Windows 11 home або pro, яку версію вибрати

22

Windows 11 виповнився місяць з моменту запуску. За ці тижні microsoft виправила деякі помилки, які були в цій операційній системі, наприклад, проблеми з продуктивністю процесорів amd. Дана ос стає все більш досконалою, і багато сумісні комп’ютери отримують повідомлення про те, що вони можуть оновитися. Однак яку версію вибрати, якщо ви хочете перейти на windows 11?

Як і всі останні версії windows, при оновленні microsoft надає вам вибір між двома версіями: home або pro. Більшість комп’ютерів з попередньо встановленою windows включають домашню версію, оскільки вона призначена для домашніх користувачів. Однак є деякі цікаві функції, які є у версії pro, більш орієнтованої на професіоналів і бізнес-сектор.

Якщо ви використовуєте windows для перегляду контенту або ігор, можливо, ви ніколи не стикалися з обмеженнями при використанні даної операційної системи. Ця різниця була додатково мінімізована в windows 11, оскільки версія home отримала деякі функції від версії pro. Однак деякі корисні функції відсутні в home версії windows 11.

Які функції відсутні в windows 11 home

Серед загальних функцій у нас є такі функції, як шифрування пристрою, антивірус, батьківський контроль, безпечне завантаження, windows hello або можливість знайти наш комп’ютер у разі його крадіжки. Microsoft зробила windows 11 ще безпечнішою операційною системою, і ці функції повинні підтримуватися на базовому рівні.

Однак є дві функції windows 11 pro, яких ви не знайдете в home версії. Перш за все, це шифрування пристрою за допомогою bitlocker. Це шифрування дозволяє захистити диск зберігання шляхом шифрування всіх містяться в ньому даних. Таким чином, якщо хтось витягне ssd або жорсткий диск з нашого комп’ютера і вставить його в інший пк, він не зможе прочитати наші файли.

Цей варіант може бути дещо проблематичним, якщо ми часто змінюємо компоненти, оскільки, наприклад, якщо ми скинемо bios або замінимо материнську плату, ми більше не зможемо отримати доступ до цих файлів. З цієї причини важливо деактивувати bitlocker, перш ніж вносити зміни в обладнання нашого комп’ютера.

Решта функцій, які ми втрачаємо, орієнтовані на компанії. До них відноситься захист інформації windows (wip), яка захищає бізнес-додатки і дані від витоків. Також користувачі windows 11 home втрачають групову політику, яка корисна, якщо ви хочете, наприклад, змусити microsoft не оновлювати драйвери.

Коротше кажучи, якщо ви не використовуєте шифрування bitlocker, тоді ви можете використовувати windows 11 home або pro, оскільки з версією home у вас буде більш ніж достатньо функцій. Також варто відзначити, що серед нових функцій в windows 11 ми можемо помітити кращу продуктивність, змінений інтерфейс системи і можливість запускати додатки android.