Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

217

Крім апаратної складової будь-якого електронного девайса (комп’ютера, смартфона, планшета, ігрової приставки, роутера, цифрового фотоапарата, цифрової відеокамери і т. д.), не менш важливою є його програмна частина.

Нерідко виробники обладнання випускають на ринок пристрої, у яких згодом виявляється безліч недоліків або відсутні деякі можливості.

Зміст:

Як усунути недоліки устаткування або розширити його можливості, ми розглянемо в сьогоднішній статті на прикладі маршрутизаторів Dlink DIR-620 і DSL-2640U.

Що таке прошивка?

Прошивка (англ. Firmware, F/W) — мікропрограма, яка міститься в енергонезалежній пам’яті комп’ютера або іншого електронного пристрою (смартфона, планшета, роутера).

Вони застосовуються у всіх без винятку електронних пристроях, що використовують мікроконтролери та мікропроцесори.

Найчастіше різні за ціною і можливостями прилади побудовані з використанням однакових апаратних складових, але мають різні версії прошивки.

Досить добре відомим прикладом прошивки є BIOS, яка поставляється разом з материнською платою ПК, мета якої забезпечення його початкової підготовки перед запуском операційної системи.

Іноді під поняттям «прошивка» мають на увазі не саму прошивку, а дії, пов’язані з її записом в енергонезалежну пам’ять пристрою, з метою оновлення.

Способи прошивки можуть бути різними — від фізичної заміни мікросхеми пам’яті, на якому встановлена нова прошивка (у повсякденному побуті цей спосіб практично не застосовується), до оновлення програмним шляхом, шляхом копіювання нової версії мікропрограми в пам’ять використовуючи дротові/безпровідні канали передачі даних.

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U покрокова інструкція

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Перед виконанням прошивки відзначимо той факт, що дана операція досить типова для всіх марок і моделей роутерів, відмінності полягають лише в деяких деталях і різниці веб-інтерфейсів.

Крок 1. Завантаження програми з офіційного сайту. Всі прошивки обладнання доступні на офіційних сайтах виробників.

Наш випадок не виключення, переходимо за посиланням на FTP-сервер Dlink.

Знаходимо обладнання, над якими буде проводитися дійство і переходимо в папку з прошивками для конкретної моделі маршрутизатора, наприклад, DIR-620.

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Далі необхідно визначитися з апаратної ревізією маршрутизатора (Hardware, H/W).

Для цього необхідно поглянути на наклейку, яка зазвичай розташована в нижній частині маршрутизатора. Наприклад, Ver.: D1 (Малюнок А) і Ver.:A1 (Малюнок В):

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Визначившись з апаратної ревізією, переходимо в папку з прошивками, наприклад, в папку Преподобіє.

У папці «Old» доступні старі версії прошивок, в папці «beta» бета-версія прошивки (тобто перебуває на завершальній стадії тестування розробником), в корені папки знаходиться перша (1.3.10 від 01.04.2013) і остання (2.5.15 від 17.06.2015) версії прошивки.

Скачуємо на комп’ютер (натискаємо ПКМ на прошивці і в контекстному меню вибираємо пункт «Зберегти об’єкт як»).

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Крок 2. Підготовка обладнання. Перед перепрошиванням маршрутизатора рекомендуємо виконати ряд підготовчих операцій:

  • Підключити роутер до мережі елетропітанія. Рекомендується забезпечити стабільність електроживлення під час процесу, шляхом підключення комп’ютера і роутера до джерела безперебійного живлення.
    Відключення напруги під час процесу загрожує виходом з ладу маршрутизатора.

  • З’єднати LAN-порт роутера і мережевий інтерфейс комп’ютера.

  • Відключити кабель провайдера від WAN порту роутера.

  • Відключити USB-пристрої підключені до роутера.

  • Вимкнути всі провідні (крім комп’ютера, з якого буде проводиться прошивка) і бездротові пристрої, підключені до маршрутизатора.

Крок 3. Прошивка роутера Dlink DIR-620 і DSL-2640U. Зайдіть в браузер і в адресному рядку напишіть IP-адресу роутера.

Якщо адреса не змінювався, то стандартний адресу 192.168.0.1. Далі вводимо логін («admin» за замовчуванням) і пароль («admin» за замовчуванням).

Залежно від ревізії веб-інтерфейс може відрізнятися.

Зверніть увагу! Якщо з якоїсь причини ви не можете зайти у веб-інтерфейс роутера, перевірте патчкорд (мережевий кабель), який використовується для з’єднання роутера з комп’ютером. Якщо з кабелем все в порядку на роутері повинен горіти індикатор порту в який включений патчкорд. Якщо світловий індикатор не горить, проблема в кабелі (спробуйте замінити кабель) або з LAN-портом роутера (спробуйте вставити патчкорд в інший порт маршрутизатора) або мережевим інтерфейсом вашого комп’ютера.

У випадку з Dlink DIR-620 заходимо в «Advanced settings» (Розширені параметри).

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Натискаємо стрілку вправо, яка знаходиться в меню «System» (Система).

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Для DSL-2640U слід зайти в меню «System» (Система), розташоване в лівій колонці інтерфейсу налаштувань роутера.

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Натискаємо пункт «Firmware upgrade» (Оновлення).

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

У випадку з DSL-2640U також слід зайти в підменю «Firmware upgrade» (Оновлення).

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

На сторінці, з якої відбувається прошивка DIR-620 (або DSL-2640U), є поле для введення шляху до файлу прошивки.

Для того, щоб вибрати файл, слід натиснути кнопку «Browse» і вказати місце, де знаходиться скачаний файл і натиснути клавішу «Update» (Оновлення).

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція

Процес оновлення триває близько 3-5 хвилин. Дуже важливо в цей час нічого не робити на комп’ютері, на роутері і дочекатися закінчення процесу.

Після завершення операції заходимо в веб-інтерфейс маршрутизатора і в полі «Firmware version (версія прошивки) дивимося оновлену версію прошивки.

Рада! Зверніть увагу на наявність прапорець у полі «Сһеск for updates automatically» (Перевіряти оновлення автоматично). Завдяки цій функції можна автоматично перевіряти та оновлювати прошивки маршрутизатора. Рекомендуємо зняти цей прапорець і виконувати оновлення прошивки вручну.

D-Link DIR-620 (як оновити прошивку)

Прошивка DIR-620 і DSL-2640U: покрокова інструкція