Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

432

Враховуючи нинішню специфіку інтернету, навіть самі невибагливі користувачі змушені використовувати ті чи інші програми для зберігання паролів.

Навіть при дуже обмеженому числі відвідуваних сайтів практично на кожну людину, активно використовує можливості Всесвітньої мережі, доводиться кілька десятків облікових записів на різних ресурсах.

Запам’ятати таку велику кількість паролів практично неможливо.

А якщо використовувати одну і ту ж секретну комбінацію при кожній реєстрації, то у випадку злому, наприклад, пошти будуть втрачені всі акаунти.

Багатьом людям така втрата може нанести серйозної шкоди у вигляді витоку особистої листуванні або втрати доступу до електронного гаманця.

Тому надійна програма, яка зберігає всі паролі в одному місці і при цьому захищає їх за допомогою алгоритму шифрування, інструмент першої необхідності на комп’ютері.

Однак у цій області існує десятки продуктів, які мають різну репутацію і технічні особливості, і обрати серед них вельми непросто.

Особливо це завдання ускладнюється для недосвідчених користувачів, які погано уявляють собі, що таке методи шифрування, довірена з’єднання, перебір по словнику і т. д.

Саме на них і орієнтований даний огляд, але в ньому також зможуть знайти багато корисної інформації і ті, хто вважає себе підкованим у питаннях інтернет-технологій.

№1. KeePass – OpenSource c людським обличчям

Ця програма не дарма стоїть у нашому рейтингу на першому місці, як найкраща.

Її головна перевага – вільна ліцензія, яка дозволяє користуватися всіма функціями софта безкоштовно.

Цікаво! Спочатку KeePass розроблявся для Windows, але завдяки відкритим кодом створені порти на всі популярні операційні системи, у тому числі і для Андроїд.

Незважаючи на свій спартанський інтерфейс, цей софт володіє широкими можливостями, які досить зручно організовані, що нетипово для OpenSource.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

Почати користуватися KeePass нескладно, достатньо виконати кілька простих дій:

  • Після установки дистрибутива, для подальшого зручності можна організувати роботу з софтом російською мовою.
    Для цього необхідно завантажити файл локалізації у відповідному розділі офіційного сайту і помістити його в каталог з файлами програми. Після чого вибрати функцію View-Change Language і вибрати необхідний пункт.
Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№1. Російська локалізація KeePass

Рада! На даний момент підтримується дві гілки програми версії 1.XX і 2.XX, причому друга має зворотну сумісність з першою. Рекомендуємо вибрати саме версію 2, так як вона володіє покращеною системою шифрування і розширеними можливостями експорту даних.
  • Далі необхідно створити нову базу паролів. Для цього використовуємо команду Файл-Новий на панелі інструментів. Тут вводимо придуманий майстер-пароль і запам’ятовуємо його, так як він буде потрібно при кожному новому запуску KeePass.
    Також у цьому вікні можна вибрати такі додаткові заходи захисту, як Ключовий Файл або Обліковий запис Windows.
Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№2. Створення сховища паролів

  • Робочий інтерфейс KeePass досить інтуїтивний. Створити новий запис можна за допомогою значка ключ з зеленою стрілкою на панелі інструментів або використовуючи Правка-Створити запис. Меню нового запису виглядає так:
Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№3. Процес створення нового запису в базі паролів

Рада! KeePass підтримує функцію автонабори, яку можна активувати за допомогою хоткея Ctrl+Alt+A. При натисканні цієї комбінації поля входу в аккаунт будуть заповнені автоматично. Коректно налаштувати цю функцію можна в меню кожного запису, перейшовши на вкладку Автонабір.
  • Вибравши функцію Сервіс-Налаштування можна підігнати софт під себе. Всі опції досить ретельно і зрозуміло описані, тому якщо не враховувати складні технічні моменти, пов’язані з процедурою шифрування, то розібратися з цим зможе кожен.
Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№4. Налаштування KeePass

Багато фахівці з мережної безпеки вважають, що найкраща програма — це програма з відкритим вихідним кодом, і автор цього огляду повністю поділяє цю думку.

Але заради об’єктивності слід розглянути й інші варіанти такого специфічного ПЗ, благо деякі варіанти також можуть стати непоганим рішенням.

№2. LastPass – сучасний дизайн і юзабіліті

Розробники LastPass досить оригінально підійшли до вирішення питання портування на різні системи: основний продукт поширюється у вигляді браузерного доповнення, яке може бути завантажено з магазину додатків або з офіційного сайту.

Є безкоштовна версія, але вона має суттєві обмеження, зокрема, не підтримує синхронізацію на кількох пристроях.

Для початку роботи необхідно створити обліковий запис LastPass, яка і буде основою захисту вашої бази паролів.

Головною перевагою цього продукту є його зовнішня привабливість і досить продуманий інтерфейс, який підкуповує багатьох користувачів.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

Після установки доповнення та реєстрації облікового запису необхідно ввести логін та пароль у відповідне поле.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№5. Вхід в обліковий запис LastPass

Керувати своїми паролями можна як через веб-інтерфейс, так і через меню доповнення. У даній статті буде розглядатися другий варіант, як найбільш популярний.

Працювати з паролями через цей менеджер дуже зручно: при введенні даних у відповідні поля авторизації користувачеві буде запропоновано зробити запис у базі даних.

Також до полів логіна і пароля будуть прикріплені спеціальні кнопки, що надають доступ до деяких функцій.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№6. Запис пароля в базу LastPass

Рада! Незважаючи на те, що версія російською мовою як би присутній, якість перекладу залишає бажати кращого. Деякі пункти меню перекладені неточно, а частина взагалі підписані тільки англійською. Тому якщо ви хочете в повній мірі розібратися з функціоналом програми, хоча б поверхневе знання англійської мови буде вельми до речі.

Інші функції плагіна LastPass включають в себе можливість створення захищених нотаток, шаблонів для нових записів і генерації паролів з заданими параметрами.

Ці функції можуть комусь здатися досить корисними, але, на думку автора статті, додано лише для створення ефекту великої різноманітності інструментів.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№7. Меню браузерного доповнення

Налаштування програми так само як і в попередньому випадку достатньо зрозумілі. Але більшість з них LastPass пов’язані з поліпшенням юзабіліті інтерфейсу.

Саме ці можливості є основною причиною популярності даного додатка.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№8. Настройка параметрів

Не можна не згадати, що в 2015 сервера LastPass були зламані, в результаті чого сотні тисяч облікових записів потрапили в руки зловмисників.

Однак ця подія завдала розробникам лише репутаційні втрати, так як в угоді зазначено, що компанія не несе ніякої відповідальності за надані їм дані.

Тому, якщо ви вирішили віддати переваги цього менеджера паролів, обов’язково проаналізуйте інші подібні продукти, які можуть виявитися як мінімум нічим не гірше.

№3. Dashlane – багатофункціональний комерційне рішення

Особливістю цього менеджера паролів є його орієнтація на організацію безпечних інтернет-платежів.

Базову версію можна безкоштовно завантажити на офіційному сайті, але так само як і LastPass вона має істотні обмеження.

Комерційна підписка обійдеться в 40$ на рік, що для багатьох користувачів можуть виявитися занадто високою ціною.

Також досить успішно реалізована кросплатформеність, що дозволяє імпортувати дане сховище для Android, Windows, iOS і Mac.

Унікальним можна назвати підхід до роботи з Dashlane: софт являє собою комплексне рішення, що складається з декстопного клієнта і доповнення для будь-якого з популярних браузерів.

Але часто обидва ці компоненту копіюють функціонал один одного, і лише версія на комп’ютері має деякі додаткові можливості.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

Робоча область основної програми організована досить стандартно: верхня панель інструментів, бічна панель з самими необхідними функціями і робочий простір, що займає більшу частину вікна.

Рада! Російська локалізація відсутня, тому якщо ви не в ладах з найбільш популярними мовами, такими як англійська, німецька або іспанська, то Dashlane вам не підійде.

Почати роботу найкраще з експорту паролів з використовуваних раніше менеджерів.

Програма має широкі можливості, що дозволяють без втрат перемістити запису з безлічі різних клієнтів, у тому числі KeePass і LastPass, для чого необхідно скористатися функцією File-Import Passwords.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№9. Імпорт даних з інших програм для зберігання паролів

Для створення нових записів необхідно скористатися функцій Password в бічній панелі, після чого вони будуть відображатися у Security Dashboard.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№10. Каталог користувача записів Dashlane

Налаштування (доступ через Tools-Preferences) дозволяють організувати процедуру синхронізації, змінити майстер-пароль і трохи підкоригувати юзабіліті і функції безпеки – нічого незвичайного.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№11. Меню налаштувань Dashlane

Браузерне додаток служить лише як своєрідний пульт дистанційного керування і дає доступ до базових функцій, таких як генерація паролів, перегляд і використання записів, а також найбільш необхідні налаштування.

Програми для зберігання паролів: ТОП-3 надійних сховища

№12. Додаток для браузера

У цілому цей продукт дуже схожий на LastPass: за красивою обкладинкою ховається безліч мішури та брак необхідних функцій.

Причому все це доповнюється платною підпискою, яку необхідно щорічно продовжувати.

Існує і інші рішення в цій області, такі як StickyPassword, Roboform, Password, але вони помітно поступаються описаних у даній статті продуктів.

При цьому KeePass залишається єдиним кросплатформенным OpenSource рішенням, перевірити надійність якого може кожен.

Відеоматеріали:

Менеджер паролів KeePass Password Safe (огляд програми)

Огляд і використання безкоштовного і зручного менеджера паролів KeePass Password Safe у портабельном варіанті.

Де зберігати паролі. Огляд LastPass

Де зберігати паролі? Таке питання для мене вже не є актуальним, так як я зберігаю свої паролі в сховище LatPass.