Vivo скоро представить фірмовий процесор обробки зображення yueying для смартфонів

10

Деякий час тому з’явилися чутки, що компанія vivo розробляє власний сигнальний процесор обробки зображення (isp) для використання з камерами фірмових смартфонів. Тепер з’явилося більше відомостей про новий чіп під кодовим ім’ям yueying.

Gizmochina.com

Очікується, що isp-чіп можуть представити вже в наступному місяці. Не виключено, що його отримають нові флагманські смартфони vivo x70. Останнім часом виробник демонструє твердий намір зайнятися розробкою власних напівпровідників – за словами глави профільного департаменту і виконавчого президента компанії ху байшана (hu baishan), планується найняти близько 500-600 працівників для роботи в даній сфері.

Як повідомляв топ-менеджер ще восени 2019 року, про розробку власних компонентів компанія почала замислюватися ще з 2018 року. Поки достовірно відомо про двох зареєстрованих торгових марках vivo, пов’язаних з чіпами — vivo soc і vivo chip. Серед категорій, що відносяться до цих торгових марок-cpu, модеми, комп’ютерні чіпи, друковані плати та комп’ютерна пам’ять.

Додатково відомо, що vivo має намір інвестувати в розробки в області 5g, системи ші та інші передові технології. За наявними даними, споріднена компанія oppo також розробляє власний isp-чіп, який має намір використовувати у флагмані find x4 вже на початку наступного року. Команда oppo, пов’язана з розробкою напівпровідників, налічує близько 1000 чоловік.

До речі, ще один відомий бренд — компанія xiaomi вже випустила власний isp-чіп surge c1 і застосувала його в своєму першому складаному смартфоні mi mix fold, випущеному раніше в цьому році.

Розробка і виробництво власних напівпровідників стали пріоритетним завданням для китайських виробників після фактичної катастрофи, що сталася з huawei через потрапляння під жорсткі санкції сша. Тепер компанія позбавлена доступу до компонентів американських компаній, а також до рішень, що використовують американські технології.