Заборона на майнінг криптовалюта в китаї швидше за все не допоможе вам купити нову відеокарту

18

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

реклама

Китай розширив заходи по боротьбі з криптовалюта після декількох місяців закриття майнінг ефіру в країні, зробивши ще один крок і визнавши всю діяльність, пов’язану з криптовалюта, незаконною, як повідомляє financial times.

Хоча це явно погана новина для людей, які намагаються торгувати цифровою валютою всередині країни, геймери та розробники пк можуть побачити цю подію, світло в кінці тунелю для постійного браку відеокарт. Після випуску серій nvidia ampere і amd rdna2 для використання на майнінгових фермах ethereum, відеокарти були розкуплені масово, що викликало розчарування ігрового співтовариства.

Насправді ця заборона на криптовалюту і пов’язану з нею торгівлю навряд чи спростить пошук відеокарти за рекомендованою ціною.

Геймерам, швидше за все, буде трохи шкода криптомайнерів в китаї або тих, хто здійснював значні угоди з людьми всередині країни, і хоча ми, звичайно, не схвалюємо екологічних наслідків майнінг, зниження попиту з боку кріптомайнерів, ймовірно, не призведе до рясного зростання запасів відеокарт.

Ми знаходимося в розпалі глобальної нестачі кремнієвих чіпів через високий попит практично у всіх областях технологій, від комп’ютерів до автомобілів і смартфонів, і за прогнозами таких компаній, як intel, це триватиме до 2022 року або навіть довше. Виробництво також погіршилося через пандемію коронавірусу, що призвело до скорочення робочої сили для таких виробників, як tsmc, найбільшого в світі виробника напівпровідників, який поставляє продукцію amd, apple, nvidia та іншим.

Оскільки так багато великих брендів, по суті, шикуються в чергу за доступним кремнієм, ситуація виглядає напруженою, поки виробничі потужності не зможуть збільшитися. Цей брак зачіпає не тільки відеокарти, але й інше обладнання, що користується великим попитом, таке як консолі sony playstation 5 і автомобілі.

При такому високому попиті у зв’язку з пандемією і настільки низькому доступному інвентарі, це створило ідеальний шторм нестачі обладнання з різким зростанням цін завдяки штучній інфляції і “баригам”, що використовують ботів для скупки тієї невеликої кількості доступних запасів, які є на msrp, а потім перепродувати на таких сайтах, як авіто з великою націнкою.

Враховуючи, що біткойн не добувався на споживчих відеокартах протягом деякого часу, велика частина кріптовалютного попиту на відеокарти виходила від майнер ethereum. Ми можемо побачити новий потік вживаних (і активно використовуваних) відеокарт на ринку в міру закриття операцій з майнінг, але з урахуванням того, що існуючий попит вже настільки високий, а виробництво сильно постраждає в доступному для огляду майбутньому, малоймовірно, що ми побачимо збільшення кількості продукції на складах протягом деякого часу.

Завдяки поєднанню того, що nvidia впроваджує обмежувач швидкості хешу на найбільш затребуваних графічних процесорах, і китай в останні місяці приймає жорсткі заходи по майнінг ефіру, з’явилися прогнози, що ми можемо побачити деяке поліпшення в наявності запасів, але насправді вплив був незначним для нестачі чіпів.

Якщо ви готові ризикнути і купити старий продукт, то ми можемо побачити другу хвилю старих графічних процесорів, що з’являються в інтернеті, при цьому відеокарти geforce rtx 3060 продаються зараз від 60 тис.на авито. Однак є прогнози, що великі компанії з майнінг можуть бути перенесені в інші країни з менш суворими законами про торгівлю і видобуток криптовалюта.

У той час як біткоіни не використовує споживчі відеокарти, ethereum, швидше за все, продовжить свою діяльність. Хоча вартість спочатку впала після оголошення про те, що китай вводить загальну заборону на криптовалюта, coindesk показує, що прибуток висока, яку можна отримати при майнінг, при цьому вартість як для біткойнов, так і для ethereum значно вище, ніж була під час краху в липні.

На жаль, у цього безладу немає простого рішення. Можуть пройти роки, перш ніж ми побачимо, що рівень виробництва, нарешті, досягне поточного попиту, але є шанс, що кількість pc-геймерів могло знизитися через брак доступного обладнання.

Моя пропозиція, хоч і не ідеальна для всіх, – це вивчити ігровий ноутбук або спробувати хмарний потоковий сервіс, такий як geforce now. Ігрові ноутбуки здаються більш доступними, і з такими високими цінами на виділені відеокарти, ви можете отримати всю систему за тією ж ціною, що і nvidia geforce rtx 3080.

Точно так же, там, де готові ігрові пк колись вважалися більш дорогими, ніж створення власних, збирачі систем можуть отримувати запаси відеокарт безпосередньо від виробника (або аналогічних оптових продавців), що дозволяє їм отримати набагато низьку ціну на компоненти. В результаті покупка попередньо зібраного пк може заощадити вам трохи грошей і часу, замість того, щоб чекати відновлення цін.

Якщо у вас вже є комп’ютер, який ви намагаєтеся оновити, і ваш інтернет стабільний і швидкісний, geforce now дозволить вам грати в ігри, які у вас вже є, через хмарний сервіс

Є надія, що щось може змінитися в найближчі місяці, але більшість свідчень говорять про те, що це буде тривати дуже довго.