Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?

477

З моменту появи бездротових технологій Wi-Fi роутерів, проблема витоку трафіку стала особливо актуальною.

Здавалося б, ви нічого не качаєте, але в статисткою показано, що за поточну добу/тиждень/місяць було викачано кілька сотень гігабайт.

Якщо не ви, то хто це зробив?

Варіант 1: ОС гойдає оновлення з подальшою установкою. Цей варіант можна розглядати лише в тому випадку, якщо сумарне число трафіку не перевищує 1-2 Гб на добу.

Варіант 2: хто-то безсовісно підключився до мережі по Wi-Fi-з’єднання і гігабайтами викачує дані з інтернету без докорів совісті. І таких охочих може бути кілька.

Отже, як подивитися хто підключений до вашого wifi роутера?

Відразу скажемо, що дізнатися «злочинця в обличчя» не вийде. Але коло підозрюваних можна звузити до декількох MAC-адрес (унікальний номер ПК та інших цифрових пристроїв).

Розглянемо на прикладі кількох відомих моделей маршрутизаторів.

Для початку потрібно забратися в налаштування самого роутера. Для цих цілей у браузері вводимо стандартний набір цифр IP-адреси (192.168.0.1). Якщо система почне «лаятися», то міняємо на адресу 192.168.1.1.

Перед вами з’явиться типове діалогове вікно, в яке потрібно вписати логін і пароль доступу.

Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?

Віконця можуть відрізнятися один від одного, але суть у них одна і та ж. Логін – admin, пароль – admin.

Заходимо в головне меню налаштувань маршрутизатора.

Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?

Відразу потрібно переключитися з базових налаштувань на розширені, інакше ви нічого не побачите. Для цих цілей справа внизу є відповідне меню.

Нас цікавить пункт «статус» і подвійна стрілка праворуч від назви. Клікайте на неї, поки не натрапите на посилання «клієнта». Ось вона нам і потрібна.

Тут відображається повний перелік всіх пристроїв і гаджетів, які споживають трафік через Wi-Fi. Підрахуйте, скільки з них належить саме вам.

Зокрема, від роутера можуть працювати:

 • ноутбук;
 • смартфон;
 • планшет;
 • телевізор;
 • ігрова консоль і т. д.

Якщо кількість абонентів значно перевищує число «дозволених» девайсів, значить, хтось нелегально «подсосался» до вашого джерела.

Є 2 варіанти вирішення проблеми:

 • Установка пароля;
 • Заміна його на більш складний.
 • Важливо! Запарольте точку доступу, якщо ви цього досі не зробили. По-перше, ви виграєте в швидкості передачі даних, тому як трафік не буде розсіюватися на сторонніх користувачів, а по-друге, убезпечите себе в майбутньому.

  Якщо пароль слабкий (1111, qwerty і т. д.), змініть його на більш складний. При цьому нікому не кажіть цей хаотичний набір цифр і букв, інакше всі старання підуть нанівець.

  Тепер ви знаєте, як подивитися хто підключений до мого wifi dir 300 і іншим моделям D-link.

  Сама, мабуть, відома компанія, що поставляє мережеве обладнання. Налаштувати його, а також подивитися список підключених пристроїв не складе праці.

  Отже, як подивитися хто підключений до мого wi-fi tp-link? На перших порах від вас буде потрібно ввести все той же стандартний IP, тобто 192.168.1.1.

  Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?

  Зверніть увагу! Якщо ви не змінювали попередньо ні логін ні пароль, то в обидві графи вводите «admin».

  Щоб не колупатися у всіх налаштуваннях і не шукати параметри методом тику, перемикаємося на вкладку «Wireless». Далі тиснемо на підпункт «Wireless statistics».

  Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?

  Перед вами список всіх пристроїв, які зараз підключені до інтернет-мережі через Wi-Fi (в даному випадку — 2). Ви можете бачити 3 графи:

 • MAC-адреса;
 • Тип шифрування (однаковий для всіх);
 • Кількість переданих пакетів.
 • Вибір опцій, звичайно, убогий, але це вся доступна статистика.

  Крім Wi-Fi підключення можна поглянути і на тих, хто живиться від вашого роутера «по-старому», тобто через кабель. Для цього відкриваємо вкладку «DHCP» — «DHCP Client List».

  Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?

  Тут також доступно 3 стовпці з даними:

 • Ім’я ПК;
 • MAC-адреса;
 • IP-адреса.
 • Таким чином, можна «вирахувати по IP» того, хто не зовсім законно підключився до мережі і нахабно краде трафік.

  І на всякий випадок змініть ваш пароль доступу до маршрутизатора або увімкніть цю функцію, якщо раніше цього не зробили.

  Як подивитися хто підключений до вашого wifi ASUS?

  Не менш відомий постачальник роутерів на ринки СНД. Щоб дізнатися, хто ще розділяє з вами трафік, досить зайти в настройки роутера (192.168.1.1).

  Ви потрапите в основне меню з переліком налаштувань.

  Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?

  Нас цікавить не що інше, як «карта мережі». Тут докладно показано, скільки народу «харчується» від вашого роутера, назви пристроїв і IP-адреси кожного.

  На цьому скріншоті видно, що всі абоненти знаходяться в одній і тій же підмережі, тобто «чужинців» тут немає. Але якщо вони з’являться, їх можна буде просто видалити або заблокувати.

  В крайньому випадку запарольте свою точку доступу або змініть ключ входу на більш складний.

  Якщо вам кажуть, що визначити кількість «нелегалів», які крадуть трафік в особистих цілях, неможливо, можна сміливо розсміятися і довести зворотне.

  Деякі моделі маршрутизаторів дозволяють обмежити кількість одночасно підключених пристроїв, варіювати швидкість передачі даних і не тільки.

  У будь-якому випадку запитайте про додаткових налаштувань у продавця або пошукайте подібну інформацію в інтернеті.

  Як дізнатися хто підключений до мого wi fi

  Як подивитися, хто підключений до мого роутера wifi?