DNS Yandex: як це працює?

252

DNS Yandex – сервіс однойменної компанії, призначений для захисту домашніх користувальницьких мереж.

Суть сервісу полягає у використанні одного з трьох DNS-серверів компанії, в залежності від типу розв’язуваних задач.

Зміст:

Сервіс почав працювати в режимі бета-тестування в квітні 2013 року, а через півроку була запущена його оновлена, повноцінна версія, яка позбулася приставки «бета».

Серед нововведень, які були реалізовані в останній версії, слід зазначити додавання нових IP-адрес для вторинних DNS-серверів, реалізація підтримки шостої версії протоколу IP, оновлення інтерфейсу сайту.

DNS Yandex — як це працює?

В одній з попередніх статей ми вже розглядали принцип роботи DNS-серверів.

Коротко скажемо, що на будь-який веб-ресурс у Інтернет-мережі можна зайти, використовуючи або його IP-адресу або доменне ім’я.

Користувачам зручно використовувати для роботи доменне ім’я сайту, оскільки легше запам’ятати осмислене доменне ім’я, наприклад dns.yandex.ru, ніж IP-адресу веб ресурсу – 77.88.8.8.

Перетворенням імені сайту в його IP-адресу займається DNS-сервер. Швидкість обробки запитів найближчим DNS-сервером, прямо пропорційна часу відкриття веб-сайту.

Виходячи з багатьох факторів (особливості підключення до Інтернет-провайдера, ступінь доступності DNS-серверів, швидкість оброблення запиту та його коректність, можливість надання додаткових послуг) користувач, як правило, самостійно вибирає DNS-сервер.

Сервіс Яндекс.DNS пропонує 3 режими роботи DNS-серверів:

 • Базовий. У цьому випадку сервіс працює в звичайному режимі, без будь-яких фільтрації веб-ресурсів. IP-адреси первинного DNS-сервера — 77.88.8.8, вторинного 77.88.8.1 відповідно.

 • Безпечний. При використанні цього режиму блокує потенційно небезпечні веб-сайти, при блокуванні користувачеві буде показано попередження.
  Під небезпечними веб-ресурсами слід розуміти шахрайські сайти, створені з метою вимагання грошей, крадіжки особистих даних, сайти, що містять або поширюють шкідливий код і/або файли.
  Для розпізнавання загроз використовується власний антивірус, який використовує алгоритми Яндекса і сигнатурні технології Sophos.
  Також, якщо ваш комп’ютер заражений і використовується зловмисниками в якості бот-машини, при використанні безпечного та сімейного режимів будуть блокуватися з’єднання з керуючими серверами бот-мереж.
  Таким чином, навіть у разі зараження комп’ютера і перетворення його в бот-машину, зловмисники не зможуть отримати до нього доступ. IP-адреси первинного DNS-сервера — 77.88.8.88 і вторинного 77.88.8.2 відповідно.

 • Сімейний. Повністю повторює попередній режим, плюс до всього додано блокування веб-сайтів, що містять еротичний і/або порнографічний контент, включаючи рекламу і посилання на подібні ресурси.
  При відкритті веб-сайту буде завантажена сторінка-заглушка. IP-адреси первинного DNS-сервера — 77.88.8.7 і вторинного 77.88.8.3 відповідно.

 • Цікавою особливістю IP-адрес 6-ї версії протоколу Яндекс.DNS, є спроба дати осмислені назви англійською мовою адресами, в залежності від режиму фільтрації і його призначення.

  Наприклад, для базового режиму IPv6 – 2a02:6b8::feed:0ff – «feed off», для безпечного – 2a02:6b8::feed:bad – «feed bad» і для сімейного 2a02:6b8::feed:a11 – «feed all».

  Налаштування DNS-сервера на маршрутизаторі

  Якщо ваша домашня мережа, виконана на базі роутера, немає необхідності прописувати адресу DNS-сервера для кожного клієнтського пристрою мережі – комп’ютера або ноутбука, планшета або смартфона.

  Необхідно прописати його тільки один раз на роутері в розділі налаштування Інтернет-з’єднання (WAN).

  Після виконання цієї установки будь-який клієнт мережі отримає налаштування DNS в автоматичному режимі.

  Рада! Мінусом такого підходу, є те, що вибраний сервер DNS буде використовуватися для всіх клієнтських пристроїв, без можливості проведення індивідуальної настройки на роутері.

  Тут слід сказати, що для найбільш популярних моделей роутерів від таких компаній як Asus, D-Link, TP-Link, Zyxel є спеціальні прошивки з вбудованим сервісом Яндекс.DNS.

  Особливістю таких прошивок є можливість установки одного з режимів роботи DNS, для кожного клієнтського пристрою.

  Ідентифікація пристроїв відбувається по MAC-адресою.

  Налаштування DNS-сервера на комп’ютері

  Щоб змінити DNS-сервер на інший (настроїти DNS-сервер), необхідно:

 • Зайти в меню Пуск.

 • У полі пошуку написати «Центр управління мережами» без лапок.

 • Перейти до знайдене меню.

 • У правій частині вікна вибрати мережеве підключення до Інтернет і зайти в його меню.

 • У вікні стану підключення, натисніть «Властивості».DNS Yandex: як це працює?

 • Вибрати четверту версію IP-протоколу.
 • Натиснути «Властивості».

 • Записати IP-адресу DNS-сервера. Більш детальну інформацію щодо вибору конкретного DNS-сервера ви можете знайти на початку статті.

 • Підтверджуємо зміни, кнопкою «ОК».

 • DNS Yandex: як це працює?

  Використання безкоштовного DNS-сервісу від Яндекс, дозволить захистити ваші гаджети від шкідливого коду, розміщеного на деяких веб-сайтах, а також деяких інших кіберзагроз, використовуючи превентивний підхід, який не дозволити навіть зайти на сторінку з сумнівним вмістом.

  Огляд сервісу Яндекс.DNS

  Дане відео розповість Вам про новому сервісі безпечного інтернету Яндекс.DNS.