Як встановити оперативну пам’ять в комп’ютер

13

Десять років тому звичайному користувачеві комп’ютера вистачало і 2 гб оперативного запам’ятовуючого пристрою (озп). Сьогодні, коли електронний світ рухається вперед семимильними кроками, багатьом користувачам не вистачає і 8 гігабайт оперативної пам’яті. Потужні ігри вимагають від комп’ютера великої кількості ресурсів.

Тому іноді власнику комп’ютера або ноутбука потрібно встановити додаткову планку озп. Щоб не тягнути системний блок в майстерню, де за це візьмуть ще й плату, зробити заміну можна самостійно. У пропонованій статті ми розглянемо, як встановити оперативну пам’ять в комп’ютер своїми руками і не пошкодити при цьому материнську плату.

Установка оперативної пам’яті в комп’ютер

Для заміни планки оперативної пам’яті необхідно знати тактову частоту, встановлену вже на материнке. Особливо це важливо, якщо користувачеві потрібно поставити додаткову планку. Розбіжність по частоті може привести до того, що пам’ять або буде працювати на більш низькій частоті, або зовсім не запуститься.

Крім частоти, потрібно знати ємність озу, щоб не встановити меншу за обсягом пам’яті планку і тим самим не обдурити себе. При заміні також враховують тип оперативки. Наприклад, на сьогоднішній день існує чотири стандарти озу:

  • ddr
  • ddr2
  • ddr3
  • ddr4

Майже на всіх материнках, випущених після 2019 року, передбачені до установки планки озу стандарту ddr4. Якщо немає досвіду або розуміння в абревіатурах, то можете взяти свою стару планку, і, купуючи іншу, порівняти їх між собою. Замки, а саме спеціальні щілини між контактами, повинні зійтися.

Тепер переходимо безпосередньо до того як правильно додати оперативну пам’ять для комп’ютера. Як розібрати системний блок, щоб отримати доступ до оперативної пам’яті, описано тут.

При установці звертають увагу на ключі роз’ємів для оперативки на материнській платі. Вони повинні збігатися з виїмкою на планці пам’яті. Якщо не буде збігу, то домогтися установки, не зламавши пристрою, буде неможливо.

У кожного гнізда є спеціальні засувки, які утримують модуль озп, щільно прилеглим до контактів на материнке. Гнізд може бути чотири або два, на більш старих моделях буває і три гнізда. На вдосконалених і ігрових материнських платах, які мають в назві букву z, — по шість. Гнізда часто розташовуються в нижній частині плати або праворуч від кулера процесора.

Вони пофарбовані попарно в різні кольори. Наприклад, два гнізда через одне – в помаранчевий, а два інших — в синій. Встановлювати озу потрібно в два однаково забарвлених роз’єму. В іншому випадку продуктивність комп’ютера може знизитися, тому що планки будуть працювати в абсолютно різних каналах. Але це стосується материнок, що підтримують двоканальні роз’єми.

Щоб витягнути модуль оперативної пам’яті, розімкніть засувки на гніздах, злегка натиснувши на них до упору вниз.

планка самостійно вискочить з отвору.

Візьміть новий модуль, приміряйте його так, щоб ключі підходили під виїмку на відповідному роз’ємі материнської плати.

Тепер застроміть планку в гніздо і злегка натисніть-засувки автоматично закриються.

Після того як процедура буде завершена, зберіть системний блок в зворотному порядку і включіть його. Переконайтеся, що операційна система завантажилася і стабільно працює.

Якщо засувки розхитані, вони можуть лише злегка повернутися на своє місце, не притиснувши з потрібним зусиллям планку з боків. В цьому випадку вам буде потрібно допомогти, натиснувши на них з двох сторін.

важливо! ніколи не натискайте на планку різко і не бийте по ній. Не намагайтеся увіткнути пристрій, якщо щось заважає це зробити. В іншому випадку можна пошкодити не тільки модуль озу, але і зламати материнську плату.

Якщо проведенню процедури заважає кулер процесора, зніміть його. Як це зробити, описано тут.

Як дізнатися, яка озу потрібна

Якщо ви не знаєте, яку оперативку купити, то не потрібно сподіватися на те, що вам підкаже продавець. Дізнатися, яка озу стоїть на комп’ютері, можна, скачавши утиліту cpu-z або програму aida64.

Запустивши утиліту cpu-z, зайдіть в розділ memory . У ньому ви дізнаєтеся все про озу, встановленому на вашому комп’ютері.

Висновки

Тепер ви знаєте як встановити оперативну пам’ять в комп’ютер правильно. Як бачите, це зовсім нескладно. Все можна зробити самостійно, без звернення в сервіс-центр.