Павло дуров розповів, коли telegram стане повністю анонімним, незалежним і вільним сервісом

19

Кому б не хотілося спілкуватися в повністю анонімній і вільній соц. Мережі? було б непогано вставати вранці без зайвих думок про те, що навіть приватні діалоги з родичами цілком можуть бути розкриті. Як ви вже, напевно, помітили по контексту, поки що повністю вільний месенджер, що не залежить від кого-небудь – лише мрія. Найбільш до цього ідеалу наблизився telegram, який ретельно шифрує всі повідомлення.

чи так це-до кінця невідомо, проте творець месенджера павло дуров каже, що на 100% незалежний telegram користувачі отримають не скоро. Якщо взагалі колись отримають. Про можливу підкупність дурова в інтернеті почали говорити після видалення з тг бота розумного голосування, який організував пан навальний. Щоб пояснити користувачам ситуацію з правильного боку, павло оформив свою думку в невелику статтю, після чого виклав її на свою англомовну сторінку.

У ній він справедливо акцентує на тому, що зараз telegram є самим вільним і незалежним публічним сервісом у світі. На політику месенджера не впливають акціонери, рекламодавці, уряди або корпорації. Здебільшого месенджер позбавлений цензури. Однак, додаток все ще залежить від google і apple. Якби не їх вбудовані магазини, завантажувати тг з торрентів apk-файлами стали б поодинокі користувачі. Наявність вірусів і банальна недовіра до такого продукту змусило б більшість перейти на альтернативні варіанти.

що стосується розумного голосування, рішення про видалення прийняли саме в google і apple через день тиші. У разі, якщо б керівництво тг вирішило б не послідувати указу з корпорацій, з додатком могло б статися все, що завгодно. Як підкреслив павло, якщо ситуація повернеться не так, як він сподівається, він готовий особисто зіткнутися з тиском і до кінця захищати права своїх користувачів.