Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

259

Слово «Троль» чув абсолютно кожна людина, але не всі стикаються з проявом подібної соціальної провокації.

Що ж це означає і яким чином впливає на сучасних людей, спілкування між ними? Для початку необхідно дізнатися, звідки з’явилося це слово.

Зміст:

Що це таке

Тролінг – це вид провокаційного спілкування в процесі віртуального діалогу, яке спрямоване на приховане створення конфлікту між учасниками. Учасник, який прагне принизити іншого, порушуючи всі допустимі етичні норми є тролем.

Варто відзначити, що подібний стиль спілкування має негативні аспект, оскільки часто відбувається приниження достоїнств іншої людини.

Проектуючи його в реальне життя, можна порівняти його з формою вампіризму, при якій троль живиться негативною енергетикою іншої людини.

Він може використовуватися прихованим особою (інкогніто), або стати частину епатажного стилю спілкування, відмінною рисою, за рахунок якого людини будуть дізнаватися в соціальних мережах.

Останнім часом, останній аспект зустрічається набагато частіше.

Як повился

XXI століття зчитується відправною точкою виникнення даного поняття.

В той час, даний термін ще не користувався такою популярністю, тому його зародження почалося з появи звичайних форумів, де користувачі почали активно обговорюватися і ділитися наявною інформацією.

Крім того, у них був спільний інтерес – яким чином можна розпалити конфлікт між учасниками спілкування.

Що стосується походження, то відразу варто відзначити, що до наукової тематики це поняття не має ніякого відношення.

Переводячи поняття з англійської мови, тролінг є видом лову риби з використанням десни.

Говорячи про істинному значенні можна сказати, що це провокаційна форма соціальної взаємодії, спрямована на придушення встановлених етичних норм спілкування в мережі між активними користувачами.

Він може виглядати в очах інших людей, як «анти-герой», проте перебуває під пильною увагою громадськості.

Говорячи про поняття «Троль», можна згадати відразу дитячі казки, в які вони були зображені потворними і неприємними істотами, які нести у світ тільки зло. Насправді, троля непогано показує і кінематограф.

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Читайте також:

Переваги і недоліки безкоштовної електронної пошти

Нетбук — ідеальне рішення для роботи в офісі та в дорозі: 10 популярних моделей на 2017 рік

Що таке чат і як ним користуватися: особливості та характеристики

Що таке аватар в Інтернеті? Де використовувати і як він з’явився

Середовище існування

Для людей, бажаючих додати у власний образ епатажу, зухвалості і хамства, тролінг оптимальний варіант, однак його використання неможливо вважати повсюдним.

В першу чергу, його середовище проживання – це інтернет ресурси: форуми, сайти новин і будь-які інші майданчики, де існує активне обговорення якого-небудь предмета.

Практично кожен сайт, де необхідно зареєструватися, в анкеті є стандартне поле «Про себе». Як правило, троль активно використовує його, щоб заявити про власну персону.

Всі дані, які вказує про себе людина, формують його віртуальне амплуа.

Найчастіше, подібні моменти не відстежуються адміністрацією і не виступають вагомим приводом для блокування облікового запису.

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Яким чином впливає

Троль, відвідуючи певний ресурс, ніколи не починає заявляти про себе з «порога». Для початку він завжди намагається стати учасником активного процесу взаємодії.

Він може співпереживати або розділяти загальна думка групи.

Оскільки все частіше люди починають звертати увагу на поняття, то вони намагаються викривати провокатора на першому етапі знайомства, вивчати його публікації.

Як правило, якщо виявити такого учасника до того моменту, як він починає свою соціальну гру, в більшості випадків він покидає форум або сайт в пошуку іншого варіанту для повторення спроби.

Важливо відзначити, що успіх справи залежить від того, наскільки вдалим виявиться аналіз вмісту анкети і його публікацій, що існує в них прихований натяк.

Інша сторона питання – це вміння самого троля приховувати своє справжнє обличчя і грамотне побудова власної стратегії.

Провокатори зі стажем можуть знаходитися на одному ресурсі, не розкриваючи свого істинного амплуа тривалий час.

Незалежно від рівня підготовки, тролі характеризуються, як негативні персонажі, які здатні повільно, але вірно руйнувати навіть найміцніші комунікації, виносять на обговорення найбільш абсурдну і деструктивну ідеологію, що суперечить нормам суспільства.

У віртуальних спільнотах, де фальсифікація сягає свого апогею, тролінг зовсім не вважається якоюсь провокацією.

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Специфічні особливості

Оскільки тролінг вважається соціальним методом виклику штучно викликаної агресії, у нього і у будь-якого іншого явища існує ряд своїх особливостей:

  • Він існує виключно в інтернет просторі. Проте останнім часом можна зустріти таких людей і на вулиці, але всі висловлюються вони не настільки впевнено
  • Агресія, яка з’являється у всіх учасників спілкування, поширюється, як ефект «доміно». В результаті навіть від самої позитивної бесіди не залишається і сліду
  • Відсутність можливості поспілкуватися з тролем в реальному світі тет-а-тет, що найчастіше тільки нагнітає всю обстановку.

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Що робити, якщо людина стала жертвою

На жаль, на сьогоднішній день ніхто не може бути застрахований від нападок цього троля, оскільки в інтернет-просторі, подібна поведінка не вважається протизаконним, хоча і небажано.

Мабуть, існує всього дві основні концепції, які допоможуть впоратися з тролінгом:

  • Ігнорувати учасника, який застосовує всі важелі впливу, щоб спонукати іншу людину до выплеску порційній дози агресії
  • Зайняти таку ж позицію, щоб вступити в сутичку з ним. Однак для того, щоб перемогти в такій боротьбі, важливо володіти гостротою розуму, інтелектуальним перевагою і хитрістю.

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Використання власних інтелектуальних здібностей необхідно для того, щоб на завершення залишити тролінг у віртуальному світі і не перенести його в справжній реальний простір.

Це звичайні, даремні розмови людей, які таким чином хочуть привернути увагу до своєї персони, або придумують для себе подібні розваги.

Вміння швидко міркувати не варто плутати з розумовими здібностями.

У даному випадку мається на увазі вміння максимально швидко зреагувати на події та видати не менш гостру реакцію, яка допоможе поставити супротивника у глухий кут.

Адаптація під виникають обставини також є не менш важливим моментом.

Варто звернути увагу на ті прийоми, які використовують інші люди, і якщо вони виявляються дійсно ефективними, то можна взяти їх на озброєння.

Вміння концентруватися і володіти хорошою пам’яттю – так само важливі аспекти. В першу чергу, необхідно відчужено вміти збирати всю інформацію від супротивника, щоб надалі знайти його «слабкі місця» і використовувати проти неї. Не менш важливим є контроль власної поведінки і розмови, оскільки досвідчений також буде шукати у висловах помилки і нещадно вказувати на них. З допомогою хорошої пам’яті можна висміювати невдалі вислови або мова, відправляючи його таким прийомом в нокаут.

Процес передбачає спілкування в інтернет-просторі, тому швидка печатка теж є не менш важливим аспектом.

Адже надто повільна швидкість також може виступити предметом черговий глузування.

У сукупності варто відзначити, що всі вище перераховані фактори допоможуть забезпечити непоганий захист, а також дати повноцінний відсіч у разі виникнення подібної ситуації.

Правильне використання

Незважаючи на те, що тролінг відноситься до негативним соціальним формам спілкування, все ж трапляються ситуації, коли його використання допоможе вирішити деякі завдання або приборкати кривдника, тому навчитися тривіальної техніці все ж варто.

Що ж стосується професійного рівня, то для цього доведеться вистояти не одну «битву умів».

Існує кілька варіантів, яким чином можна розгорнути троль-компанію.

Так, наприклад, реєструючись в тематичному співтоваристві, можна представитися особою, яка бажає стати активним і діяльним учасником.

Для початку варто спостерігати, в якому ключі відбувається спілкування, які теми є найбільш актуальними.

Виходячи із зібраної інформації, варто подумати які питання стануть привабливими для інших учасників. Далі потрібно дотримуватися спланованою ролі – це основний момент.

Якщо це вдасться, то провокаційні дії можна виконувати абсолютно у всіх напрямках.

Дивно, але всього лише одна правильно підібрана фраза може спровокувати негативний настрій практично всіх користувачів ресурсу.

Значення троллінгу. Як спілкуватися з людиною, який використовує його в спілкуванні?

Читайте також:

[Що таке Вікіпедія]: як працює найпопулярніший у світі науковий ресурс

Вибираємо кращі електронні книги 2017 року — ТОП найактуальніших

Що таке ІМХО: як правильно розшифрувати слово

Що таке челлендж і звідки він узявся?

Види

Тонкий. Виявляється справжнім мистецтвом, яке зможе зрозуміти не кожний негативно налаштований співрозмовник, оскільки в ньому присутній інтелектуальний чорний гумор. Крім того, дане побудова діалогу вимагає творчого підходу
Товстий. Найпоширеніший в мережі. Оскільки він припускає нецензурні вислови, прямі образи, існує велика ймовірність бути заблокованим адміністрацією сайту.

Була проведена ціла серія експериментів, в результаті яких люди, які не бажають ставати справжніми провокаторами настільки заглиблювалися в процес, що в кінцевому результаті починали отримувати від цього справжнє задоволення.

Якщо бажання «троль» неможливо контролювати, то в такому випадку необхідно навчитися робити це правильно:

1Вибираючи між двома видами, краще все по максимуму використовувати тонкий. Це пов’язано з тим, що грубою і нікчемною лексикою набагато складніше домогтися вибухової реакції співрозмовника. Крім того, не варто забувати про адміністрацію, яка може швидко покінчити з грубими порушеннями правил використання ресурсу;

2Завжди важливо замислюватися про наслідки своїх вчинках. Так, наприклад, якщо спочатку чоловік повідомив про те, що знаходиться в серйозній стресовій ситуації або депресії, то на тему його біди жартувати ні в якому разі не можна, оскільки ніколи неможливо передбачити його подальші дії;

3Якісна проробка віртуального стилю. В інтернет-мережі, мало хто з користувачів представляє на загал свою індивідуальність, тому створює цілісний образ, у відповідності з яким і необхідно продовжувати;

4Від частоти появи троллінгу залежить чутливість всіх користувачів ресурсу. Якщо співтовариство або форум занадто часто піддається нападкам, то гиперреакция відбуватися практично миттєво. Однак існує і зворотний ефект, коли люди набувають великий досвід в миттєвому виявленні троля;

5Варто реально оцінювати власні можливості. Якщо людина виступає тролем, це зовсім не означає той факт, що він не почує на свою адресу образливі висловлювання, яке дійсно можуть зачепити «за живе». Крім того, найчастіше битва відбувається в наступному ключі: троль проти решти учасників. Щоб витримати подібний тиск, необхідно володіти міцною нервовою системою

6Щоб уникнути миттєвого викриття, важливо продумати тактику до дрібниць. Час від часу можна перемикатися від загальних тем до дрібних деталей або навпаки. Для початку можна створити цікаву дискусію, в процесі якої учасник буде старанно доводити свою точку зору, що призведе до повної втрати концентрації уваги

7Тролінг – це не просто провокаційна форма розмови. Важливо, щоб в процесі дискусії троль вмів якісно довести свої точку зору і надавати аргументацію. Тільки в такому разі можна досягти оптимальних результатів. Можна використовувати критику, але вона обов’язково повинна бути об’єктивною

8Щоб вивести з рівноваги супротивника, варто акцентувати на його некомпетентності в обговорюваному питанні. В підсумку, людина, яка вірує в свої переконання і професіоналізм, не тільки починає сумніватися у власних доводах, але і замислюється про ймовірне ураженні

9Вміння проводити швидкий і якісний аналіз висловлювань співрозмовника. Навіть якщо він виявиться грамотним у спорі, варто пошукати вразливі місця. У будь-якому випадку хоча б 5% спірної інформації в його вислові знайдеться. Тоді акцентувати увагу можна буде на такому промаху

10незалежно від того, наскільки важким виявиться дискусія для троллля, він зобов’язаний витримувати всі напругу до того моменту, поки його опонент не вивісить білий прапор. Здаватися першим ні в якому разі не можна, в іншому випадку можна вважати, що тролінг був провальним

11Хамство – не є поважних прийомом. Образи і нецензурна лексика не є зброєю, скоріше це просто показання неосвіченості. Колючі зауваження та інтелектуальна іронія – головні друзі будь-провокатора.

Користуючись такими правилами при формуванні власної диверсії на будь-яке співтовариство, важливо розуміти, що подібний спосіб деструктивного спілкування не варто застосовувати кожен раз.

Краще всього використовувати його в крайній потребі, коли альтернативних способів впливу не залишилося. Також варто відзначити, що незворушність необхідна для будь-якого провокатора.

Часом трапляються ситуації, коли нерви співрозмовника настільки напружені, що він перший починає пускати в хід різні образи.

Не варто піддаватися подібної політики і використовувати хамство або нецензурну лексику.

Подібні прийому не принесуть перемоги, а тільки покажуть безграмотність і тривіальність спілкування простого клону цього троля.

Висновки

Ставлення фахівців, що вивчають явище неоднозначно: одні вважають, що подібним прийомом людина бажає звернути на себе увагу оточуючих і не важливий той факт, якщо воно буде негативно налаштованим. Також постійне використання техніки троллінгу може сказати про те, що людина має невисловлені образи, які завдали йому члени суспільства, тому він використовує цей прийом як нещадної помсти. Існує категорія людей, яка проводить в інтернеті більше часу, ніж в реальному житті, тому часто для них це спосіб підняття самооцінки. Вони можуть вживатися в образ і подальшим повірити в нього, що обіцяє виникненням величезних труднощів у соціальній адаптації цього товариства.