Toyota розгорне виробництво батарей для електромобілів в північній кароліні

46

Найбільший автовиробник світу, корпорація toyota motor, поки хоч і демонструє досить прохолодне ставлення до акумуляторних електромобілів, до 2025 року обіцяє представити не менше 15 нових моделей відповідних транспортних засобів. Без власного виробництва батарей цей план буде реалізувати складно, тому в цій сфері toyota буде співпрацювати з panasonic.

Джерело зображення: toyota motor

Слід нагадати, що в минулому році обидві компанії організували спільне підприємство з виробництва тягових батарей, яке отримало ім’я prime planet. У його капіталі 51 % належить toyota, інші 49% контролює panasonic. Вже зараз це спільне підприємство контролює чверть ринку батарей для гібридних автомобілів, які вже не перше десятиліття просуває на ринок toyota.

У жовтні toyota оголосила про наміри вкласти $3,4 млрд у розвиток виробництва тягових акумуляторів на території сша до 2030 року. Всього в масштабах планети на ці потреби японський автогігант до кінця десятиліття готовий витратити $13,5 млрд.очевидно, що основним партнером в рамках цієї ініціативи для toyota буде компанія panasonic. Остання одночасно співпрацює з tesla, але автомобілі японської марки використовують інший тип батарей, тому прямої конкуренції з toyota у лідера ринку електромобілів досі не виникало.

Локалізувати виробництво батарей в сша компанія toyota збирається до 2025 року. В якості ймовірного майданчика для розміщення профільного підприємства згадується північна кароліна. З наступного року компанія збирається організувати виробництво в сша двох електромобілів-представленого нещодавно кросовера bz4x і соплатформенной моделі lexus. Остаточне рішення про вибір майданчика для виробництва батарей в сша ще не прийнято, але в якості партнера в даному випадку виступить саме panasonic.