Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

407

 

Програми шифрування файлів

Шифрувати всі!

Кожен раз, коли в інтернет просочується інформація про скандал, пов’язаний з тим, що куди-небудь просочилися важливі документи, я запитую себе, чому вони не були зашифровані? Захист документів повинна бути скрізь, в кінці кінців.

Chrome тепер навіть ставить маркер попередження в адресному рядку поруч з будь-яким незахищеним http-адресою.

Google ставить посилання https пріоритетними в результатах пошуку порівняно із звичайним, незахищеним http-посиланнями. (Буква s позначає безпечний сайт)

Фонд електронних рубежів робить все можливе, щоб захистити веб-трафік шляхом паролирования його по протоколу https.

Якщо ви шифруете всі конфіденційні документи на вашому настільному комп’ютері або ноутбуці, хакер або злодій не зможе досягти успіху в крадіжці особистих даних. І вся ваша інформація є конфіденційною.

Ви також можете сміливо ділитися цими зашифрованими документами з іншим, передаючи пароль під окремою захистом.

Щоб допомогти вам вибрати програму для захисту, яка підходить для вашого комп’ютера, ми зібрали колекцію з поточних представників на ринку.

Зміст:

Шифрування файлу і VPN

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

Шифруємо файли

У цьому огляді, будуть спеціально розглядатися продукти, які шифрують конкретні об’єкти, а не весь диск, а також рішення від Microsoft, що працюють за допомогою BitLocker.

Шифрувати весь диск — це ефективна лінія оборони для одного пристрою, але вона не допоможе, коли потрібно поділитися конфіденційними даними.

Ви можете використовувати віртуальні приватні мережі, або VPN, щоб зашифрувати свій інтернет-трафік.

З вашого ПК на сервері компанії VPN всі ваші дані шифруються, і це дуже здорово. Однак, якщо ви підключені до захищеного веб-сайту https, ваш трафік не шифрується між VPN-сервером і сайтом.

І звичайно, захищена віртуальна приватна мережа може не просто чарівним чином стерти ваші дані, але і видалити їх у тих, з ким ми ними поділилися.

Використовувати VPN — це відмінний спосіб захистити ваш інтернет-трафік, коли ви подорожуєте, але це не рішення для шифрування локальних об’єктів.

Немає лазівок

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

Навіщо шифрувати файли?

Коли ФБР зажадало необхідну інформацію з приводу стрілка з Сан-Бернардіно, у якого був iPhone, вони попросили Apple відкрити їм лазівку, щоб обійти зашифровані алгоритми.

Але її просто не існує, і Apple відмовилися її створити. ФБР довелося найняти хакерів, щоб отримати доступ до телефону.

Чому Apple не допоможе? Тому що, якщо хоч раз вони погодяться, подібний прокол стане мішенню, призом для поганих хлопців. Рано чи пізно хтось здогадається, як вони це зробили.

В одному інтерв’ю минулим, Іван Крстіч з Apple заявив, що компанія зробила щось подібне для своїх криптографічних серверів.

Після цього вони фізично знищують ключі, які дозволяють подібні модифікації. Apple не може оновити їх, але і зловмисники не можуть отримати до них доступ.

У всіх продуктів в цьому огляді зазначено, що лазівок немає, і що так і повинно бути. Це означає, що, якщо ви зашифрували важливий документ, а потім забули пароль, ви втратите назавжди.

Два основних підходу

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

Створюємо пароль

Зовсім недавно, якщо ви хотіли зберегти документ в таємниці, ви могли б використовували шифр, щоб зашифрувати його, а потім знищували оригінал. Або ви можете замкнути його в сейфі.

Це два основних підходу у утиліти шифрування. Вони можуть використовуватися паралельно.

Один вид продукту просто обробляє папки, перетворюючи їх у непрохідні зашифровані версії самих себе. Інший створює віртуальний диск, який, коли відкрито, діє як будь-який інший диск на вашому комп’ютері.

При блокуванні віртуального диска всі об’єкти, які ви ставите в нього, стають зовсім недоступними.

Подібне рішення, як віртуальний диск, що дозволяє зберігати деякі продукти в хмарі. Такий підхід вимагає крайньої обережності, це очевидно.

Шифрування даних в хмарі має набагато більше шансів постраждати від атак, ніж зашифровані дані на вашому персональному комп’ютері.

Що краще? Це дійсно залежить від того, як ви плануєте використовувати шифрування.

Якщо Ви не знаєте, варто скористатися 30-денний безкоштовною пробною версією, яка надається кожним з цих продуктів, щоб отримати розуміння того, як працюють ці програми.

Забезпечення збереженості оригіналів

Після копіювання файлів в захищеному сховище або після того, як ви створили зашифровану версію, вам абсолютно необхідно стерти незашифрований оригінал.

Просто видалити його недостатньо, навіть якщо ви зробите це в обхід корзини, тому що дані залишаються на диску, і програми, спрямовані на відновлення даних, часто можуть повернути його назад.

Деякі продукти шифрування дають можливість уникнути цієї проблеми шляхом шифрування файлу, буквально переписуючи його на жорсткий диск із зашифрованою версії.

Цей метод більш поширений, хоча можна запропонувати безпечне видалення як варіант.

Якщо ви виберете продукт, який не забезпечує цій функції, ви повинні знайти безкоштовний інструмент для безпечного видалення файлів.

Найнадійнішими вважаються «шредери». Але тут потрібно бути гранично акуратним, так як після використання цього типу програм шанси відновити оригінал дорівнюють нулю.

Перезапис даних перед видаленням — досить надійне програмне засіб проти відновлення. Магнітні записи даних на жорсткому диску насправді не є цифровими.

Кажучи простими словами, цей процес включає в себе обнулення тих даних, які залишилися після видалення.

Якщо ви дійсно думаєте, що хтось може використовувати спеціалізовану техніку, щоб відновити ваші компрометуючі файли, ви можете встановити утиліту для безпечного видалення.

Тоді програма зробить кілька проходів перезапису даних, так що навіть спеціалізовані методи відновлення не зможуть повернути ваші файли.

Читайте також:

WPA шифрування – розкриваємо секрети

Переваги системи електронного документообігу (СЕД). ТОП-5 популярних

Популярні плагіни для Яндекс Браузера: захист комп’ютера і зручний серфінг по сайтах

Алгоритми шифрування

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

Як шифрується

Алгоритм шифрування схожий на чорний ящик. Дамп документа, зображення або інший файл, який ви завантажуєте в нього, ви отримуєте назад. Але те, що ви бачите, здається маячнею.

Перетворити цю тарабарщину назад в нормальний документ можна через вікно з тим самим паролем, який ви вводили при шифруванні. Тільки так ви отримаєте оригінал.

Уряд США визнали Розширений стандарт шифрування (AES) в якості стандарту, і всі продукти, які тут зібрані, підтримують стандарт шифрування AES.

Навіть ті, хто підтримує інші алгоритми, як правило, рекомендують використовувати AES.

Якщо ви експерт шифрування, ви можете обрати інший алгоритм, Blowfish, і можливо, навіть алгоритм Радянського уряду по ГОСТу.

Але це вже зовсім для любителів екстремальних розваг. Для рядового користувача AES — це просто відмінне рішення.

Криптографія з відкритим ключем і обмін

Паролі важливі, і ви повинні тримати їх у таємниці, вірно? Ну, не при використанні інфраструктури відкритих ключів (PKI), яка використовується при криптографії.

З PKI ви отримуєте два ключа. Один публічний, яким ви можете поділитися ним з ким завгодно, зареєструвати його в ключах обміну, нанести у вигляді татуювання на лоб – в загальному, використовувати як завгодно. Інший — приватний і повинен бути надійно захищений.

Якщо я хочу послати вам секретний документ, я просто шифрую його за допомогою відкритого ключа. Коли ви його отримаєте, ви зможете його використовувати, щоб розшифрувати документ. Все просто!

Використовуючи цю систему в зворотному напрямку, можна створити цифровий підпис, яка підтверджує, що ваш документ прийшов від вас і не був змінений. Як? Просто зашифруйте його своїм закритим ключем.

Той факт, що ваш відкритий ключ розшифровує його, є доказом, що у вас є право на його редагування.

Підтримка PKI є менш поширеною, ніж підтримка традиційних симетричних алгоритмів.

Якщо ви хочете поділитися файлом з кимось, і ваш інструмент шифрування не підтримує PKI, є й інші варіанти обміну.

Багато продукти дозволяють створення саморасшифровывающихся виконуваних файлів.

Також ви можете виявити, що одержувач може використовувати безкоштовно певний інструмент тільки для розшифровки.

Що краще?

Зараз є величезний вибір продуктів, доступний в області шифрування.

Кожен повинен вибрати те рішення, яке буде зручно по функціоналу, практично і стильно з точки зору інтерфейсу основного вікна програми.

CertainSafe

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

CertainSafe

Цифровий CertainSafe сейф проходить через багатоступінчастий алгоритм безпеки, яка ідентифікує вас на сайті. Вам доведеться кожен раз проходити кілька перевірок достовірності.

Ваші файли зашифровані, якщо їх спробують зламати, вони розсиплються на частини, і ніхто не зможе їх відтворити. У цьому випадку існує певний ризик, але при цьому, і рівень надійності дуже гідний.

Потім кожен шматок файлу зберігається на іншому сервері. Хакер, який зміг зламати один із серверів, не зможе зробити нічого корисного.

Блокування може зашифрувати файли або просто замкнути їх, щоб ніхто не міг їх відкрити. Вона також пропонує зашифровані шафки для безпечного зберігання особистої конфіденційної.

Серед багатьох інших корисних функцій можна відзначити можливість подрібнення, шинкування вільного простору, безпечне мережеве резервне копіювання і саморасшифровывающиеся файли.

VeraCrypt (Windows/OS/Linux)

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

VeraCrypt

VeraCrypt підтримує шифрування на truecrypt, що припинило свій розвиток у минулому році.

Команда розробників стверджує, що вони вже розглянули питання, порушене в ході первинного аудиту truecrypt, і вважають, що його досі можна використовувати доступну версію для Windows, OS X та Linux.

Якщо ви шукаєте інструмент шифрування файлу, який дійсно працює, то це він. VeraCrypt підтримує AES (найбільш часто використовуваний алгоритм).

Також він підтримує TwoFish і Serpent encryption ciphers, підтримує і створення прихованих зашифрованих томів.

Програмний код відкритий, більша частина кодової бази складається з Truecrypt.

Програма також постійно розвивається, виходять регулярні оновлення безпеки і незалежного аудиту на стадії планування (за словами розробників).

Ті з вас, хто вже її пробували, хвалили її за те, що відмінно працює інструмент шифрування на льоту, а у ваші файли розшифровуються тільки тоді, коли вони потрібні. Так решту часу вони зберігаються в зашифрованому вигляді.

Особливо користувачі відзначають, що програма є потужним інструментом, який простий у використанні і завжди до місця. Так, йому не вистачає симпатичного інтерфейсу або тонни наворотів.

AxCrypt (Windows)

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?

AxCrypt

AxCrypt — це безкоштовна програма з відкритим вихідним кодом ліцензії GNU.

GPL-ліцензований інструмент шифрування для Windows, який пишається тим, що є простим, ефективним і надійним у використанні.

Він прекрасно інтегрується з оболонкою Windows, так що ви можете натиснути правою кнопкою мишки на файлі, який потрібно зашифрувати і дати команду.

Або можна просто налаштувати виконуваний код, так що файл буде заблоковано, якщо не буде використовуватися протягом певного періоду часу. Його можна буде розшифрувати пізніше, або коли одержувач сповістить про отримання.

Файли з AxCrypt можна розшифрувати за вимогою або тримати їх розшифрованими, поки вони використовуються, а потім автоматично вони будуть зашифровані.

Він підтримує 128-бітове шифрування AES, забезпечує захист від спроб злому. Він дуже легкий (менше 1 Мб.)

Кожен сам для себе вирішує, яку програму використовувати, але, якщо ваші дані для вас хоч щось коштують, обов’язково задумайтеся про те, що вам потрібна програма для шифрування.

Шифрування файлів і папок у Windows

Програми для шифрування файлів: Які краще вибрати?