Виробництво iphone 13 у вересні і жовтні виявилося на 20% нижче плану через дефіцит чіпів

36

Виробництво флагманських смартфонів apple, що відносяться до сімейства iphone 13, у вересні і жовтні виявилося нижче на 20% раніше запланованих обсягів. І що ще гірше, ситуація передує святкового сезону, в який попит на електроніку традиційно зростає стрімкими темпами.

Джерело: apple.com

Після випуску нових iphone 13 і нових ipad у вересні, над apple нависла серйозна загроза, оскільки компанія не в змозі впоратися з глобальним дефіцитом чіпів і збоями в ланцюжках поставок навіть у своєму, локальному масштабі. Як повідомив reuters глава компанії тім кук (tim cook), проблеми з постачальниками тільки посиляться в порівнянні з минулим кварталом в сезон святкових продажів.

Повідомляється, що в жовтні, вперше за десятиліття або більше, збірка iphone і ipad зупинялася на кілька днів через перебої з поставками комплектуючих і обмежень на використання електроенергії, введених в китаї.

У вересні та жовтні перерозподіл поставок ще сильніше позначився на складанні ipad, що призвело до скорочення на 50% від планованих обсягів випуску планшетів в цьому місяці, а прогноз продажів iphone попередніх поколінь впав приблизно на 25 %.

Більш того, на початку місяця apple попередила постачальників комплектуючих про уповільнення попиту на iphone 13 у покупців, що побічно свідчить про падіння інтересу користувачів до оновлень на новітні гаджети.