[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

243

Невеликий, але потужний настільний комп’ютер Asus Rog GR8 II, огляд якого дозволить зрозуміти його основні особливості, обійдеться покупцям приблизно в 80000 рублів.

Однак можливості пристрою цілком відповідають цій ціні.

Адже цей геймерський ПК відноситься до класу компактних, має оригінальний дизайн і цілий ряд інших характеристик, відсутніх у більшості інших моделей зі схожими показниками продуктивності.

Варто відзначити, що модель являє собою вдосконалену версію першого покоління цієї ж серії міні-ПК, випущеного в 2015-му році.

Концепція Steam Machine передбачала конкуренцію не тільки з іншими геймерськими десктопними комп’ютерами, але і з сучасними ігровими консолями типу PS4 і XBox One.

Другий варіант являє собою чергову спробу, серед причин потенційного успіху якої можна назвати комплектацію моделі процесором Kaby Lake і відеокартою Pascal.

Зміст:

Технічні параметри

До основних елементів геймерського комп’ютера відносять такі комплектуючі:

 • один із самих продуктивних на сьогоднішній день чіпів Intel Core i7-7700 з частотою 4,2 ГГц;
 • ОЗП розміром 16 ГБ (2 модулі по 8 Гб);
 • два накопичувача: твердотільний на 256 Гб і HDD на 1 ТБ;
 • не саму продуктивну, але все одно підходящу для запуску будь-яких сучасних ігор і енергоефективну 3-гігабайтну відеокарту GeForce GTX 1060;
 • 230-ватний блок живлення, легкий і компактний.
Десктопний ПК отримав достатню кількість роз’ємів для підключення великої кількості периферійних пристроїв. Спереду модель укомплектована двома портами USB 3.0, аудіовходом і аудіовиходом, ззаду – чотирма портами USB (два 3.0, 3.1 Type-A і Type-C), двома аудіовиходами, S/PDIF, двома HDMI і DisplayPort. Для бездротового підключення пристрій отримало модулі Wi-Fi і Bluetooth 4.0, а в якості операційної системи на ньому встановлена Home-версія Windows 10.
[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

Рис. 1. Зовнішній вигляд компактного ПК Asus Rog GR8 II.

Дизайн комп’ютера

Зовнішній вигляд моделі ROG GR8 II схожий на ще один пристрій тієї ж марки – ROG GT51CA.

В першу чергу, зовнішньої пластиковою обшивкою, на матовій поверхні якої не залишається ні відбитків пальців, ні пилу. У той же час на комп’ютері досить помітні подряпини.

Корпус комп’ютера підсвічується з допомогою спеціальної системи Aura Sync, загальна кількість кольорів і відтінків якої сягає 8 мільйонів. Одночасно може підсвічуватися і фірмова периферія Asus – клавіатура ROG M801 і миша ROG Gladius. Така візуалізація ігрового процесу забезпечує особливу атмосферу для геймера, особливо ефектну в умовах приглушеного світла.
[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

Рис. 2. Оригінальна підсвітка

На передній частині десктопа можна побачити звичайні порти USB 3.0, які забезпечують передачу інформації зі швидкістю до 600 МБ/с, ще два таких же знаходяться ззаду, разом з коннекторами USB 3.1 типу A і C, ще більше прискорюють передачу даних.

Відеокарта GeForce GTX 1060 дозволяє підключити до комп’ютера відразу 4 пристрою – в тому числі, моніторів, окулярів віртуальної реальності і телевізорів.

Є на задній частині і замок Kensington, підвищує безпеку інформації, і індикатор, що показує активність диска SSD.

[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

Рис. 3. Інтерфейси комп’ютера.

Повітря засмоктується відеокартою через нижню частину корпусу комп’ютера і центральним процесором через отвори спереду.

Для цього на корпусі є спеціальні перфоровані отвори, які відсутні на бічних панелях.

Вихід нагрітого повітря здійснюється через верхню решітку. У той час як загального вентилятора для корпусу, характерного для багатьох ігрових ПК, у моделі ROG GR8 II немає.

Читайте також:

Копіювання комп’ютерного процесора: виконання і доцільність

Який краще для ігор — Огляд за параметрами

Температура процесора і відеокарти: як виміряти?

AnTuTu рейтинг 2017: 10 кращих смартфонів і планшетів червня

Внутрішній простір

Конструкція системного блоку досить складна – в першу чергу, за рахунок підключення більшості комплектуючих до материнської плати за допомогою плоских шлейфів, в основному, застосовуються для ноутбуків.

Розподіл навантаження від материнської плати до інших деталей ПК здійснюється за допомогою зовнішнього блоку живлення.

Однак таке компактне розміщення дозволяє, розібравши корпус, дістатися тільки до першої планки ОЗУ і дисків – отримати доступ до відеокарти можна, тільки витягнувши з корпусу материнську плату.

[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

Рис. 4. Внутрішній простір комп’ютера.

У списку накопичувачів, що застосовуються в GR8 II, можна знайти HDD Travelstar об’ємом 1024 ГБ зі швидкістю обертання дисків 7200 об/хв і 256-гігабайтний твердотільний накопичувач, підключений до порту M. 2 через SATA 3.0.

Поруч з ними знаходяться бездротової адаптер Wi-Fi і модуль Блютуз – однак до них добратися не так просто.

Удосконалити комп’ютер ROG GR8 II можна – але на це доведеться витратити чимало часу. Хоча продуктивності десктопа достатньо для того, щоб використовувати його для роботи з вимогливими до ресурсів додатками і сучасними іграми протягом найближчих 2-3 років. І займатися апгрейдом системного блоку доведеться нескоро.

Програмне забезпечення ПК

Модель ROG GR8 II поставляється з вже встановленою платформою Віндовс і цілим рядом корисних додатків:

 • програмою ASUS Command Center, спрощує настройку комп’ютера (включаючи завантаження драйверів, створення файлу відновлення і вибір профілю продуктивності);
 • інструментом керування підсвічуванням корпусу і периферії Aura. Це додаток дозволяє вибрати колір, яскравість, швидкість і режим. Наприклад, пульсацію, хвилю, «веселку» або «дихання»;
 • програмою Sonic Studio III для управління аудіосистемою.
Є в списку додатків і не такі корисні програми. В тому числі, і демо-версії антивірусів, MS Office 365 на різних мовах і цілий ряд плагінів. Можливо, повні версії цих програм і згодилися б користувачеві – але без демонстраційних цілком можна було б і обійтися.

Характеристики відеокарти

Для отримання максимального ефекту занурення в ігровий світ пристрій отримав непогану за характеристиками відеокарту GTX 1060 з графічної архітектурою Pascal – однією з останніх розробок бренду NVIDIA.

Ця особливість дозволяє підвищити швидкість роботи з графікою в іграх і сучасних 3D-додатках.

Хоча при використанні звичайних, не вимогливих до графіку програм, цілком достатньо і вбудованого відео Intel HD Graphics, здатного забезпечити перегляд відео в непоганої якості.

[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

Рис. 5. Встановлений на ПК відеопроцесор GeForce GTX 1060.

Розглядаючи характеристики системного блоку, потенційний покупець може зацікавитися, з якої ж причини для установки в ньому виробник вибрав саме цю відеокарту, а не, наприклад, GeForce GTX 1070.

Або будь-яку іншу графічну плату з оперативною пам’яттю 4, 6 або 8 Гб, якої вистачило б для запуску ігор з ще більш високою роздільною здатністю UltraHD і поліпшеному показником FPS.

Тим більше, що можливостей для заміни відео не так багато – корпус комп’ютера розрахований саме на цю конкретну карту.

Причиною вибору такого варіанту для роботи з графікою, швидше за все, є мінімальне енергоспоживання карти – одна з характеристик, на яку зробила наголос компанія Asus при розробці ROG GR8 II. У той же час коштує така відеокарта дешевше, що дозволяє зробити вартість всієї системи в цілому більш доступною. А її параметрів все одно вистачить для більшості геймерів, яким компактність і відсутність шуму (не більше 20 дБ у звичайному режимі) важливіше можливості запуску ігор на максимальних налаштуваннях.

Звукова система моделі

Вбудований у материнську плату цього десктопного ПК звук (система SupremeFX) здатний вразити не менше, ніж відеокарта.

Серед особливостей цього обладнання, доповнених спеціальним програмним забезпеченням, можна назвати:

 • непогане співвідношення сигналу до шуму, ССШ або SNR, рівне 103 дБ – достатньо для отримання якісного звуку та зменшення рівня спотворень на великій гучності;
 • мінімум спотворень в навушниках завдяки наявності операційного підсилювача Texas Instruments RC4580;
 • розподіл потоків аудіо на різні аудіовиходи. Наприклад, звуків від браузера – навушники від гри – на підключаються зовнішні колонки;
 • спеціальні налаштування звуку для кожного конкретного додатка (ігрового, офісного і будь-якого іншого) у відповідності з вимогами користувача;
 • видалення зайвого шуму і фонових звуків з аудіозапису;
 • розроблену компанією ASUS скануючу функцію Sonic Radar III, що дозволяє візуалізувати джерела звуку в іграх. В тому числі, і ті, які не знаходяться в межах видимості. Більш того, напрям положення супротивників вказується за допомогою стрілок.
Пошук ворогів у ігровому світі здійснюється точніше у порівнянні з попереднім поколінням серії і більшістю інших систем аналогічного класу. Можливість посилення гучності до досить великого значення допомагає чути навіть самі тихі шерехи – і навіть розрізняти окремі звуки у віртуальних боях.

Інтернет-з’єднання

Підвищити стабільність роботи інтернет-з’єднання дозволяє комплектація системи мережевим контролером Intel I219-V, відрізняються стабільною та ефективною роботою, незалежно від рівня завантаженості процесора ПК.

Наявність цього компонента і програмного забезпечення GameFirst IV буде особливо важливим при запуску онлайн-ігор, що вимагають якісного і швидкого зв’язку.

Фірмовий додаток ASUS дозволяє встановлювати пріоритет для доступу в мережу різних програм і об’єднувати кілька інтернет-з’єднань в один потік.

Дводіапазонний модуль бездротового зв’язку Wi-Fi 802.11 ac забезпечує посилення сигналу на 4 дбі і пропускну здатність 867 Мбіт/с. А використання технології MU-MIMO дозволяє не тільки входити з допомогою цього комп’ютера в мережу, але і зробити його точкою доступу – причому, з одночасним швидкісним підключенням декількох гаджетів (смартфонів, лептопів, планшетів).

Антени на корпусі дозволяють поліпшити передачу бездротового сигналу, а їх захист запобігає появі перешкод від іншого обладнання.

Продуктивність апаратної частини

Апаратна частина ПК ROG GR8 II у вигляді процесора сьомого покоління Intel Core i7 і ОЗП розміром 16 ГБ дозволяють добитися високої продуктивності – на 8% вище в порівнянні з попереднім поколінням компактного ПК ASUS.

У той час як наявність спеціальної технології підвищення тактової частоти збільшує цей показник до 14 відсотків.

Все це дозволяє комп’ютеру вирішувати набагато більш серйозні завдання, у тому числі і запускати сучасні ігри на максимальних або хоча б середніх налаштуваннях.

[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

Рис. 6. Тестування ПК в іграх.

Порівнюючи новий процесор з схожим за характеристиками та ефективності охолодження чіпом i5-7400, що належать до «молодшої» серії Intel (з тією ж материнською платою ASUS), можна зробити такі висновки:

 • при максимальному навантаженні більш потужний чіп Core i7-7700 з частотою до 4200 МГц випереджає процесор Core i5-7400 з аналогічним параметром 3200-3800 МГц в багатопотоковому режимі;
 • за деякими тестами нова модель виявилася на тому ж рівні, що і попередня версія;
 • накопичувач SSD і жорсткий диск по швидкості роботи абсолютно не відрізняються від першого варіанту ROG GR8.

Продуктивність відноситься до одного з останніх поколінь відеокарти GeForce GTX 1060, незважаючи на наявність всього 3 ГБ (максимальне значення дорівнює 6), досить висока.

Параметрів графічного процесора вистачить для запуску ігор у форматі Full HD. А, при бажанні, з допомогою тієї ж плати можна дивитися відео з роздільною здатністю 2К, 4К і навіть 8К (7680×4320).

Перевіряючи продуктивність комплекту процесора і пам’яті в ігрових додатках, варто зазначити, що більш ніж достатньо для отримання нормального рівня FPS (не менше 30).

Єдиними сучасними іграми, для яких потужності апаратної частини комп’ютера недостатньо, є «Deus Ex: Mankind Divided» і «Rise of the Tomb Raider».

Спроба збільшити продуктивність системи за допомогою «розгону» призводить до певного приросту швидкості – наприклад, для Crysis 3 на 14%, для «Відьмак-3» – на 11,5%, для нової версії DOOM – на 13%.

Читайте також:

Самий перший в світі комп’ютер: характеристики, історія створення та маловідомі факти

Що таке оперативна пам’ять комп’ютера?

ТОП-10 гарнітур для комп’ютера з мікрофоном

Зібрати комп’ютер самостійно: онлайн-конфігуратор з перевіркою сумісності

Як прискорити роботу комп’ютера: Поради щодо оптимізації

Периферійні пристрої

У комплекті з десктопних ПК можуть додатково йти ще і периферійні пристрої – фірмова миша і клавіатура.

Причиною для вибору таких маніпуляторів є ідеальна сумісність з системним блоком Asus.

Інша периферія, природно, теж буде працювати разом з цим комп’ютером, але не буде підсвічуватися.

Особливістю миші ROG Sica є оптимізація для використання в багатокористувацьких іграх. Комплектація маніпулятора оптичним датчиком з дозволом 5000 dpi і симетрична форма з окремо розташованими кнопками ідеально підходить більшості геймерів. Крім того, перемикачі цієї миші можуть замінюватися іншими, більш придатними для відповідного ігрового стилю.
[#Огляд] Asus Rog GR8 II — потужний і приголомшливо красивий компютер (2018)

Рис. 7. Фірмові периферійні пристрої для ПК Asus.

Причиною вибору клавіатури M801 для використання в комплекті з ROG GR8 II може стати не тільки підсвічування, але і чіткий відгук, і оригінальний, непогано виглядає разом з системним блоком дизайн.

Втім, при бажанні, можна вибрати будь-яку іншу геймерську клавіатуру Asus – більшість з них теж має спеціальну підсвітку і синхронізується з системним блоком тієї ж марки.

Відео: