Маршрутизатор і роутер — в чому різниця?

550

У чому різниця між роутером і маршрутизатором?

Почати треба з того, що ці два пристрої абсолютно нічим не відрізняються.

Між ними немає ніякої різниці. Просто роутер (router) – це «калька» з англійської. А на російську це слово перекладається як маршрутизатор. От і все. Обидві назви позначають один пристрій.

У цьому огляді будуть використовуватися обидва назви, так що, до кінця, користувач повинен отримати повне розуміння того, за що цей пристрій відповідає.

У мережах з комутацією пакетів, таких як інтернет, маршрутизатор — це пристрій або (в деяких випадках) програмне забезпечення на комп’ютері, яке визначає найкращий шлях для передачі пакета. Його головна мета – доставити дані за призначенням.

Роутер з’єднує мережі. На основі свого поточного розуміння стану мережі, і в залежності від типу підключення, роутер виступає в ролі диспетчера.

Він вирішує, яким способом відправити кожен інформаційний пакет. Бездротової роутер може перебувати де завгодно.

Головне, щоб він забезпечував вихід в інтернет. Маршрутизатор часто входить до складу мережного комутатора.

Зміст:

Як працює роутер?

Маршрутизатор і роутер — в чому різниця?

Робота роутера

Це пристрій може створити або зберегти таблицю існуючих маршрутів та їх умови.

Далі він може використовувати цю інформацію разом з відстанню і алгоритмами для визначення найкращого маршруту для даного пакета.

Як правило, пакет може подорожувати через ряд точок мережі до прибуття в пункт призначення.

Маршрутизація — функція, пов’язана на мережному рівні.

Якщо говорити складними термінами, в стандартній моделі Ethernet програмування, реалізовується взаємодія відкритих систем OSI моделей.

Прикордонний маршрутизатор

Маршрутизатор і роутер — в чому різниця?

Пристрій роутера

Прикордонний роутер — це пристрій, розташоване на кордоні мережі, яка підключається до інших мереж, глобальних чи локальних. У будь-якому випадку, використовується доступ до інтернету.

Для дому і ділових користувачів, які потребують високошвидкісних інтернет-з’єднаннях, таких як кабельне, кабельне або DSL з’єднання, пристрій може виступати в якості апаратного брандмауера.

Багато інженери вважають, що використання подібного гаджета забезпечує кращий захист від злому, ніж брандмауер.

Це пов’язано з тим, що жоден комп’ютер не виходить інтернет-адреси протоколу, безпосередньо підключеного до інтернету.

Це робить сканування портів практично неможливим. Дана методика часто використовується зловмисниками для вивчення недоліків в захисті мереж.

Крім того, цей пристрій не споживає ресурсів комп’ютера, як програмний брандмауер. Серійно випускаються роутери прості в установці. Вони доступні для дротових або бездротових мереж.

Перш ніж ми зануримося у світ бездротових технологій, ви повинні розуміти, що таке широкосмугове з’єднання, і як воно працює.

За даними Dictionary.com, широкосмугові системи мають «високошвидкісні, висока-ємнісні засоби для передачі даних, які можуть передавати сигнали від декількох незалежних Ethernet комутаторів.

Для цього використовується коаксіальний або волоконно-оптичний кабель. Інтернет доставляється шляхом створення різних каналів трафіку.

Широкосмугова технологія може підтримувати широкий діапазон частот. Вона використовується для передачі даних, голосу і відео на великі відстані».

Типи роутерів

Маршрутизатори сприймають інформацію, яка надходить через широкосмуговий сигнал через модем, розшифровують її і доставляють на комп’ютери в мережі.

Роутер також вибирає оптимальний маршрут для пакета даних, так що ви можете швидко отримати інформацію.

Різні типи маршрутизаторів були розроблені таким чином, що інформація, яка надходить через ваше широкосмугове з’єднання, можуть бути відправлені у різні кінцеві пристрої, включаючи ваш комп’ютер, телефон та інші.

Існує декілька типів подібних гаджетів. Щоб правильно налаштувати мережу або, принаймні, розбиратися, за що кожен тип роутера відповідає, необхідно відрізняти їх за типом.

Читайте також:

Як самостійно встановити роутер будь-якої моделі? TP-Link, Asus, D-Link, ZyXEL та інші

Налаштування роутера TP Link TL WR940N. Детальна інструкція

Налаштування Роутера Huawei HG8245. [Докладна інструкція]

Широкосмугові маршрутизатори

Подібні апаратні рішення, які надають широкосмуговий інтернет, можуть бути використані не тільки за прямим призначенням.

Вони можуть бути використані для з’єднання двох комп’ютерів або для підключення двох комп’ютерів до Інтернету. Вони також можуть бути використані для створення телефонного зв’язку.

Якщо ви використовуєте сучасні технології, наприклад, технологію голосового зв’язку по IP-телефонії (VoIP), то вам знадобиться широкосмуговий маршрутизатор для підключення інтернету на телефон.

Часто це особливий тип модему, який буде мати Ethernet і телефонні роз’єми.

Хоча це може здатися трохи заплутаним, просто дотримуйтесь інструкцій вашого постачальника VoIP, і ви зможете швидко налаштувати технологію роботи вашого широкосмугового роутеру.

Зазвичай ви повинні придбати маршрутизатор від компанії, що надає інтернет. Тільки таким чином ви зможете скористатися повним пакетом послуг.

Бездротові маршрутизатори

Бездротове рішення підключається до модему і використовується для створення бездротового сигналу у вашому будинку або офісі.

Таким чином, будь-який комп’ютер може підключитися до вашого бездротового гаджету і дозволяє використовувати ваше широкосмугове мовлення безкоштовно.

Єдиний спосіб утримати кого-небудь від підключення до вашої системи, захистити свій роутер за допомогою пароля на Wi-Fi мережу.

В бездротових маршрутизаторів це дуже важливо: переконайтеся, що ваша бездротова мережа зашифрована, інакше ви будете уразливі для хакерів і шахраїв.

Для того щоб убезпечити ваш роутер, вам просто потрібно відкрити посилання в інтернеті WhatIsMyIPAddress.com і там ви побачите ваш IP-адресу.

Потім необхідно увійти в веб-інтерфейс (ім’я користувача і пароль поставляється в інструкції).

Якщо ж бездротовий гаджет налаштовувався адміністратором, він міг змінити базові логін і пароль. В крайньому випадку, можна скинути роутер на параметри «за замовчуванням». Після цього доведеться налаштувати пристрій «з нуля».

Не забудьте змінити ідентифікатор і пароль, інакше будь-який зловмисник зможе підключитися до мережі.

Важливо обов’язково змінити базові настройки бездротової мережі. Потрібно придумати ключ безпеки, і тільки тоді ваша бездротова мережа буде в безпеці.

Переконайтеся, що ви запишіть ключ шифрування. Не варто зберігати його де-небудь на комп’ютері.

Краще записати ключ в декількох місцях. При спробі увійти в Інтернет, кожному користувачеві потрібно просто ввести ключ доступу. Всі сучасні пристрої зберігають паролі, але все ж, його варто записати.

Як вони працюють

Маршрутизатор і роутер — в чому різниця?

Порти маршрутизатора

У технічному плані, це пристрій Ethernet шлюзу. Воно з’єднує дві або більше мереж. Будь-який подібний гаджет працює на мережевому рівні моделі OSI.

Це рішення складається з процесора (ЦП), декількох видів цифрової пам’яті і пристрою вводу-виводу (ще їх називають інтерфейси введення/виводу).

Вони функціонують в якості спеціалізованих комп’ютерів, які не вимагають клавіатури, мишки або дисплея.

Всі вони працюють на базі власної операційної системи.

У порівнянні з операційними системами загального призначення, такими як Microsoft Windows і Apple Mac OS, операційною системою можна обмежити, які програми можуть бути на них запущені.

Також ці операційні системи вимагають набагато менше місця для зберігання. Найчастіше операційні системи – це Cisco (iOS) і DD-WRT.

У цих операційних системах міститься в бінарний образ прошивки і додаткова OS, яка зазвичай називається мікропрограмою.

Шляхом збереження інформації про конфігурацію в тій частині пам’яті, яка називається таблицею маршрутизації, роутери можуть також фільтрувати як вхідний, так і вихідний трафік. Е

то робиться на основі адрес відправників та одержувачів.

Рішення для корпоративних мереж і Інтернету

Маршрутизатор і роутер — в чому різниця?

Рішення для офісу

Раніше, коли домашні мережі не були такими популярними, апаратні засоби коштували тисячі доларів.

Для їх налаштування та обслуговування потрібна спеціальна технічна підготовка. Послуги фахівців коштували безготівкових грошей, і такі специ були на вагу золота.

Найбільш великі і потужні мережеві рішення тоді сформували основу сучасного Інтернету.

Ці гаджети повинні були керувати багатьма терабитами даних, що проходять через мережевих Інтернет-провайдерів.

Домашні широкосмугові

Роутери отримали широке поширення, коли в кожному будинку з’явилися комп’ютера. Став популярним домашній Інтернет.

Ранні покоління домашніх маршрутизаторів підтримували підключення до дротової мережі за допомогою кабелю Ethernet. Нові бездротові маршрутизатори підтримують мережі Wi-Fi і через дротове підключення.

Термін «широкосмуговий маршрутизатор» відноситься до будь-якого домашнього дротяного або бездротового маршрутизатора, який використовується для обміну широкосмуговим підключенням до Інтернету.

Домашні маршрутизатори нерідко коштують близько 100 доларів США або менше.

Апаратно вони коштують набагато дешевше, ніж вирішення бізнес рівня. У них значно обмежені можливості.

Як і раніше, домашні гаджети забезпечують багато життєво важливі функції домашніх мереж.

Вони забезпечують:

  • домашній Інтернет для десятків пристроїв;
  • основна домашня мережа, брандмауер і забезпечення функцій безпеки;
  • можливість зміни налаштувань конфігурації роутера з веб-браузера;
  • шифрування і захист ваших даних у мережі.

Інші типи рішень і пристроїв

Маршрутизатор і роутер — в чому різниця?

Які ще є рішення?

Портативні Wi-Fi рішення продаються для тих користувачів, які хочуть використовувати функції особистого доступу в інших місцях, крім будинку.

Пристрої мобільних точок доступу, що використовують мобільні (стільникові) підключення до Інтернету, працюють тільки з певними брендами стільникового зв’язку.

Як вибрати роутер

Існує багато різних видів роутерів. З найменш дорогих варто відзначити наступні пристрої.

Стандарт 802.11 AC

Linksys EA6500: це перший WiFi роутер від Linksys, який дає користувачам повний контроль над мобільного бездротовою мережею в своєму будинку.

NETGEAR AC1750 (R6300): хороший вибір для великих будинків з великою кількістю бездротових пристроїв.

Стандарт 802.11 N

N300 від компанії NETGEAR WNR2000: це якісний маршрутизатор.

Його обмежена довічна гарантія означає, що, якщо ви зіткнетеся з проблемами при його використанні, ви можете звернутися в компанію NETGEAR, щоб допомогти вирішити проблему.

TP-LINK TL-WR841N: кращий вибір за порівняно недорогою ціною. Ці пристрої є одними з найбільш затребуваних на ринку.

Маршрутизатор TL-WR841N підтримує технологію зовнішніх антен, що робить його здатним на організацію стабільної сполуки.

Стандарт 802.11 G

NETGEAR WGR614: це першокласний маршрутизатор з широким діапазоном сигналу (підходить для будинків зі стінами з цегли. В комплекті користувач отримує трирічну гарантію.

Linksys WRT54G Wireless-G: найкраще рішення в своєму класі.

Linksys давно вважається світовим лідером у виробництві роутерів. Це означає, що вам не доведеться турбуватися про повільне завантаження сторінок.

Висновки

Налаштування роутера для необізнаного користувача може здатися дещо складною, але результат буде коштувати витраченого часу.

Незалежно від того, який роутер ви виберіть, варто віддавати перевагу відомим виробникам. У них має бути представництво у вашому місті.

Важливо перед покупкою перевірити, що пристрій підпадає під гарантію виробника. Інакше, в разі несправності, користувач може залишитися один на один зі своєю проблемою.

Це високотехнологічні рішення. Без належного досвіду та знань, впоратися з ними може бути проблематично. Але рішення є.

Численні форуми і тематичні сайти пропонують інформацію будь-якого рівня. Варто тільки заглибитись у вивчення вашої конкретної ситуації.

Як вибрати IP відео-домофон

IP видеодомофон ARNY AVD-1025-AHD Black

У багатоквартирному будинку все частіше можна побачити встановлені кольорові відео домофони. З розвитком технічного прогресу за зміну ауді та відео домофону прийшли більш функціональні і технологічні IP пристрою. Вони випустили цілу лінію IP домофонів. Ця світова компанія, яка пропонуємо новітні розробки для розумного будинку. Хоча торгові представники успішно працюю по всьому світу, головний офіс компанії знаходиться у Китаї. Також хочемо вам порекомендувати Интернет магазин Bezpeka у нас великий вибір IP відео-домофонів.

Завдяки згуртованій і професійній команді виробник вже кілька років тримає пальму першості серед світових виробників систем відеоспостереження і безпеки. Вона виробляє поворотні камери, відео сервери, плати, відеореєстратор і IP — камери. Розвиваючи довгострокову стратегію провідні інженери компанії пропонують безліч новинок для робототехніки та промислової автоматизації. Продукція цього виробника визнана однією з кращих на світовому ринку. В наш час в квартирах багатоповерхових будинків стали встановлювати системи відеоспостереження у зв’язку з частими зломами і проникненнями. А якщо говорити про заміських будинках, то це просто необхідність. Споживачі багатьох країн використовують пристрій цієї марки навіть у багатьох інших областях. Якщо говорити коротко, то домофон цього виробника – це нова міцна система, яка об’єднала в себе систему обмеження входу, систему відеоспостереження за приміщенням, і можливість управління всіма передбачуваними пристроями через мережу інтернет. Які додаткові функції пропонує ця марка відео домофонів.

Підключити тривожні датчики можна до монітора.
Пристрій дозволяє під’єднати декілька датчиків, наприклад, рух, дим, потоп, розбите вікно і відкрита двері. Тривожний сигнал підключається до вас на смартфон і до фахівця з безпеки в цент управління. У нежданих гостей буде  враження що ви перебуваєте в будинку. Ця надзвичайно зручна функція дозволить вам тримати все, що відбувається у вас в будинку під контролем протягом робочого дня. Ви зможете відповісти на дзвінок, навіть якщо будете перебувати в іншому місті або країні і зможете впустити людину в будинок, відчинивши йому двері. Ця система також зручна при роботі тривожного датчика. Управляти системою через мобільний пристрій зручно ще й тим, що ви зможете в будь-який зручний для вас час спостерігати за об’єктом по відео зв’язку. Домофон з відео можливістю цього бренду дозволяє підключити до системи більш 8 відео камер для кращого відео огляду.