Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

338

У великих компаніях часто буває поширена робота персоналу з аутсорсингу, адже це дозволяє зняти певну частину навантаження з керівництва компанії.

Це особливо актуально для зарубіжних компаній, штат працівників яких перевищує кілька сотень.

Однак не всі шукачі знають, чому вони, влаштовуючись на роботу в однієї компанії, фактично укладають договір з іншою, тому в даній статті ми розглянемо аутсорсинг, з’ясуємо, що це таке і як працює система.

Зміст:

Визначення

Якщо простими словами — це така система організації роботи на підприємстві, при якій всі дії з підбору та оформлення співробітників на роботу не здійснює відділ кадрів самої компанії, а окрема організація, з якою у такій компанії укладено договір.

Фактично, кожен новий працівник оформляється на роботу в аутсорсингову компанію, а не в штат тієї компанії, в якій він у підсумку стане працювати.

Як працює така компанія?

У такій компанії укладені один або декілька договорів з великими підприємствами на надання навчених і кваліфікованих працівників для влаштування на роботу на підприємство.

Здобувачі, які прагнуть на роботу на конкретне виробництво, зв’язуються відразу з представником компанії, яка формує базу співробітників, що володіють певними навичками їм знання.

При цьому, компанії, з якими у підприємства укладено договір, постійно надають список вакансій.

І кадрові співробітники компанії вибирають з штату надійшли до них тих спеціалістів, чия кваліфікація і знання більшою мірою відповідають відкрилася посади.

Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

Система роботи

Як же працює така система і які особливості має співпраця з нею?

По суті, така організація надає вам робоче місце, сама ж вона отримує певний відсоток від вашої заробітної плати, і в цьому її вигода.

Цей відсоток, фактично, мінімальний і для працівника не відчутний, але при обліку величезного штату співробітників, який найчастіше є у таких компаній, вигода може бути досить велика.

Як вже було сказано вище, ви укладаєте договір з компанією, в якої фактично працюєте, а з її посередником.

При цьому, всі питання, пов’язані з особливостями роботи, звільнення, лікарняними і т. д. ви вирішуєте зі співробітниками відділу кадрів посередника.

Відповідальність такої компанії в тому, щоб надати кваліфікованого працівника підприємству, тому весь процес навчання фахівця, при необхідності, також лежить на посередника. Залагодження конфліктних ситуацій з керівництвом компанії-фактичного роботодавця і порушення її статуту, інші проблеми, також вирішуються взаємодією з посередником.
Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

Читайте також:

Що таке КЕК: значення і контекст

Соціальні мережі в Інтернеті: які бувають та як користуватися?

Який Інтернет краще підключити для дому. Огляд всіх можливих варіантів

Топ браузерів 2017 року: кращі програми для роботи в інтернеті

MTU в роутері — що це? Збільшуємо швидкість Інтернету

Аутсорсинг персоналу

Аутсорсинг персоналу також має декілька специфічних підвидів, особливості роботи яких трохи відрізняються. Прийнято виділяти наступні види:

  • Логістичного та складського персоналу;
  • Торгового персоналу;
  • Персоналу в готельному бізнесі;
  • Будівельного персоналу;
  • Персоналу в ресторанному бізнесі;
  • Виробничого персоналу.

Як видно з переліку, наведеного вище, найбільше дана сфера спрямована на пошук некваліфікованого персоналу на підприємства з великим штатом, не кращими умовами праці і значною плинністю персоналу.

Це заклади фаст-фуд, гіпермаркети та супермаркети, будівництва, заводи з конвеєрною системою, склади, де фактично потрібні пакувальники та вантажники і т. д.

Тісно із поняттям аутсорсингу персоналу пов’язане поняття аутстаффінг. Це явище найму позаштатних співробітників або виведення за штат» вже існуючих. Плюс цього методу в тому, що при зміні умов оподаткування, що в кінцевому підсумку такий підхід дозволяє значно знизити вартість реального найму працівника.
Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

Цілі

Для чого ж потрібні такі компанії, і чому підприємства воліють вдаватися до послуг посередників при роботі з персоналом?

Варто відзначити, що такий підхід, в більшості своїй, характерний для великих компаній, а також для підприємств, зайнятість в яких не можна назвати регулярної, тому оформляти співробітника в штат не вигідно.

У цьому випадку посередник шукає фахівця на тимчасову проектну роботу.

Які ще цілі переслідує компанія, що користується послугами аутсорсингу?

1При великому штаті компаній, у яких найбільша кількість співробітників – рядові фахівці нижчої ланки, за допомогою компаній знімається навантаження на відділ кадрів, залишаючи йому тільки роботу з керівним складом тощо;

2Такий підхід буває досить вигідний для великих мереж – замість того, щоб влаштовувати відділи кадрів на кожному виробництві, дешевше укласти договори з регіональними відділеннями мережі;

3Постійна забезпеченість фахівцями – по суті, це певна гарантія того, що при звільненні вакансії підприємство зможе своєчасно знайти фахівця на цю посаду;

4Можливість знайти фахівця на непостійну зайнятість, проектну роботу, вахту і т. д., тобто у випадках, коли оформлення на постійну роботу невигідно, але співробітник працює відносно регулярно;

5Зникнення необхідності проводити рекламні компанії для потенційних претендентів, компанії з пошуку співробітників – все це стає обов’язком аутсорсера;

6На спеціальностях, які потенційно пов’язані, наприклад, з крадіжкою, це зручно, бо дозволяє захистити компанію від участі в розборі дрібних правопорушень.

Найбільш часто співробітниками таких компаній стають працівники, зацікавлені в вахтової роботи (наприклад, трудові емігранти), спеціалісти, які не можуть працювати за постійним графіком (наприклад, студенти), фахівці з кваліфікацією спочатку розрахованої на проектну зайнятість (наприклад, програмісти).

Важливо! Багато компаній, у яких досить важкі умови праці і великий штат, поєднують роботу власного відділу кадрів і аутсорсерів. Аутсорсери в цьому випадку потрібні для того, щоб знаходити співробітників, здатних «закривати» тільки ті ставки, на які не вистачає штатного персоналу.
Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

Переваги

Які ж плюси для працівника має робота в такій компанії? Насправді, їх досить багато:

1Швидка організація співбесіди з огляду на те, що вам не потрібно чекати співробітника відділу кадрів компанії з великим штатом;

2Можливість переступити до роботи дуже швидко, так як вакансії завжди є в наявності;

3Забезпечення більш або менш постійної зайнятості для проектних фахівців і потенційних фрілансерів (наприклад, в сфері IT-технологій);

4Постійна наявність вакансій – якщо штат одного підприємства заповнений, вас можуть перевести на інше аналогічне;

5Можливість працювати вахтовим методом, і при цьому бути офіційно оформленим в штат;

6Можливість формування більш або менш гнучкого графіку роботи, що зручно для студентів;

7Можливість поєднувати таку зайнятість з основною, тобто організувати собі підробіток;

8Часто співробітники аутсорсингових компаній отримують трохи більше зарплати, ніж фахівці аналогічних посад, але оформлені у тат компанії.

Істотний мінус можна виділити тільки в одному, і він проявляється у випадку, якщо компанія має також і власний відділ кадрів, тобто всі працівники поділяються на штатних та позаштатних.

У цьому випадку, при закритті усіх посад і вакансій штатними співробітниками, для позаштатних може не залишитися робочих місць.

В іншому робота нічим не буде відрізнятися від роботи працівників у штаті. У вас буде той же коло обов’язків, система роботи, ті ж вимоги, ви також будете (або не будете) отримувати премії і т. п.
Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

Специфічні види

Виділяють і ще кілька специфічних форм аутсорсингу в залежності від сфери його застосування, та безпосередньої сфери роботи фахівців.

Найбільш розвинені галузі – це виробничий, а також у сфері IT – технологій у сфері управління знаннями.

Виробничий

Це особливий вид аутсорсингу, безпосередньо з персоналом не пов’язаний, хоча і задействующий його.

При такій формі організації основна велика компанія-виробник передає частково чи повністю виробництво того чи іншого компоненту або обладнання меншому виробництва.

При цьому, менше виробництво виробляє продукцію силами своїх співробітників, але сировина таке виробництво може закуповувати саме, так і отримувати від вищестоящої компанії.

Такий вид дуже популярний, так як дозволяє знизити навантаження на основне підприємство у всьому – від підбору персоналу до організації технологічних процесів виробництва. Наприклад, досить вигідний такий підхід у випадку, коли проводиться складне багатокомпонентне устаткування, але при цьому, на основному підприємстві відсутня технічна можливість виробництва будь-якого його компонента.

У цьому випадку укладається договір з аутсорсером, в результаті невелике підприємство отримує постійну зайнятість, а основна організація – необхідний їй компонент і на вигідних умовах.

Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

IT

Коли мова йде про аутсорсинг у сфері ІТ, не завжди маються на увазі перерозподіл роботи між фахівцями цієї сфери (наприклад, програмістами). Набагато частіше мова в такому випадку йде про організацію технічного та програмного забезпечення підприємства.

У цьому випадку компанія, яка вдається до послуг аутсорсера, передає зовнішньої спеціалізованої компанії вирішення питань щодо організації та забезпечення роботи основного підприємства в частині IT-технологій.

Така організація розробляє специфічне програмне забезпечення, підтримує й забезпечує його роботу.

При цьому здійснюються як загальні функції, такі як розробка і підтримка і специфічного «заліза», так і написання окремих програм, проведення тестувань, хостинг і т. п.

Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

Читайте також:

Навчання програмуванню з нуля – покрокове керівництво для початківців. Десять кроків від чайника до програмісту-професіоналу

Навчання веб-дизайну з нуля — покрокове керівництво для початківців (десять етапів)

Як створити сайт безкоштовно з нуля: планування, дизайн, верстка і запуск — докладне керівництво

Хто такий [фрілансер] або [як нарешті почати працювати на себе]

Як створити додаток для iOS – від ідеї до продажу

Управління знаннями

Це досить специфічний і менш поширений, але все ще необхідний тип аутсорсингу, який особливо часто застосовується на великих підприємствах, на яких застосовуються складні технології.

Але може застосовуватися і не на високотехнологічних виробництвах, для виконання деякої частини специфічних процесів.

Сенс такого аутсорсингу в тому, що для виконання найбільш складних процесів, що вимагають глибоких знань і/або спеціальних навичок, наймаються сторонні фахівці.

Найматися в штат вони можуть як на постійну роботу, так і на тимчасову, проектну, тобто для виконання певного завдання або супроводу процесу тільки у конкретний період (наприклад, залучення додаткових юристів на час специфічного судового розгляду).

Також прикладом такого розподілу обов’язків є контракти на роботу, які університети укладають з фахівцями, найманими в якості викладачів для студентів.

Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

Фінансова сфера

Аутсорсинг у фінансовій сфері виражається в залученні стороннього бухгалтерської організації для ведення фінансових процесів компанії або підприємства.

Це не самий популярний вид з багатьох причин. Основна з них така, що це не тільки не дуже вигідно, але і не надто безпечно.

Що таке аутсорсинг і навіщо він потрібен — [Докладне пояснення]

З одного боку, вважається, що такий перерозподіл кола обов’язків знижує ризик виникнення шахрайства та фінансових махінацій з боку бухгалтерів.

З іншого боку, ніякої особливої захисту керівнику підприємства це не дає, так як в цьому розумінні фінансовий має відмінну рису від інших видів.

Відповідно до законом Російської Федерації, всю відповідальність за роботу такого фінансового підприємства несе керівник аутсорсингової служби (як у ситуації з підбором персоналу), а керівник підприємства, з боку якого в підсумку сталося порушення (тобто того, що наймало аутсорсера).

Читайте також:

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

Що таке чат і як ним користуватися: особливості та характеристики

Що таке аватар в Інтернеті? Де використовувати і як він з’явився