Як вибрати шафу телекомунікаційну

9-5-2020

Щоб обладнання, монтувати всередину електротехнічного шафи, під час експлуатації не ушкоджувалося і не ламалося, навколо нього потрібно постійно підтримувати певний рівень вологості і рівень температури. Для цього сьогодні є кілька  різних методів. І щоб правильно вибрати спосіб охолодження, слід не тільки враховувати умови експлуатації, але і проводити розрахунки по визначенню необхідної потужності охолодження.  Також хочемо порекомендувати вибрати найкращий шкаф телекоммуникационный  на сайті по доступній ціні.

Пам’ятайте, тільки правильно організований контроль клімату всередині шаф, на довгі роки захистить ваше обладнання від вологості, конденсату та добових температурних коливань, а значить, воно не буде схильне до корозії і руйнування.

Коли температурний режим всередині шафи вище, ніж зовні, тепло, через його стінки самостійно виходить у зовнішнє оточення. Однак даний метод підходить тільки тоді, коли температура в самій шафі вище зовнішньої на двадцять п’ять градусів. А щоб розрахувати рівень тепла, який випромінює електротехнічний шафа, потрібно застосовувати таке рівняння:

PS (ват) = k [Вт / м 2] × A [м2] × T [К], де:

– PS – теплова енергія, що проходить через стіни шафи в зовнішнє середовище;

– k- ККД тепловіддачі, який залежить від типу матеріалу;

– А- ефективна площа теплообміну.

При розрахунку даного параметра слід враховувати ще й спосіб установки шафи. В області мікрокліматичних систем для

електротехнічних шаф

існує кілька стандартів, якими передбачені не тільки типи установки шаф, а й формули прорахунку ефективної площі теплообміну окремо для кожного варіанту:

– прикріплений стіні: A = 1,4 х W х (D + H) + 1,8 х D х H;

– окремий: A = 1,8 х H х (W + D) + 1,4 х W х D;

– перший або останній в окремому ряду: A = 1,4 х D х (H + W) + 1,8 х W х H;

– останній або перший в прикріпленому на стіні ряду: A = 1,4 х H х (W + D) + 1,4 х W х D;

– середні в окремому ряду: A = 1,8 х W х H + 1,4 х W х D + D х H;

– середні в прикріпленому на стіні ряду: A = 1,4 х W х (H + D) + D х H;

– середні в ряду, прикріпленому під козирком на стіні: A = 1,4 х W х H + 0,7 х W х D + D х H, де параметри Н – це висота шафи, W – ширина і D – глибина.

T- температурна різниця зовні і всередині.

примусова вентиляція

Цей спосіб ветілірованія виконується за допомогою спеціального вентилятора і фільтра. Примусова вентиляція використовується, коли коливання температури між повітрям навколо шафи і температури всередині нього становить більше десяти градусів.

Для правильного розрахунку оптимального потоку повітря, використовуйте наступну формулу:

V [м3 / ч] = (3,1 × PV [ват]) / T [К], де:

– V- потік повітря, створюваний вентилятором;

– PV- енергія, яку утворює нагрівання обладнання, що працює всередині шафи;

T- різниця температури зовні і всередині шафи.

Розглянемо електротехнічні шафи серії EMS підлогового типу бренду Elbox. У лінійці аксесуарів до цих шаф представлені спеціальні стінки для зручного кріплення фільтрів і вентиляторів. При цьому фільтр кріпиться в верхню половину шафи, а вентилятор – в нижню.

Замкнутий контур охолодження

Цей спосіб був розроблений для тих випадків, коли внутрішнє середовище повністю ізольована від зовнішнього. Активне охолодження виконується за допомогою теплообмінників і кондиціонерів, встановлених всередині шафи.

Розробляючи проект, не забудьте врахувати температурні коливання навколишнього середовища і розміри шафи. Необхідну потужність охолодження слід обчислити за формулами:

PK [ват] = PV [ват] – PR [ват], де:

– PK- номінальна потужність кондиціонера;

– PV- теплова енергія всередині шафи, утворена за рахунок нагрівання обладнання;

– PR- тепловіддача через корпус електротехнічного шафи.

PR = k [Вт / м 2] × A [м2] × T [К], де:

– k- коефіцієнт тепловіддачі;

– А- площа поверхні шафи;

– T- температурна різниця всередині і зовні шафи.

Пам’ятайте, що продуктивність кондиціонера повинна на десять відсотків перевищувати величину теплових втрат.

Дах виготовлений так, що стельові кондиціонери монтуються посередині шафи. Таке рішення істотно заощаджує місце всередині електротехнічного шафи і забезпечує йому ступінь захисту IP54.

Важливо звернути увагу, що елементи для наповнення електротехнічного шафи краще підбирати тільки тоді, коли визначено оптимальний варіант вентилювання.

На основі електротехнічних шаф лінійки EMS від Elbox, ви з легкістю підберете рішення з відповідним варіантом вентилювання.

Вищеописані шафи серії EMS, є флагманом бренду Elbox мають конструкцію, засновану на складному інноваційному профілем МS. Панель кріплення виготовлена з трьохміліметрової оцинкованої листової сталі з посиленою окантовкою, що в кілька разів збільшує обсяг навантаження, яку здатний витримати обладнання.

На базі корпусу зі стінками і дахом EMS, за допомогою спеціальний пристроїв створюється кліматична шафа. Використовуючи монтажну шину типу EMS-RV-Х.23 можна кріпити обладнання в 3-х площинах – з торця, вертикальної або горизонтальної. Примітно, що шина здатна витримати до 40-ка кілограм.