Відеокарти з pcie 5.0 будуть оснащуватися 12-контактним роз’ємом живлення на 600 вт

23

Компанія asus представила серію оновлених блоків живлення rog thor, а разом з тим підтвердила витік, що частиною стандарту pci express 5.0 є 12 контактний роз’єм додаткового живлення для відеокарт з підвищеною потужністю.

У прес-релізі asus сказано: “стандарт pci express 5.0 включає новий коннектор високої потужності, який об’єднує 12 провідників в одному кабелі. Для забезпечення сумісності з компонентами, в яких використовується цей прийдешній роз’єм, ми включили по одному відповідному кабелю в комплект з кожним блоком живлення rog thor».

Таким чином компанія підтвердила, що майбутні відеокарти, які будуть використовувати pcie 5.0, можуть оснащуватися новим коннектором живлення. Він здатний передавати до 600 вт енергії, що як мінімум в чотири рази більше актуальних рішень. Нагадаємо, актуальний 8-контактний роз’єм здатний передавати до 150 вт, а старіший 6-контактний — всього 75 вт. До того ж, новий коннектор являє собою більш зручну і компактну альтернативу звичним парам і трійкам 8-контактних роз’ємів, які можна регулярно зустріти на сучасних потужних відеокартах.

Зауважимо, що 12-контактний роз’єм вже можна знайти в відеокарті — першою такою моделлю стала еталонна версія флагманської відеокарти nvidia geforce rtx 3090. І вже відомо, що її роз’єм сумісний з коннектором живлення pcie 5.0. Asus навіть показала, що geforce rtx 3090 в піку здатна споживати 940 вт енергії, так що новий роз’єм тут як не можна до речі.

Що стосується самих нових блоків живлення, то показала три моделі: 1000w platinum ii, 1200w platinum ii і 1600w titanium. Вони мають потужність 1000, 1200 і 1600 вт відповідно. Перші два відповідають стандарту 80 plus platinum, а останній — найвищому 80 plus titanium. Новинки оснащені підсвічуванням, старша модель також має інформаційний oled-дисплей. Новинки надійдуть у продаж до кінця року, а в наступному році вийде модель rog thor 850w platinum ii потужністю 850 вт.