездротового режиму роутера протокол 802.11 b/g .

  Спосіб для просунутих користувачів: оновлення прошивки роутера. Якщо пристрій старе і давно не оновлювалося, це може викликати помилки.

  Зайдіть на сайт розробника маршрутизатора, скачайте та встановіть останню версію.

  Попередньо створіть файл конфігурації маршрутизатора, щоб потім, якщо виникнуть проблеми, не потрібно було робити всі налаштування заново (дізнатися, як зробити це для вашої моделі маршрутизатора, можна на сайті розробника).

  Після всіх дій пристрій та увімкніть його знову і спробуйте підключитися до мережі.

  Якщо ви хочете більш детально вникнути в проблему аутентифікації, читайте наш матеріал про помилки при підключенні до вай-фай.

  Всередині – правильна схема підключення роутера, робота з драйверами, налаштування шифрування і багато іншого.