Перші враження: lost judgment — крутий вчитель такаюкі

24

Компанія sega і команда ryu ga gotoku вже не раз доводили, що вони добре вміють створювати нові історії на одних і тих же игровыхплощадках, вносячи в них зміни різного ступеня важливості — отпочти нульових до дуже істотних. Найпопулярнішою такийплощадкой з 2005 року, саме тоді вийшла перша частина серії yakuza , залишається район червоних ліхтарів камуроте, созданнийпо образу і подобою токійського району кабукі-ті. Того ж освітлення, що примітно.

У міру розвитку серії розробники додавали нові локації, нозатем примудрялися грамотно їх використовувати в нових частинах, начебто вносячи різноманітність, але в той же час здорово економлячи напроизводстве. Нова гра в глобальній серії yakuza — сіквелответвленія judgment – не стала винятком і пріглашаетігроков провести чимало часу в іседзакі ідзінте, в йокогамі.місце, добре знайоме всім грали в чудову yakuza:like a dragon — одночасно і сиквел, і перезапуск основнойфраншизи.

Тут слід нагадати: згідно з планами розробників, подальші ігри в основній лінійці yakuza будуть носити покроковий характер, тоді як екшн-лінію продовжать гнути в гілці judgment. Але все ещеможет перегратися. Ніби як у sega виникли проблеми з агентством (johnny&associates) актора такуї кімури, який зіграв безжурного детектива-адвоката такаюкі ягамі. Подейкують, що видавець хотелвипустити judgment і lost judgment в steam, але агентствозапретіло це робити. Консольщики, не інакше! злі язики тепер припиняють закриття франшизи через цей конфлікт.

Вихід lost judgment очікується наступного тижня, 24сентября (21 вересня — для всіх оформили передзамовлення одного израсширенных видань (~5к і ~6,5 к рублів відповідно), але мені ужеудалось провести в ній більше 15 годин і є чим поділитися з вами.огляд lost judgment з’явиться на сайті ближче до релізу-20-21сентября.

Дія сиквела розвивається через деякий час післязавершення першої частини і починається з, здавалося б, совершеннонесвязанних подій — знайденого пожежними трупа, арешту офіцераполіціі за приставання до жінки в поїзді метро і дзвінка від одногостарого знайомого, який просить ягамі-куна надати допомогу егосвежеоткритому детективному агентству в йокогамі. Але незабаром етотпазл починає потихеньку збиратися воєдино, відкриваючи проблемиодной старшої школи в іседзікі ідзінте, куди ягамі устраіваетсявнешнім консультантом для клубу «дослідження таємниць».

Таким чином, такаюкі починає поєднувати відразу кілька справ —розслідувати свої детективні моменти, возитися зі школярами ішкольніцамі в різних клубах, надаючи допомогу з вирішенням їх проблем,і брати участь в очищенні міста від хуліганів. Нескінченних, конечноже. Якщо ви любите аніме і мангу, тут вас чекають сильні вайби-teacher onizuka, yamada-kun to 7-nin no majo та інших цікавих історій. Виходить дуже цікаво і незвично длясеріалу, де школярі присутні протягом майже всіх ігор,проте такої тісної взаємодії з ними ніколи ще не було. Ачтоби ще більше зблизити такаюкі з ейкіті, розробники обучілінашего детектива розсікати на байку, правда тільки в рамках гри.

Традиційно для серії, більша частина взаємодії загорнута взанімательние міні-ігри, наприклад — нас просять допомогти танцювальномуклубу, де ягамі-кун застосовує свої навички кунг-фу для прокачування танцювальних па. Ця справа обгорнута в ритм-гру, правда моймозг відмовляється адекватно сприймати її маркування: наскріншотах нижче видно, що стрілочки показують в направленіікнопкі на контролері, яку треба натискати. Але у мене в головееті маркери працюють навпаки-сприймаю стрілочку какцентральную точку між лицьовими кнопками. Ось такий затик.

Але з ним, думаю, вийде впоратися досвідченим шляхом. Поки ж вирішив провести ритми танців і відправитися гуляти по місту, де теж було чимало нового. Так, наш добре знайомий хакер-інформаторизатор повертається і постачає такаюкі новими додатками, одне з яких дозволяє пеленгувати потенційні порушення в місті на основі повідомлень в місцевому twitter. Как? ключевым словами, запас яких поповнюється в міру проходжениясюжета або підслуховування розмов перехожих.

Переміщення по місту, крім ніжок і таксі, тепер можливо наскейтборді-його герой отримує незабаром після прибуття в йокогаму.механіка ще вимагає доопрацювання, тому що герой зістрибує з дошки і без, але вже виглядає непогано. Шкода, на байку по улицамне покататися, попередньо висвітливши волосся героя. Але ось кому б точно довірив гру по gto або shounan junai gumi — так це ryuga gotoku studio. Навчили такаюкі стелсу, відволікаючим маневрам іелементарного паркуру-тепер для сюжетних і побічних місій можетпонадобіться дертися по трубах, зовнішніх блокам кондиціонерів ікарнізам, та ховатися від цікавих очей, відволікаючи противніковмонеткамі і димовими бомбочками.

Під час прогулянок і покатушок ми збираємо безліч матеріалів длядальнейшего крафта, можемо забігти в будь-які ресторани, провестівремя за аркадними автоматами, в казино, в гонках і навіть внутрівіртуальной реальності. Як і належить іграм від ryu ga gotokustudio, в lost judgment можна буквально проживати віртуальнуюжізнь, не поспішаючи за сюжетом. Побічних завдань вагон, і в многіхіз них головний герой згадує про події першої частини, нередкотакіх же побічних, так що перед зануренням в «утраченноеправосудіе» рекомендую максимально зачистити першу частину.

Перша judgment здорово прокачала бойову систему yakuza, неабиякприбавивши їй динаміки, а сиквел продовжив починання — новий стиль«змії» робить героя ще спритніше і побудований навколо прийомів айкідо.тобто використання сили ворога проти нього самого. Інтереснимаспектом цього стилю стали унікальні ех-прийоми-вони не добіваютпротівніков, а лякають їх, змушуючи здатися або грохнутися вобморок. Вони називаються “ех-капітуляцією” (ex surrender). Дляпрімененія потрібно, щоб мета була перелякана, а на ех-шкалою хапалозаряда для ех-навички.

Технічно і візуально вона виконана чудово. Тут класна постановка сюжетних сцен, відмінно пророблена лицьова анімація персонажів, висока деталізація світу. З недоліків можноотметіть стандартну для серії проблему виникнення об’єктів візництва-машини, іноді люди. До цього довгограючі фани yakuza, мені здається, звикли ще років 10 тому, але осад все равноостается. Що ще залишає неоднозначні враження-це системапідповідок, постійно спливаючих справа. Вони нагадують проелементарні ігрові механіки і прийдешні доповнення, а опцііотключенія цієї дурості я не знайшов. Зате додали опцію настроекграфікі, з акцентом на картинку (resolution priority) іпродуктивність (standart). Я граю з останньою.

Тут я, мабуть, зупинюся. Але секція коментарів відкрита для будь-яких питань, задавайте, і я постараюся відповісти. Ембаргоподнялось на всю інформацію, просто я фізично не встигав насьогодні зробити огляд, тому обмежився першими враженнями.під замком поки лише стріми. Якщо вам цікаво подивитися стримігри ввечері 21 вересня, будь ласка, повідомте про це вкоментарії.