Що таке челлендж і звідки він узявся?

886

Челендж що це?

Щоб зрозуміти, від чого сходить з розуму весь світ, треба зрозуміти, звідки взагалі взялося це поняття, і що воно означає.

Челендж це модне англійське слово, яке можна перевести як «виклик», але не в сенсі «вхідний дзвінок» або «виклик батьків в школу», а в контексті словосполучення «кинути виклик», тобто по-російськи «викликати на вчинок».

Це англомовне слово, адаптоване за російський лад: Challenge.

Для багатьох «Челленджер», це сумно відомий космічний корабель, який так і не зміг кинути виклик космосу, а при цьому знаменита американська затія Ice Bucket Challenge стала мемом.

Зміст:

Що таке челлендж

Зараз це означає якесь складне завдання, яке треба виконати, передати свої результати іншому, і поділитися своїми досягненнями з усім світом.

Спори дуже популярні не тільки в Америці, але і в нашій країні. Адже, по суті, «у мене для тебе челлендж», означає – я викликаю тебе на спір.

Це захоплення молодих людей, які красуються між собою, намагаючись зробити щось унікальне, неповторне. Що-небудь, про що буде говорити весь інтернет, а потім і весь світ.

Іноді челленджи робляться з протидією. Часто це пов’язане з добродійністю. Приклад: виконай завдання або переведи 10$ на рахунок певної благодійної організації чи фонду.

Такі челленджи популярні, як метод збору коштів допомоги серед церковних, бюджетних та інших організацій. Також такі челленджи популярні серед волонтерів.

Ice Bucket Challenge

Що таке челлендж і звідки він узявся?

Ice Bucket Challenge

Вперше про челленджах в масовому їх прояві заговорили влітку 2014 року. Саме цей виклик і став глобальним явищем у світі соціальних медіа.

Більше 17 мільйонів чоловік завантажили свої результати цього спору на Facebook; ці відео подивилися понад 440 мільйонів чоловік, в цілому все відео були переглянуті 10 мільярдів разів.

Зараз це щорічний захід для підвищення обізнаності та збору коштів, щоб знайти лікування від бічного аміотрофічного склерозу (БАС).

Grim Challenge Звір На Сході – Суонли

Що таке челлендж і звідки він узявся?

Grim Challenge

Цей челендж увійшов в наш список тому, що він включає в себе бруд, пісок і пагорби.

Це свого роду виклик для любителів мотокросу. Вони збираються один раз в році, погоджуються на проходження траси, яка являє собою суміш стежки, луки і, звичайно, професійної траси для мотокросу.

На спусках все не так жорстко, як при підйомі в гору, так що багато не доходять до кінця.

Всі програли зобов’язані перевести певну суму, яку заявляються на початку перед викликом на рахунок місцевої благодійної організації.

Advocare 24 дня

Що таке челлендж і звідки він узявся?

Advocare 24 дня

По-перше, Advocare 24 — це виклик для всіх тих, хто хоче перевірити себе, харчуючись за комплексною програмою для схуднення.

Це один із самих довгих дзвінків в нашому списку, адже, судячи з назви, пригода триває майже місяць. Це особлива програма, яка підходить для всіх типів статури.

Основна мета цього завдання — допомогти зрозуміти, на що здатне людське тіло в боротьбі із зайвою вагою.

Якщо коротко, програма харчування включає в себе і трав’яні очищення, харчування на основі спеціальних волокон, вживання OmegaPlex.

На останніх етапах взагалі використовуються натуральні замінники, наприклад, соя замість м’яса, і так далі.

Історія челлендж

AdvoCare була заснована ще у 1993 році, і 24-денний виклик з’явився приблизно в 2013 році. Окремі добавки і комплекти для цього челлендж продаються на офіційному сайті.

Багато користувачів вважають, що, погодившись на цей виклик, вони роблять інвестиції в цінні себе.

Участь у такому челленджері обійдеться сміливцю майже у 200 доларів США і три тижні життя.

Багато спортивні клуби проводять челендж”, який триває 24 години.

За цей час кожна команда, яка прийняла виклик, буде отримувати певні завдання. Про цю подію простіше розповісти на прикладі AMRAP.

У 2016 році 122 команди з усього світу боролися в епічній гонці. Це свого роду фінальний тест для розуму і тіла.

У підсумку, до челленджу приєдналися діючі чемпіони світу.

Багато визнають, що, коли конкуренція настільки велика, просто неможливо втриматися, і не прийняти виклик.

Читайте також:

Вибираємо кращі електронні книги 2017 року — ТОП найактуальніших

Як в пошуковик Яндекс встановити голосовий пошук?

Вибираємо розумні годинник для дитини: огляд п’яти новинок

Основні правила

 • шість спортсменів у кожній команді, принаймні необхідно зареєструвати дві спортсменки в команді;
 • кожна команда виконує це подія у власному залі, відправляючи потокове відео на Pinterest;
 • спортсмени повинні залишатися на місці протягом 24 годин;
 • щогодини на сайт організаторів з’являються три руху;
 • команда повинна виконати мінімум 500 повторень у годину, використовуючи ці рухи;
 • тільки один спортсмен може працювати на час, команди повинні працювати в стилі каруселі;
 • ви можете використовувати один, два або всі три рухи, або виконувати їх в будь-якій комбінації;
 • щогодини група представляє свій результат онлайн;
 • список онлайн лідерів оновлюється щогодини, створюючи в реальному часі відчуття глобальної конкуренції;
 • принаймні, один сертифікований суддя повинен бути присутнім протягом 24 годин онлайн;
 • команда, яка виконала найбільшу кількість повторень за 24 години, виграє;
 • для перевірки стандартів рухів і чесності гри, кожна команда зобов’язана створити відеоролик, в якому будуть записані за 15 хвилин роботи з кожної години;
 • три кращі команди виграють символічні трофеї.

Інші челленджи

Крім серйозних челленджей, які переслідують благу, або спортивну мета, існують і жартівливі виклики.

Деякі з них діють на психіку, наприклад, челлендж не засмійся. Деякі перевіряють витримку і вправність, наприклад, «не подпевай челлендж».

Звичайно, деякі інститути організовують свої челленджи, спрямовані на самовдосконалення. Наприклад, челлендж, не прив’язаний до часу.

Звичайно, є граничний термін виконання, місяць, але його можна завершити і раніше.

Завдання: 30 завдань за 30 днів для спостереження за своїми почуттями, думками і реакціями. Порядок виконання не має значення. Але важливо результати кожного завдання записувати, і бажано знімати відеоінтерв’ю зі своїми емоціями і переживаннями.

Але все ж варто поговорити про те челленджері, з якого все починалося. Отже, самий знаменитий, викликав бурю обговорень Ice Bucket Challenge.

В рамках благодійної акції Ice Bucket Challenge багато відомі особистості, медійні персони та політики виклали в соціальні мережі відео в підтримку хворих боковим аміотрофічним склерозом. Всього лише за місяць акція підкорила світ.

Що таке БАС

Що таке челлендж і звідки він узявся?

Бічний аміотрофічний склероз

Бічний аміотрофічний склероз (БАС) — це рідкісна група неврологічних захворювань, які в основному вражають нервові клітини (нейрони), що відповідають за контроль і рух м’язів.

Добровільні м’язи виробляють руху, такі як жування, ходіння, можливість дихати і говорити. Ця хвороба є прогресуючою, тобто, з часом, симптоми погіршуються.

В даний час достовірної інформації про те, що медики знайшли лікування немає. Гірше того, поки не відомо, як зупинити або повернути назад прогресування захворювання.

БАС належить до широкої групи захворювань, відомих як мотонейронные захворювання, які викликані поступовим руйнуванням (дегенерацією) та загибеллю рухових нейронів.

Більшість людей з БАС вмирають від дихальної недостатності, зазвичай протягом 3-5 років з моменту, коли були діагностовані перші симптоми.

Тим не менше близько 10 відсотків людей з БАС справляються з цією проблемою протягом 10 або більше років.

Кампанія почалася в липні 2014-го. Учасники обливаються холодною водою, після чого кожен передавав свою естафету будь-трьом друзям або просто знайомим.

Ті, в свою чергу, протягом 24 годин повинні повторити процедуру або зробити пожертвування на користь фонду по вивченню захворювання.

Популярні челленджи

Що таке челлендж і звідки він узявся?

Які є челленджи?

В акції взяли участь десятки світових зірок. Серед найвідоміших постатей, засновник Facebook Марк Цукерберг, колишній глава Microsoft Білл Гейтс та багато інших.

Поп-співак Джастін Бібер давно є відомим меценатом. Він облився холодною водою двічі, передавши естафету в тому числі Бараку Обамі і всім своїм фанатам.

Російська служба Бі-бі-сі регулярно публікує добірку найяскравіших фактів про безпрецедентну благодійної кампанії.

Їй навіть присвячена власна сторінка у Вікіпедії. Акція вже зібрала $42 млн, які були перераховані лікарям у дослідні інститути по всьому світу.

В таких умовах фармацевтичним компаніям просто невигідно займатися дослідженнями захворювання.

Як діє хвороба на людину, можна побачити на прикладі відомого вченого-фізика Стівена Хокінга.

Політики менш захоплено відгукнулися на пропозицію облити себе відром крижаної води. І російський, і американський президенти від акції відмовилися, незважаючи на передану естафету.

Проте багато хто, в тому числі Джордж Буш і американський посол в Ізраїлі, зважилися на своєрідний «подвиг».

Насправді не важливо, який вид челлендж викликає у нас рішення зробити щось нове або допомогти хоча б одній людині

. У будь-якому випадку це своєрідне «рух» об’єднує між собою людей, які могли б ніколи не зустрітися.

Вже багато і не згадають, що в свій час челленджерами називали контрабандистів-мішочників, ризикували життям заради дрібного бізнесу. Тепер це свого роду учасники екстремального туризму.

По суті, челлендж користується такою популярністю завдяки своїй доступності.

Кожен з нас, насправді може організувати челлендж. Все, що для цього потрібно, це мати вправністю, кмітливістю, щоб придумати щось цікаве, і певною категорією передплатників, щоб цю ідею підхопили і понесли в маси.

Адже досі «сарафанне радіо» залишається найбільш дієвим методом поширення інформації.

Кожен з нас на щось здатний, просто треба подумати, що саме ви можете, яку користь ви можете принести людям, яким ви не байдужі. Може бути саме про вашому челленджері скоро заговорить світ.

Ми здатні на вчинки, цьому вчать в школі. Просто, виростаючи, ми забуваємо, що наше завдання – не просто працювати і спати по вихідним.

Челлендж — для багатьох це спосіб повірити в себе, зробити щось, на що за інших обставин, людина б не погодився. Але заповітне «слабо» в цьому випадку творить чудеса.

І нехай все починалося, як невибаглива жарт, зараз челендж – це новий інструмент достукатися до сердець людей.

Челендж активно атакує тих, хто готовий пожертвувати час, кошти і зусилля, щоб домогтися чого-то нового. Для багатьох це остання крапля, яка переважить чашу терпіння.

Хтось готовий кинути палити, хто готовий почати худнути. Завжди є люди, яким є з чим боротися. І нехай їм у цьому допоможе челлендж.

Які є челленджи

Що таке челлендж і звідки він узявся?