Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

228

Спортивні годинник і різні «розумні» браслети останнім часом набули значної популярності у зв’язку з повсюдним захопленням здоровим способом життя.

Тепер такі годинники стали необхідні не тільки професійним спортсменам, але і любителям, через що зріс попит, у тому числі, і на більш або менш бюджетні моделі таких пристроїв.

Браслет Xiaomi amazfit як раз і відноситься саме до таких.

Зміст:

Особливості

Для початку варто відзначити, що цей китайський бренд і раніше випускав спортивні аксесуари такого типу.

При цьому вони мали відмінні відгуки і дійсно хороші характеристики, стали дуже популярними у своєму бюджетному сегменті. Вдалося виробникам повторити свій тріумф ще раз?

Відгуки користувачів говорять про те, що це не так. В цілому, пристрій незручне з багатьох причин і не користується популярністю.

Воно не відповідає своїй ціні ні за якістю, ні по функціоналу, ні по зносостійкості.

В Російській Федерації цей пристрій, в залежності від точки продажу і комплектації, реалізується за 8000 – 10000 рублів.

Але цих грошей абсолютно не варто. Це пристрій досить незручне і невдале навіть для такого бюджетного сегмента.

Існує дві версії цього пристрою. Одна з них розроблена для реалізації в азіатських країнах, усі її меню виконано на китайській мові, і саме ця версія, найчастіше, продається в Росії. Інша орієнтована на англомовного користувача та меню перекладене на англійську мову.
Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Зовнішній вигляд

Багато користувачів знаходять зовнішній вигляд пристрою досить привабливим.

Вони відзначають, що як тільки береш години в руки, вони відразу подобаються – мають привабливий дизайн, приємні на дотик і візуально виглядають більш дорого і статусно, ніж є насправді.

Власне циферблат має чорний металевий корпус, оснащений захистом від ударів. Скло міцне, класу Gorilla Glass, тобто захищений не тільки від подряпин, але і від ударів.

Не бликует, не відсвічує (можна користуватися навіть на сонці, хоча якість зображення знизиться), на ньому не залишається великої кількості слідів від пальців.

Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Ремінець виконаний з щільного і міцного силікону червоно-оранжевого кольору. Він досить товстий, тому не деформується і не рветься при носінні.

Хоча досить еластичний і гнучкий, здатний розтягуватися, і не натирає руку (що робить його зручним у використанні).

Рада! Як би там не було, такий ремінець має менший строк служби, ніж самі годинник, і рано чи пізно може зношуватися. На такий випадок він виконаний знімним, тобто, при зношуванні ви можете його замінити (причому кріплення він має стандартне, як на інших годинах, тому немає необхідності підбирати саме фірмовий ремінець, що підходить для даної моделі). Цим досягається більша довговічність браслета.

На зворотному боці основного функціонального блоку (власне годин) розташована контактна майданчик для зарядного пристрою.

Там же розташований датчик, який дозволяє збирати інформацію про пульс. Доступ до механізму кріплення ремінця можна отримати з цієї ж сторони.

Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Читайте також:

Інструкція Xiaomi Mi Band 2: фітнес-браслет для активних людей

Як вибрати недорогі розумні годинник?

10 найбільш популярних моделей годин на Андроїд (Android) — докладний огляд

Годинник Smart Baby Watch Q50: докладний огляд розумного пристрою

Комплектація

Що істотно відрізняє дані годинник від усіх їх «попередників» від цього бренду – значна відмінність упаковки, яке відразу впадає в очі.

Якщо минулі моделі виявлялися упакованими в міцні жовті картонні коробки, то ця поміщена в красиву білу коробку, оснащену пластиковим віконцем. Через нього видно власне годинник.

Що ж саме входить в традиційну комплектацію пристрою, поставляється для реалізації в Російській Федерації. Крім власне годин, в коробці присутні:

 • Інструкція на китайською та англійською мовою (самі годинник не русифіковані);
 • Док-станція, необхідний для зарядки годин і роботи з ними;
 • Плоский USB-кабель з оптоволокном, який використовується для підключення пристрою до комп’ютера (для подальшого аналізу зібраних ним даних).
Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Важливо! Як і у будь-якого іншого пристрою, у цього браслета може існувати кілька стандартних комплектацій. Які розрізняються в залежності від того, в яку країну пристрій постачають. Тому, перед покупкою рекомендується уточнити у продавця напевно, що саме входить в стандартну комплектацію конкретно цих, придбаних годин.

Екран

Дисплей даного пристрою отримав досить багато негативних відгуків. В першу чергу, відразу після включення його кидається в очі, що кут огляду у нього вкрай малий.

Навіть коли користувач дивиться на екран прямо, без нахилу, краю зображення на ньому все одно змінюються й спотворюються.

При найменшому нахилі годин зображення розглянути вже неможливо, що вкрай незручно, коли мова йде про спортивні гаджетах.

Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Інтерфейс досить якісний, володіє приємним проробленим дизайном. Однак при настільки низькій якості матриці розглянути його в повній мірі неможливо.

Таким чином, по суті, користувач такого пристрою має менше ніж полуторадюймовый практично круглий екран з мінімальним дозволом (320 на 300 пікселів).

Хоча великий плюс такого екрану в тому, що датчик освітленості розташовується під екраном. І при цьому він теж закритий захисним склом, що в цілому значно підвищує загальну ударостійкість браслета.

При блокуванні пристрої підсвічування екрану гасне, а сам він переходить в режим максимальної економії заряду.

На заблокованому екрані продовжує відображатися тільки кількість кроків, пульс, час і заряд батареї.

Такий підхід дозволяє значно економити заряд батареї без істотної втрати функціональності та інших незручностей.

Налаштування

Одним з важливих показників зручності експлуатації такого пристрою є можливість його налаштування та персоналізації.

В даних годинах кількість і тип відображуваних на екрані одномоментно даних буде залежати саме від спеціальних налаштувань.

Розробники пропонують безліч типів оформлення циферблатів, на багатьох з яких відображається різний набір даних. Користувачеві залишається тільки вибрати оптимальний саме для нього.

При цьому, кожен такий циферблат можна додатково налаштовувати – прибирати ті чи інші показники, змінювати фон і т. д., але робити цього небажано із-за більшого навантаження на процесор.

Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Програмне забезпечення

Для даного пристрою регулярно виходять різні оновлення.

Серед них не лише ті, що призначені для усунення помилок і неполадок в попередніх версіях, але і ті, що значно розширюють функціонал існуючої версії.

Зокрема, майже щотижня виходить оновлення, містять новий тип циферблата.

Інтерфейс трохи незвичний і дивний, меню і інтуїтивно не зрозуміло. Додаткову складність представляє повна відсутність русифікації (китайською). А ще більше користувача плутають не дуже логічні позначення значків, символів і іконок.
Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Це тим більше дивно, що офіційний додаток для даного пристрою повністю перекладено на англійську мову (хоча його можна запустити і на китайському).

Багатьом користувачам зустрічалася проблема, при якій, при скачуванні з Play Mаrket офіційного додатку, годинник з ними синхронізуватися не могли і доводилося шукати додаткові файли такого додатка китайською, і лише потім пов’язувати все це між собою.
Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Крім того, програма сама по собі не функціональне і не зручний. Воно не відображає практично ніякої статистики пристрою (кількості кроків, пульсу тощо), а призначений виключно для налаштувань самих годин (зміни циферблата, його оформлення, включення і відключення повідомлень різного типу тощо).

Якщо ж користувачеві все ж необхідно відслідковувати, аналізувати і синхронізувати статистику своїх спортивних навантажень десь крім, власне, годин, то для цього потрібно завантажити і встановити додаткове додаток Mi Fit.

Воно було розроблене раніше для попередніх, більш вдалих варіантів смартбраслетов цього бренду. Труднощів при синхронізації девайса з ним, зазвичай, не виникає.

Теоретично, перепрошити цей пристрій з метою русифікації можливо.

Але зробити це може тільки та людина, яка розбирається в перепрошивках за допомогою командного рядка комп’ютера на досить високому рівні.

Користувачам, не володіє такими знаннями, краще віддати перевагу іншій, русифікованої, моделі

Переваги

Незважаючи на низькі рейтинги і непопулярність серед покупців, даний пристрій має деякі позитивні сторони і переваги. Серед них:

 • Висока ударостійкість;
 • Олеофобне покриття екрану і корпусу;
 • Висока зносостійкість;
 • Хороша якість збірки;
 • Якісні і приємні на дотик матеріали корпусу;
 • Привабливий дизайн;
 • Низька ціна;
 • Висока ступінь можливої персонализированности;
 • Можливість вибору того, які дані збирати і відображати;
 • Досить ємний акумулятор і тривалий термін роботи без додаткової підзарядки;
 • Продуктивний режим економії заряду.
Сумнівним перевагою є потенційна можливість перепрошивки пристрою з метою русифікації. А також існування іншого «версії» годин, яка призначена длят американського ринку, і меню якої переведено на англійську мову.
Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Недоліки

Значно більше ту даного пристрою недоліків і недоліків, що ясно з написаного вище. Найбільш неприємні недоліки пристрою в наступному:

 • Відсутність русифікації і складна прошивка для зміни мови меню;
 • Складнощі з установкою спеціального додатка;
 • Обмежений функціонал програми, так як воно необхідне лише для налаштувань пристрою;
 • Необхідність у завантаженні і встановленні додаткового додатка метою збору та аналізу статистики навантажень і показників;
 • Незручне і незрозуміле меню, яке стає складніше через відсутність русифікації;
 • Погана матриця екрану, що робить неможливим оглядання зображення, якщо годинник знаходяться під кутом;
 • Деякі користувачі відзначають, що розрив синхронізації набагато частіше зустрічається у китайських версій пристрою, ніж у тих, що орієнтовані на англомовний ринок.
До мінусів можна віднести малий об’єм акумулятора (280 міліампер/годин). Але він тримає зарядку до п’яти днів, при цьому зберігаючи ще близько 10% заряду.
Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд

Читайте також:

Розумні годинник для Windows Phone — ТОП-5 моделей

ТОП-12 смартфонів з потужним акумулятором і двома СІМ

Огляд Meizu PRO 6 Plus: смартфон для найвимогливіших

Технічні характеристики

Пристрій має непогані технічні характеристики, всі достоїнства яких, однак, нівелюються величезною кількістю неточностей і недоліків.

Для ознайомлення дані показники наведені нижче.

Таблиця 1.Технічні характеристики смарт-годин

Параметр Значення
Тип процесора 1,2 ГГц
Кількість ядер 2
Об’єм оперативної пам’яті 512 Мб
Вбудована пам’ять пристрою (обсяг) 4 Гб
Наявність знімного носія Немає
Відтворення аудіофайлів Так
Тип операційної системи Модифікований Андроїд, імовірно Android Wear, як і в інших смарт-браслетах і годинах
Wi-Fi модуль Так
Блютуз Так
GPS Так
Датчики Компас, вимірювання пульсу
Вологозахист Так (при короткочасних занурення у воду)

Технічні характеристики як «китайської», так і «американської» версії ідентичні. По суті, відмінність між ними виключно в мові меню.

Насправді, годинники мають досить широкий і різноманітний функціонал, просто більшість користувачів не може з ним ознайомитися із-за складнощів з меню і перекладом на російську.

Якщо ж вийде здійснити перпрошивку, то можна отримати доступ до:

1Режимів тренувань з додатковими параметрами (режим Біг, наприклад, автоматично будує схему пройденого маршруту, використовуючи навігацію);

2Автоматичний висновок звіту тренування на додаток в телефоні;

3Налаштування відтворення музики через Блютуз-гарнітуру.

В цілому можна сказати, що з точки зору апаратного забезпечення цей пристрій не поступається своїм аналогам у даній ціновій категорії.

Розумний браслет Xiaomi amazfit: переваги і недоліки, огляд